Autor Zpráva
oOO
Takze potreboval by som vytvorit nejaky banner, ktory by sa spraval asi takto... mam produkt v 4 farbach, a potrebujem aby sa tie farby nahodne striedali, a potom ked prejdem na nejaky button, tak sa farba zmeni tak na aky button ukazem mysou. dalsim problemom je, ze produkt sa pohybuje hore a dole, a mna napadla myslienka aby som to riesil tak, ze vytvorim motion ktory sa pohybuje hore a dole a vovnutri toho sa tie movie clipy budu menit, ci uz nahodne alebo podla tych buttonov. vopred diky za help
rednek
A to teraz akoze mame spravit za teba ci jak?
Nuz ja ti nepomozem ak neovladas AS, ak ho ovladas a nevis jak to spravit tak mozno ti bude stacit toto vysvetlenie. Este podotknem ze tu terazn nemam Flash, a Action Script som sa aj tak nikdy netuzil moc ucit, takze preto presny skript nenapisem, ale cisto logicky predpokladam ze to urobis nejak takto:
kazdu farbu urobis ako samostatny Movie Clip, skrijes ich niekde za javisko a kazdej priradis nejaku premennu s arrayom od 1 do 4 (dufam ze to nejak podobne vo flashi funguje, vravim AS som sa velmo neucil :D proste myslim to tak ze set: MC[1] = Cervena, MC[2] = Zelena etc). Potom do jedneho framiku hodis aby na urcene X, Y a dalo mu premennu napriklad MCpremenna. suradnice premiestnilo nahodny Movie Clip z tych styroch. No a potom nechas par framikov bez keyframiku a nakonci napises GotoAndPlay (1) a aby sa MCpremenna vratil zase za javisko.
S buttonmi to urobis jednoducho, ked kliknes na button tak nech sa MCpremenna vrati a na X, Y sa posunie ta farba ktoru chces :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: