« 1 2 »
Autor Zpráva
jxj
Profil *
Moderátor DoubleThink: Přesunuto ze zaniklé kategorie Flash všeobecně.

Co všechno musím umět než začnu dělat flash?
Timy
Profil
Těžko říct, podle toho, co v tom Flashi chceš dělat. Jestli v něm chceš kreslit, měl bys znát zákonitosti webové grafiky, pokud v něm chceš programovat, chce to třeba umět matematiku a mít cit pro programování. Jestli hcceš ve Flashi dělat celkové webové stránky, chce to znát něco o použitelnosti a přístupnosti atp.
embee
Profil
jxj
nemusis umet nic, kvuli tomu jsou knizky a studijni materialy pro zacatecniky :)
jxj
Profil *
embee:No jo knižky jsou ale mě zajíma jestli je ještě před tým třeba umět css nebo co?
Timy:tak to teda slyčím poprvé ja prostě chci dělat věci nastranky a grafiku na ty stranky zase tolik tomu nerozumím abych mohl říct oco teda jde.
embee
Profil
jxj
ne, nemusis umet vubec nic...

jinak ti spis poradim, jakym smerem se mas vydat vzhledem k tomu, co tu pises - stranky jsou taky dost siroky pojem, nicmene weby ve flashi obsahuji vice mene tyto oblasti

- graficky design - potrebujes se naucit jednak teorii grafickeho desginu, jednak praxi s tvorenim a editaci digitalnich obrazku
- programovani - jak klasikce, tak objektove orientovane. Flash ma hodne dobry skriptovaci jazyk, s jehoz pomoci muzes tvorit slozite logicke systemy
- animovani - flash samozrejme je svym puvodem nastroj na tvorbu animaci. Tudiz nejaka teorie animaci by se taky hodila

+ webdesign samozrejme, ale ten presahuje ramec flashe
jjj
Profil *
uff...tak to asi zas tak jednoduché nebude jak jsem myslel.

Jinak pokud tomu dobře rozumím tak programováním bylo myšleno jako programy,hry a tak ale ne grafika že?

No ja myslel nějake takové grafické efekty jako jsou ruzně animovaná menu (aspoň myslím že je to ve flashi) a ruzne prvky grafické co jsem vyděl na strankach možná časem bych se dostal k dalším věcem.

Ale asi bude lepší se naučit html(no to umim ale jen nějake zaklady-akorat nevím jestli html je to same co xhtml nebo jak to vlastně je jestli už se html neučí ale mysto něho se učí xhtml) a pak se naučit css.
embee
Profil
jjj
tak ono i menu musis nejaky zpusobem programovat. Programovani je cokoli, kdy pomoci kodu urcujes, jak se system chova za jakych podminek. Treba menu programujes tak, ze napises pomoci kodu "pokud najedu mysi sem, spusti se tahle animace". Ve skriptu falshe by to mohlo vypadat treba

this.myBtn1.onRelease = function():Void {
this._parent.myAnime.play();
}

Samozrejme muzes delat treba ciste jenom bannery nebo animovane filmecky, kde nepotrebujes ani kousek skriptu*. Ale na to jsou podle me lepsi nastroje, nez flash... flash je genialni v tom, ze spojuje jak animace, tak grafiku, tak robustni programovani a podporu multimedii a cele to zpristupnuje pres webovy prohlizec :) A hlavne si myslim, ze delat grafiku ve flashi je zhovadilost, na to jsou mnohem sofistikovanejsi tooly (photoshop, illustrator).

CSS a hmlt se klidne uc, ale nevidim spojitost s animovanym menu a CSS.

*) jsou i skriptovane animace, ktere se nekdy naramne hodi... treba na generovani castic a jejich animace... pripravis si algorytmus, podle ktereho se ma treba snehova vlocka pohybovat, tu vlocku treba 150x zkopirujes, posunes fazi pohybu a je to. Predstav si, ze bys mel udelat 150 animaci padajici vlocky - na zblazneni.
jjj
Profil *
Tak teď teda nevím tak s čím teda začít když chci dělat dobre stranky s dobrou grafikou a časem bych se tim i možná chtěl živit ale to byh fakt musel dobře umět.
embee
Profil
jjj
Ono to funguje tak, ze mas projekt, urcis si cile a az potom teprve hledas technologie k jejich pouziti. A navic si uvedom, ze ty nejlepsi animovane interaktivni weby s paradni grafikou vetsinou nedela jeden clovek, ale tak 3-5.

