Autor Zpráva
El Miňo
Profil *
Moderátor DoubleThink: Přesunuto ze zaniklé kategorie Flash všeobecně.

Poraďte prosím, ako zabrániť jednej pre mňa nepríjemnej veci, s ktorou si už dlhšie lámem hlavu. Naimportoval som si do flashu *.jpg s bielim pozadím. Dajme tomu, že je to jablko. Aplikoval som naň break apart (rozobral som ho a vlastne som spravil objekt s bitmapovou výplňou). Je to kôli tomu aby som sa zbavil toho bieleho pozadia. Vysekol som ho a spravil z jablka mc . Mám jablko bez pozadia. Obrázok je súčasťov nejakej prácičky robenej vo flashy. Bol som s tým spokojný, až kým som sa nedostal do bodu, keď som zbadal, že obrázok je "roztrasený". Ani neviem kedy sa to stalo. Medzi tým som nerobil nič s nastaveniamy obrázku ani s nejakým vyhladzovaním v settingsoch. Proste sa to zrazu stalo. Sejvol som si *.fla ako druhé v poradí a keď som si pozrel prvé flačko a vyexportoval do swf tam je obrázok vyhladený. Medzi prvou a druhou verziou je rozdiel len niekoľkých vrstiev naviac (label, nejaké dinamické texty). Podotíkam ešte, že ako mc obrázokja je zmenšované, ale tak isto aj v prvom flačku a tam je v poriadku . Roztrasený obrázok je len v Test Movie nie v editačnom prostredí. Ďakujem za akékoľvek nápady, čo stým.
flz
Profil
moze to byt preto, ze mas to zmensenie v dakom hlupom pomere (napr. 49.9%), alebo ho mas blbo umiestneny (myslim tym, ze v suradniach mas desatinne miesto).

-keby si si to jablko ulozil vo formate .png a nastavil transparent, tak si vo flashi nemusel vysekavat nic, pozadie by bolo automaticky priehladne
El Miňo
Profil
Ano aj to ma napadlo a skúšal som to, ale negativ. Transparentné png:) vééééľa kilo
FlashManiac
Profil *
Tak to jablko vyber pomocí magicwandu, který je přímo ve flaši. Jemnějšího efektu nedosáhneš, pokud to ani pak nebude ono, tak prostě musíš použít ono png. Nechceš přece tvrdit, že celý web bude udělaný tak, aby fšechny věci musely být transparentní. Tím chci říct, že si snad několik png transparentek dovolit můžeě - většína už přece nejede po diálu...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0