Autor Zpráva
quinux
Profil
Zdravím,

mám flashovou prezentaci, která bude na cd a obsahuje i dva filmy v swf. Ty filmy však mají kolem 50mb a chvíli trvá než se z cd načtou a začnou se přehrávat. Tady mám právě problém - pokud jsem to dobře pochopil tak při použití preloaderu se nejdřív načte celý flash a potom až spustí, ale je dobré načítat 50mb soubor? Nerad bych, aby to nějakému uživateli odrovnalo compa takže se chci zeptat jestli mám použít preloader nebo jen před spuštěním nějakým textem upozornit, že načítání může chvíli trvat.

Díky
flz
Profil
myslim, ze upozornit ho bude stacit
DoubleThink
Profil *
Těch 50MB se načte ať tam ten preloader dáš nebo ne - preloader jenom zabraňuje zpomalování framerate pozdržením startu animace (fakticky vlastně zablokuje streamování)

Pokud načítání trvá déle než 10s, tak bych tam ukazatel průběhu dal (šetří to nervy uživatelů).
quinux
Profil
Díky Vám oboum, teď nastal, ale další problém :o)

Dal jsem teda ten preloader a to do tech načítaných filmů (swf) jenomže načítání stejně proběhne bez jeho zobrazení, teprve až se swf načte jen rychle preloader přeletí a spustí se film..šlo by vložit preloader do hlavnícho swf tedy aby se zobrazil po kliknutí na tlačítko a upozorňoval by na ono načítání? Pokud ano tak jak :o))

Díky
shermi
Profil
Mam podobny problem z preloaderom ako PRASA
Tento kod mam umiestneny na hl.scene v 3.frame..Na 4.frame("startWEB") mam ulozeny mc z nazvom "karta".
Problem ze v tom ze preloader sa mi vobec nezobrazuje, az ked je nacitanych 100% a to len preblikne akoby sa zobrazil len jeden frame a pokracuje dalej..Pri odladovani spomaleni celej akcie v debuger okne mi ostava cela animacia visiet na frame 0 a preto sa mi nic nezobrazi..Ako je to prosim mozne ze to stoji na 0.frame?Vie mi niekto poradit?


// vypocet nacitnych percent
loading = Math.round(getBytesLoaded()/getBytesTotal()*100); // toto by malo byt dobre
trace(loading); // v tomto mieste mi do vystupu vklada len hodnotu 100.nic ine
// nastavenie sirky loader pasu
setProperty("loader", _xscale, loading);
// kontrola ci je načitane 100%
if (loading == 100) {
gotoAndPlay("startWEB"); // pokracuje na frame 4.("startWEB")

} else { // do nasledujucej smycky sa program ani nedostane
// pokial nieje nacitanych 100% vrati sa na frame 1
gotoAndPlay("startFrame");
}
flz
Profil
skus zverejnit .fla alebo mi to posli na mail
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0