Jeden kresli, druhy animuje, treti a ctvrty programuji flash+databaze+php+komunikaci, dalsi to cele sefuje, pak treba nejaky typograf se hodi, nekdo kdo koriguje texty atd. atd. atd... je to kumst proste. Vyber si to, co te bavi nejvic a tim zacni... zbytek muzes pribalit postupne. Je to akce na nekolik let se to vsechno naucit :)
jjj
Profil *
No tak ja zatím nepotřebuji dělat nic velkého jenom takové osobní stranky a na to abych platil další lidi nemám...takže asi se budu muset naučit nějake to html (asi xhtml zaleží jaky je v tom rozdíl),css, to asi tak abych zvládl nějake zakladní stranky bez profi grafiky a pak asi až teda jít na flash atd. Zatím by tam byly tak gif animace a nějake obrazky png nebo jpg (ještě musím najít nejlepší formát) a časem bych asi začal vylepšovat tu grafiku pomocí flash a podobných profi věcí.

Aspoň tak to asi vydím z těch textu a asi to fakt trvá dlouho se to naučit takže asi s flashem asi později. Teď se ještě učím i pracovat s gimpem a to nejen kvuli te webove grafice ale i tak to potřebuji jak pro upravy fotek tak i pro jiné nesmysly......
jjj
Profil *
p.s.:ale i přesto že to jsou spíše takové osobní stranky potřebuji dobrou grafiku.
quinux
Profil
jjj
.. když chci dělat dobre stranky s dobrou grafikou...
No na grafiku je potřeba cit a špetka toho talentu a to se naučit nedá. Pokud to však máš, tak naučit se s nějakým programem je jen otázka času a chuti. Existuje spousta tutoriálů a chce to jen "cvičit".
embee
Profil
jjj
dam ti jednu fakt hodne dulezitou radu - vyser se na gimp. Chces delat falsh? pouzivej adobe produkty... jejich vzajemna integrace je uzasna a to co udelas dohromady ve photoshopu, illsutratoru, after effects a falshi dohromady v nicem jinem nedokazes - aspon co se webovych technologii tyce.
jjj
Profil *
no ale photoshop na 256MB RAM nerozjedu :-) možná to zní divně ale ja pc kupoval v době kdy jsem o tom nic nevěděl teď už bych si takový komp nekoupil ale jak jsem to mohl kdysi vědět když jsem tomu nerozuměl?
embee
Profil
jjj
ramky jsou dneska hoooodne levne :)
jjj
Profil *
jj....to jsou ale člověk tomu musí rozumět a umět to vyměnit
embee
Profil
jjj
jezis tak to je minimalni problem... jestli to nezvladnes ty, nejaky kamos jo a kdyby ani to ne, v te prodejne ti to tam namontujou za nejaky poplatek :D
jjj
Profil *
no ale na gimp jsem si celkem zvykl a zase se učit něco jiného....no to je jedno ale mě by spíše zajímalo jak teda začít s těma strankami a flashem.
embee
Profil
jjj
kup si knizku o flashi pro zacatecniky :) a vyser se na gimp, cim pozdeji budes prechazet na adobe (a jestli budes delat falsh, prejdes na nej), tim hure pro tebe.
jjj
Profil *
aha ale takhle jsem to nemyslel ja myslel jako co se začít učet jestli html nebo mužu rovnou na flash atd.
embee
Profil
jjj
html je sice zaklad, ale neptrebujes ho znat do podrobna... klidne zacni s falshem. Navic programovani flashe je mnohem sofistikovanejsi nez html, takze po te, co se naucis neco ve flashi ti html nude pripadat jako sranda... a hlavne - pokud se budes specializovat na flash, nebudes html moc potrebovat
jjj
Profil *
no ono html je lehke jen se musím naučit ještě všechny ty kody (zajímalo by mě jestli dobry programator je zna všechny na zpaměť nebo ne no to jako jestli se je mam jako blbec učit něco jako když se učím do školy nebo bude stačit když je budu mít vypsane to není možné abych se je všechny přece naučil ne?) a jinak my jde o to jestli je třeba xhtml to same co html nějak to nechápu no protože co se budu učit tak se budu učit z jakpsatweb.cz a nevím jestli je to html nebo xhtml a jestli se vubec mam učit html jestli to není zastarale a nepoužíva se mysto něja xhtml.
quinux
Profil
jjj
zajímalo by mě jestli dobry programator je zna všechny na zpaměť nebo ne no
Většinu asi ano, ale všechny (ty co se moc nepoužívají) ne. Každopádně se to asi nikdo nešprtal na zpaměť, ale prostě si to častým používáním zapamatoval.

