Autor Zpráva
yenna
Profil
ahoj, potrebuju dobre citelny dlouhy text ve flashove prezentaci, ktery bude rolovatelny na mensi plose
protoze tam mam i obrazky, dala jsem vsechen text do bloku, ktery je i s obrazky v jednom mc pod maskou, ktere je ovladane jinym mc posuvnikem
to vse funguje, ale problem je, ze pokud nastavim textu Dynamic text (treba anti-alias for readability), tak se mi ve vyslednem swf text nezobrazuje vubec
je viditelny akorat jako Static text a pro co nejostrejsi zobrazeni jsem dala Bitmap text (no anti-alias), ale i tak je blok textu mirne rozmazany, coz neni dobre
je to tou maskou, pod kterou je text i vsechny obrazky? zadny filtr na tom mc neni, akorat animuju alfu
nebo by pomohlo, kdybych nacitala text do pole Dynamic textu primo z action scriptu? tohle by ale bylo pro mne hodne zdlouhave, nebot textu mnoho, oddeleneho v mnoha odstavcich

pouzivam font Verdana, velikost 11

pls nevite nekdo, co s tim? diky
Steve
Profil
u dynamic textu musíš přibalit fonty (Embed fonts) je to tlačítko v panelu properties, když máš označený to textový pole
embee
Profil
yenna
staticky text ma vzdy alespon lehky AA, je to vektorovou povahou flashe. Zcela bez AA je dynamicky text. Vyresis to tak jak uz Steve psal - pribalenim fontu.
yenna
Profil
jo diky moc...ted to funguje...
mam teda dat Embed pro All Glyphs? nebo staci Latin nejaky?
protoze se docela zvetsila velikost swf a tech textu tam je hodne

netusila jsem, ze Embed se nepouziva jen u nesystemovych fontu :)
embee
Profil
yenna
musis tam dat vsechny, o kterych si myslis, ze se v tom poli budou vyskytovat... tzn latinku, cislice a nejake znaky. All glyphs rozhodne ne.

Jinak s temi sys fonty je to pomerne logicke. Kdyz jsou systemove, kazdy je ma na PC a nema tudiz cenu je embedovat do swf ;)
yenna
Profil
embee
no nakonec jsem dala Uppercase, Lowerclase, Numerals, Punctuation a protoze jsem nenasla termin pro hacky a carky, zaskrtla jsem Auto Fill, tak sem mi embedly vsechny znaky co mam v textu (cesky text)

no prave proto mne vubec u fontu Verdana volba Embed nenapadla... ale jinak by se mi asi v dynamic textu pod maskou nezobrazila...

ted uz vse funguje jak ma.. diky moc :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0