Autor Zpráva
delimcslang
Profil *
zdravím,
chtěl bych se zeptat, mám flash 7 a chci udělat toto:
scrollovátko movie clipu (to mám), ale když ho posunu o nějakou délku, ještě se mi trošku zpozdí a dojede. nevíte prosím jak na to?
příklad toho, co chci: memoryalmostfull.com
XXX
Profil
Zkus nejdriv trosku pohledat na googlu, urcite najdes, co potrebujes ;)

Doporucuju nechat hledat "actionscript easing" ;)
delimcslang
Profil *
aha, takže se jedná o easing jo?...
delimcslang
Profil *
bohužel jsem zkoušel, ale nejde, prosím, poraďte nějak blíž a kde kód umístit, jedná se o rolování MC na flash.help
delimcslang
Profil
tak jsem našel zhruba to, co chci, ale když to dám na scrollbar, tak to nefunguje,jak má...
zkusil jsem použít tohle, ale funguje mi to jenom tak, že když pustím tlačítko myši ze scrolovacího tlačítka, tak se to hne o nějakou hodnotu dolů nebo nahoru a potom zase kliknu na scr. tlačítko, tak se to zase posune bez easingu nahoru a prostě je v tom zmatek, prosím, nevíte jak to opravit?
ukázka zde
XXX
Profil
Tak vidis, zes nasel, cos potreboval. Ted se zkus zamyslet a prijdes i na to, kde delas chybu. Prvni chyba je v tom, ze se ti ten easing ma spoustet ve chvili, kdy se zastavis pri posouvani posuvniku a ne az tehdy, kdyz pustis tlacitko mysi. Druha vec je ta, ze se ti to chova presne naopak - kdyz pretahujes posuvnik nahoru, vsechno se ti posouva dolu, takze i v tom easingu musis zmenit znamenko na opacne, aby to plynule pokracovalo v pohybu a ne aby se to najednou posouvalo na opacnou stranu... Techto veci sis ale mohl vsimnout i sam ;)
delimcslang
Profil
tak jsem zkusil, ale nějak to nejde:
ukázka zde a v mc window je tohle:
onClipEvent (load) {

_root.nullpos = _y;
}
onClipEvent (enterFrame) {
if (_root.nullpos != this._y) {
_root.muzes = true;
}
if (_root.muzes == true) {
this._y -= (_root._y-this._y)/6;
}
}

už nevím, jak to udělat, prosím, nějaký bližší kód aspoň

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0