« 1 2
Autor Zpráva
embee
Profil
jjj
oop = object oriented programming - je to pokrocila forma programovani, vysvetlovani je na dlouho, muzes si to vygooglit.

na flash nepotrebujes ani carku z html, tam se skriptuje v action scriptu a ne v hmtl ;) jinak zaklady html se hodi, takze se je teda nauc. To se ti bude hodit vzdycky, ve finale vsechno strkas do html souboru, tak je dobre vedet, co tam zhurba ma byt - zbytek jisti google.
Flashman4D
Profil
embee
když smícháš jabka a hrušky někdy s toho vznikne chutný ovocný pohár, jo samosebou jsem to myslel obecněj, můj názor je že pokud to někdo s informatikou myslí vážně měl by toho natuknout více a pak si zvolí svůj směr.
nj omluva za překlep ;) Opravdu Oplzlá Prd**
jjj
nic ve zlém, pokud umíš jen html na Objektově Orientované Programování nemá cenu zatím myslet, jinak viz google třeba jazyk C++, to už asi odbíháme od tématu;)
Jinak musím teda umět html dokonale nebo stačí zaklady
nevím co považuješ za základy (ja třeba považuju za základ - formátování textu, odkazů, tabulky... ale opět viz jiná sekce této diskuse), ale klidně se do toho flashe vrhni, je to jen na tobě;)))
jjj
Profil *
aha díky no jako základy nevím jak to tak popsat asi se radši podívám na to html ono to už je pak všechno myslím stejné akorát to jsou nové kody takže to nebude pak těžke pak bych se mrknul na css jen tak asi trochu a zjistil bych si tak všeobecnosti a projel forum co tu najdu a pak bych šel na flash asi bude lepší se naučit pořádně něco a pak jít na další diky moc.
embee
Profil
jjj
html a flashovy skript je uplne, ale uplne neco jineho. Znalost html ti v actioionScriptu je uplne k nicemu, je to uplne jiny jazyk plnici uplne jiny ucel. ActionScript patri k robustnim objektove orientovanym programovacim jazykum, jako je napr. Java, C++, Perl atd. html je markup language, jako treba xml - slouzi pouze k popisu struktury, ale nejsou v nem zadne realne funkce.

byt tebou, ucim se jak html tak CSS tak flash najednou, kdyz uz se to html a CSS chces ucit... protoze mezi html+CSS a flashem neni temer zadna spojitost a znalost jednoho je ti u toho druheho orpavdu k nicemu.
gr
Profil *
ahoj toto tema ma zajima ste tu ešteněkdo??
DoubleThink
Profil *
chce to třeba umět matematiku
Jedinou matematiku, kterou jsem kdy použil byla ta z osnov základní školy.
Důležtější je analytické myšlení (umět si promyslet v hlavě postup řešení procedury)

potrebujes se naucit jednak teorii grafickeho desginu
A to je co, že jsem tak smělý? Jakože křivka je tvořea Bézierovou kubikou? Netřeba.

lehke jen se musím naučit ještě všechny ty kody
Nemusíš, to se ani nedá. Stačí vědět, co zhruba jde udělat a vědět, kde to hledat. A základy syntaxe ti vejdou do krve jedině cvikem.
To platí obecně u každého učení (pouze naše školství to neví a dělá z lidí databázové uložiště s OCR rozhraním)

Co všechno musím umět než začnu dělat flash?
Hlavně chuť se to učit, chuť to zkoušet. Ostatní je nepodstatné.

Ohledně kreslení, hodně pomůže předchozí zkušenost třeba s vektorovým editorem (třeba CorelDRAW nebo Illustrator).
Co se týče ActionScriptu2, má prakticky shodnou syntaxi s JavaScriptem, pokud jej ovládáš, máš vyhráno.
jjj
Profil *
a nějaky free editor existuje hledal jsem na googlu ale vše anglicky a nic z toho nevím nějaky odkaz na stahnutí by nebyl?
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0