Autor Zpráva
Boy
Profil *
Příklad MC Scroller z flash.jakpsatweb.cz.Úprava pro použití
Boy
Profil *
Boy
Potřeboval bych vědět, jak upravit MC SCroller z flash.jakpsatweb.cz pro reálné použití.
I když jsem si ho přesně podle návodu udělat a posléze stáhnul, tak když jsem ho dal do nějakého movieclipu, ve kterém se mě scrollovat další movieclip....tak vůbec nefungoval..prosím pomozte
Hanz
Profil
Boy
Musíš změnit "adresování" z absolutního na relativní. Všude vlastně stačí dát místo _root _parent
Ale dej pozor na tlačítka tam je to jinak.
Boy
Profil *
A jak je to teda u těch tlačítek?
Boy
Profil *
Hanzy? Nemohl by jsi mi to prosímtě poslat upravené přímo vložené v movie clipu......ty to určitě máš za chvilku hotové. Prosím....je to to jediné, co mi vůbec logicky neleze do palice. Dělal jsem si sám jednoduchý scroll bar bez pomoci flash.jakpsatweb.cz, abych chápal scripty, což chápu, jen ten můj mi normálně šel a po vložení do movie clipu ne.....
Hanz
Profil
Boy
No bez tvého emailu ti to nepošlu :o)
Ale pokud potřebuješ vědět vážně jen ty tlačítka tak u nich nebude ani _root, ani _parent. Nebude tam nic. Takže například na tlačítku nahoru bude script vypadat:
on (release, keyPress "<Up>") {

if (scroller._y-10*koeficient>top) {
scroller._y -= 10*koeficient;
window._y += 10;
} else {
scroller._y = top;
}
}
Boy
Profil
Fajn....moc ti děkuju...bude se mi to strašně hodit jako zkušenost do dalšího "flashování" díky moc.......to ostatní jsem zvládl sám..... ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0