jinak my jde o to jestli je třeba xhtml to same co html
Je to v podstatě to samé, xhtml má jen trochu jiná pravidla

mam učit html jestli to není zastarale a nepoužíva se mysto něja xhtml
není zastaralé

Jinak jak tě embee pořád nutí do photoshopu, tak pokud to nevíš, tak ten balík co vyjmenoval přijde zhruba na 30 000 Kč, takže pokud nejsi tak dobrý a nezačneš brzy vydělávat, tak to je docela zbytečné. Přejít na Photoshop později není imho o nic náročnější jako přejít na něj dnes. Je to jen program, který se prostě musíš naučit ovládat a pamatovat si kde se co nastavuje.
embee
Profil
jjj
ono je to skoro to same... sak si projed diskuzi tady html versus xhtml, najdes tam spoustu nazoru a budes z toho jeste min moudrej :D a ucit se vsechny tagy nema smysl, od toho je google. Spis je dobre vedet, jak ten 'jazyk' funguje, k cemu slouzi.
jjj
Profil *
no ja vím že je tak drahej přece nevyhodím tolik peněz za něj to se nedá dělat i v gimpu a jinych buď free nebo levnějších programech. A přeci si nebudu kupovat photoshop když nevím jak dlouho u toho vydržím a jsem zvyklej na gimp. Možná časem až by to bylo třeba ale jinak si myslím že je photoshop podobny gimpu takže to bude podobne jen se některe věci budou jinak jmenovat nebo budou jinde.
embee
Profil
jjj
myslim, ze pokud si tim nebudes vydelavat, nemusis mit koupenou verzi... na necem se ucit musis :)

a gimp je proti photoshopu fakt slabota. A to se nebavim o ostatnich vecech jako illustrator nebo after effects. Ale je to tvoje rozhodnuti, uz k tomu nehodlam nic dodavat :)
jjj
Profil *
jj....časem asi si ho seženu ale nejdříve si jdu sehnat RAMku ale teď by mě ještě zajímalo jestli se dají ty věci dělat i bez photoshopu a o co konkretně jde?
Flashman4D
Profil
jjj
zvykni si na to, že se furt musíš učit a zdokonalovat at už jde třeba o design či programování, čím víc se učíš tím víc se ti toho otvírá nového, není to o tom, že umíš nazpaměť jen html nebo ten gimp, ano je to dobrý začátek, ale postupně přejít dál k css, js, php či k tomu flashi - což doporučuju, dalším skokem může být opp atd. ;)))
embee
Profil
jjj
jiste ze daji... jezdit muzes mestskou, nebo ve ferrari... volba je na tobe. Jde o to, ze pokud chces delat flash - coz tu vsude tvrdis - lepsi volba nez photoshop na upravu bitmapu neni (to mozna neni ani tak, ale to je jina debata) - kvuli tomu, jak krasne spolupracuje photoshop s flashem dohromady. A to se nebavim o dalsich vecech jako je illustrator nebo after effects (to uz tu taky pisu ponekolikate). Samozrejme muzes jit uplne jinou cestou, napriklad cestou nove MS platformy silverlight, ktera do webovych technologii zahrnuje klasicky MS framwwork, diky kteremu muzes webove aplikace progamovat v Cecku.

Flashman4D
myslim ze pletes hrusky a jabka dohromady... prechazet z gimpu na css a php nedava absolutne zadny smysl, ty dve veci spolu namji absolutne nic spolecneho. Ale mozna jsem to jenom blbe pochopil :D jinak s tebou souhlasim. Btw.: nemyslel jsi spis oop nez opp? :)
jjj
Profil *
opp(nebo oop) co to je? Jinak musím teda umět html dokonale nebo stačí zaklady a mužu se vrhnout na flash.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0