Autor Zpráva
Honzaa
Profil *
Ahoj, poprosil bych o radu, jak vytvořit v adobe flash cs3 (nebo flash 8) efekt, že když najedu na text, tak se mi po písmenkách přesune asi o 50px doprava? Konkrétní využití je tekové, že mám flashové menu, kde jednotlivé odkazy (tvořené textem) jsou na levé straně a po najetí bych rád, aby se po těch jednotlivých písmenkách přesunul text odkazu zhruba o 50px doprava :).

1) otázka je, jestli je to vůbec možné
2) jestli ano, poradil by někdo, či poslal odkaz, kde se o tom dočtu?

Díky moc ;)
FlashManiac
Profil
no muzes ten text rozlozit na vektory a udelat to motion tweenem:)
Honzaa
Profil *
a nebo bych taky mohl přebírat čočku s hrachem jako popelka :D

prosím, nějaká jiná rada, nebyla by? díky
embee
Profil
taky jsem nad tim premyslel....

...jedine reseni, ktere me napada, je rozsekat text na jednotliva pismena treba pomoci for smycky, dynamicky pro kazde pismenko vytvorit textove pole a to pak animovat at uz natvrdo (pres enterFrame) a nebo pomoci tween class.

kazdopadne good luck, neni to nejjednodussi orisek :)
Honzaa
Profil *
FlashManiac
měl jsi na mysli nějaké lepší řešení, než embee?
FlashManiac
Profil
Honzaa
ne.. on to jenom popsal trosku podrobneji.. ale hlavni myslenka je stejne.. Flash nema zadny automaticky animator pismenek.. musis proste ten text rozlozit na pismenka(staci pomoci break apartu) a pak ho treba v ramci "zastresujiciho" Movie CLipu naanimovat pomocí ActionScriptu(pres Enter frame) nebo rucne pomocí tweenů

není to v zádném případě snadný úkol, pokud tech pismenek mas hodne.. a je to take vcelku hodne narocne na vypocetni cas..takze nedoporucuju tak delat cele strany,ale pokud mozno jen nadpisy:) a to klidne muzes udelat rucne to zase neni hruza:(
embee
Profil
FlashManiac
ja osbne bych volil metodu cisteho skriptu. Zezacatku sice vetsi drbacka, ale pak to muzes pouzit na cokoli a je to mnohem pohodlnejsi nez predelavat tweeny :)
FlashManiac
Profil
embee
jo to je pravda.. ono zalezi jen na tom na co je to potreba a jak moc rychle to potrebujes mit hotove.. ja bych take volil skriptovou cestu..
Honzaa
Profil *
já ale bohužel patřím mezi ty, co se snaží skriptové záležitosti pokud možno nahradit (ač někdy piplavou) prací na animaci pomocí tweenu.....štve mně to, ale na netu často vidím jen složité skripty, ve kterých se prostě nechytám...zkrátka a stručně řečeno, potřeboval bych sem napsat odkaz, nebo doporučení na knihu, ve které se to dočtu a pochopím to...popř. kdyby byl někdo (jak se tak zatím dívám, tak embee a FlashManiac) ochotný a napsal mi to sem, s nějakým "lehkým" vysvětlením, tak to bych byl úplně moc happy
embee
Profil
Honzaa
no kdybych ten skript mel, tak ho sem nedam, protoze uz se nejedna o zakladni principy, ale celkem zajimavou techniku, kterou bych rozhodne nesdilel. Navod mas uz popsany nahore. Pokud neumis vubec skriptovat, doporucuju nekterou z nasledujicich knih:

http://www.amazon.com/Foundation-Actionscript-3-0-Animation-Making/dp/ 1590597915/ref=pd_bbs_5?ie=UTF8&s=books&qid=1209542956&sr=8-5

http://www.amazon.com/ActionScript-3-0-Bible-Roger-Braunstein/dp/04701 35603/ref=pd_bbs_7?ie=UTF8&s=books&qid=1209542956&sr=8-7

http://www.amazon.com/Advanced-ActionScript-3-Design-Patterns/dp/03214 26568/ref=pd_bbs_9?ie=UTF8&s=books&qid=1209542956&sr=8-9

http://www.amazon.co.uk/Object-Oriented-ActionScript-3-0-al-Elst/dp/15 90598458

byt tebou sahnu nejdriv po te druhe.... nazev mluvi za vse :)
Honzaa
Profil *
někde jsem tu četl tvůj ostrý názor na české vydání o flashi, je to s nima opravdu tak špatné?
embee
Profil
Honzaa
nejde o ceska vydani, ale o ceske autory... s temi nemam uplne nejlepsi zkusenosti. Ale je to spis subjektivni nazor, jde i o styl psani atd. Navic uroven anglictiny v tech zahranicnich titulech neni tak vysoka, precejen je to urceno pro sirokou verejnost a ne pro literarni fajnsmekry.
Honzaa
Profil *
ještě jsem se chtěl zeptat, jestli je moc složité následující: najedu na tlačítko a zase z něj odjedu, animace "najetí" trvá (příklad) 10 sekund a já mám myš na tlačítku jen 5 sekund, ale potřeboval bych aby se mi klip přehrál celý (takže 10 a né 5 s) a až pak se přehrál klip co je přiřazený k rollout....poradíš?
embee
Profil
ok... mas na scene movieClip s nazvem myBtn, v nem je animace rollOver, ktera ma dejme tomu 30 framu a za ni hend rollOut, ktera ma tez 30 framu. Prdpokladam, ze akci stop(); mas 1. snimku a na poslednim snimku je gotoAndStop(1);

var myBtn:MovieClip = eval("this.myBtn");
var mouseOn:Boolean = false;

myBtn.onRollOver = function():Void {
mouseOn = true;
this.play();
checkFrame(this);
}
}

myBtn.onRollOut = function():Void {
if(this._currentframe == 30) {
this.play();
}
}

function checkFrame(targetMc:MovieClip):Void {

targetMc.onEnterFrame = function():Void {

if(this._currentframe = 30 && mouseOn == true) {
this.stop();
delete this.onEnterFrame;
}
}
}
embee
Profil
/edit:

jeste bych prepsal funkci

myBtn.onRollOver = function():Void {
mouseOn = true;
this.play();
checkFrame(this);
}
}

na

myBtn.onRollOver = function():Void {
mouseOn = true;
if(this._currentframe == 1) {
this.play();
checkFrame(this);
}
}
}

at se tam zbytecne nevola onEnterFrame :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0