Autor Zpráva
shockwave22
Profil *
Moderátor DoubleThink: Přesunuto ze zaniklé kategorie Flash všeobecně.

Poradil by prosím někdo, mám problém s animací, mám pocit, že se object pohybuje jakoby frame za framem, když je frame rate nízká, tak je to hrozně trhané a když ji zvýším, tak to běhá zas moc rychle, ale není to ono. Neexistuje nějaké řešení na tenhle problém? Děkuji
embee
Profil
shockwave22

Jinak nez pomoci framerate se plynulost/rychlost animace ovlivnit neda... maximalne muzes manualne naprogramovat posunovani playhead po timeline pomoci setInterval, ale to ma uplne stejny efekt, tudiz je to zbytecne slozite. Pokud ti animace po zvyseni framerate beha moc rychle, budes muset animaci prodlouzit. U Tweenu to neni problem, u animaci frame-by-frame se pouziva frame doubling, tzn. kazdy frame je dvakrat za sebou (to je postup uz z klasicke kreslene animace).

pozn.: animace delane primo ve flashi a prehravane opet ve flashi nikdy nebudou pusobit 100% plynulym dojmem, protoze flash nepodporuje motion blur (ani se nedivim, na vetsine PC by to neslapalo). Muzes si ho zkusit naprogramovat, ale uprimne receno mne se nikdy nepovedlo aplikovat motion blur v jinem nez primo horizontalnim nebo vertikalnim pohybu, protoze opravdu nevim, jak donutit blur filter, aby rozmazal dany MC pod jinym uhlem nez 90 nebi 0 stupnu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0