Autor Zpráva
rednek
Profil
Moderátor DoubleThink: Přesunuto ze zaniklé kategorie Flash všeobecně.

dajme tomu ze sajta plna flash prikladov

Napadlo ma ze by som nakodil nejaku tu hru, klasicku arkadovu skakacku s nejakymi napadnmi, a tak som zacal kodit
Vysledok nebol nic moc, sice by sa na tom dalo este popracovat ale napadlo ma lepsie riesenie

Neznate nejaku sajtu kde by bol taky klasicky 2D arkadovi system ako prehladny priklad? Z Kade ste sa vy ucili ako to urobit, ci len to nakodili z hlavy bez prikladov/tutorialov?

Vim ze google jestvuje, ale na radu od cloveka nikdy nedas

Co som zrobil zatial:
http://img232.imageshack.us/my.php?image=platform2007sx9.swf
XXX
Profil
Ja osobne se zacal ucit z knizek, jakmile se dostanes na urcitou uroven, tak nepotrebujes zadne tutorialy a zacnes na zaklade nabytych vedomosti davat dohromady slozitejsi postupy, aniz bys potreboval, aby ti je nekdo poradil ;)

Jinak k tve hre - vim, ze je to zatim jen jakesi "demo", ale mel bys v nem minimalne vyresit jeste to, aby neslo zespod jezdici plosiny na ni skrze ni naskocit ;)
rednek
Profil
No myslim ze to naskakovanie zospodku tam praveze necham, koli hratenosti + byva ot tak :D
Skor treba mi fixnut aby si sa prepadol az ked prejdes uplne do dieri, aby si neprechadzal cez steny a nehadzalo ta :D
Ale tak aspon mam co robit :D
XXX
Profil
No me to pripada nesmysl, abys mohl proskocit tou plosinou, to mas to same, jako kdybys mohl prochazet stenami. A navic na ni jde normalne naskocit z boku, takze nechapu ten vyznam ;) Ale samozrejme je to tvoje hra, takze je vsechno jen a jen na tobe ;) Preju hodne stesti, treba si ji jednou rad zahraju ;)
rednek
Profil
No vlastne ani som si nie isty ci tu hru urobim, len som si chcel vytvorit nejaky engine :D
Ta plosinka sa samozrejme bude od okolia odlisovat tvarom a zhladom, mozno to oproti ostatnej zeme okolo bude len levitujuca doska, na ktoru sa da vyskocit akoby zboku :P co ale v 2D nevidiet takze len predstavovat treba :D

BTW

som to prekodil takmer cele este raz, cize uz ten tutorial ani nepotrebujem ^^
http://img153.imageshack.us/my.php?image=platform200709bz0.swf
(skok medzerou tentoraz)
XXX
Profil
jj, predstavivost je krasna vec ;)
rednek
Profil
urcite, len prehanat netreba :D
som rozmyslal ze to bude nieco ako umelecko-logicka arkada (cize ako samorost ibaze na sipkach a vektorove vsetko)
ale zase preco tie sipky nevynechat nakoniec ^^
nieco rozhodne urobit chcem teda :D
XXX
Profil
Pokud budes delat tu hru celou sam, tak i kdyz ji naprogramujes sebe lepe, jaky bude mit uspech bude z velke miry zalezet na tom, jaky jsi grafik, jestli bude cela hra po graficke strance pekna. V opacnem pripade moc uspechu nesklidi. Takze jsem zvedav ;)
rednek
Profil
Hej hej, to je pravda. Budem sa musiet posnazit :D
Ale anyway, stale jej mozem dat nalepku ze prvy pokus, cize aspon neposkrvni meno ostatnym ktore urobim, ked uz budem lepsi grafik/animatorm, co urcite budem :P

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0