Autor Zpráva
weep0
Profil *
Ahoj, chtel bych se zeptat jak udelat logo ze dvou obrázků, které jsem si predem udelal ve photoshopu?! Hledal jsem vsude mozne a nenasel nic co by se tykalo menu z obrazku..
Nastinim Vam muj pripad..mam tlacitko_off a tlacitko_on, pricemz bych chtel aby se tlacitko_off po najeti mysi hladce zmenilo na tlacitko_on, takovy obycejny prechod... diky
weep0
Profil *
Jediny co se mi podarilo bylo udelat tlacitko, kde jsem obrazky dal do vrstev over hit atd..kde se meni okamzite po najeti, ale jak to udelat aby se to prolnulo pomaleji jakoby do ztracena?
weep0
Profil *
Tak po dalsim badani jsem prisel na to, ze ted asi budu muset psat nejakej action script..?! Nemate pls nekdo nejakej odkaz, kde bych to nasel presne napsany..jakykoli priklad? Dekuju
embee
Profil
www.actionscript.org
weep0
Profil *
neco ceskyho by nebylo? :-X
embee
Profil
weep0
tak zkus www.flash.cz a nebo google. Tvuj dotaz zahrnuje uplne ty nejzakladnejsi techniky prace s flashem a action scriptem... i tady v diskuzi najdes spoustu reseni toho, na co se ptas. Staci jen hledat.
embee
Profil
weep0
tak zkus www.flash.cz a nebo google. Tvuj dotaz zahrnuje uplne ty nejzakladnejsi techniky prace s flashem a action scriptem... i tady v diskuzi najdes spoustu reseni toho, na co se ptas. Staci jen hledat.
weep0
Profil *
jenze je tezky hledat neco, co vubec nevim jak nazvat..?!
embee
Profil
weep0

http://flash.gyka.net/2.php

jak krasne by bylo, kdyby lide umeli pouzivat google :D
weep0
Profil *
Ja umim hledat a pouzivat google, ale je vazne tezky hledat neco o cem nemam ani paru...tzn klicova slova :)
weep0
Profil *
No tak ta stranka mi taky moc nepomohla.., porad nevim jak udelat, aby se mi udelal ten hladkej prechod, kdyz najedu mysi na tlacitko (over) nevim co delam spatne :(
embee
Profil
weep0
oka, protoze mam dobrou naladu, napisu sem jak se to dela pomoci skriptu:

- na scenu si dej tri movieClipy - obrazek1 a obrazek2 (budou v nich ty obrazky) a oba dva si dej do jednoho movieClipu a nazvi ho dejme tomu talcitko. Skript pak vypada nejak takhle:

var obrazek1:MovieClip = eval("this.tlacitko.obrazek1");
var obrazek2:MovieClip = eval("this.tlacitko.obrazek2");
var tlacitko:MovieClip = eval("this.tlacitko");

obrazek1._alpha = 100;
obrazek2._alpha = 0;

function showUp(reference:MovieClip):Void {
delete reference.onEnterFrame;
reference.onEnterFrame = function ():Void {
if (reference._alpha < 100) {
reference._alpha+=5;
} else {
delete reference.onEnterFrame;
reference._alpha = 100;
}
}

function hideUp(reference:MovieClip):Void {
delete reference.onEnterFrame;
reference.onEnterFrame = function ():Void {
if (reference._alpha > 0) {
reference._alpha-=5;
} else {
delete reference.onEnterFrame;
reference._alpha = 0;
}
}

tlacitko.onRollOver = function():Viod {
hideUp(this.obrazek1);
showUp(this.obrazek2);
}

tlacitko.onRollOut = function():Void {
hideUp(this.obrazek2);
showUp(this.obrazek1);
}
weep0
Profil *
embee
Díky moc, jenze nechapu ten zacatek... :-P

- na scenu si dej tri movieClipy - obrazek1 a obrazek2 (budou v nich ty obrazky) a oba dva si dej do jednoho movieClipu a nazvi ho dejme tomu talcitko. Skript pak vypada nejak takhle:

Tohle nechapu :ox
embee
Profil
Jsem to trochu blbe formuloval. Situace je takova, ze na hlavni casove ose mas jeden movie clip s nazvem tlacitko a ten ma v sobe vnorene dalsi dva movie clipy - obrazek1 a obrazek2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0