Autor Zpráva
tnc@centrum.cz
Profil *
Moderátor DoubleThink: Přesunuto ze zaniklé kategorie Flash všeobecně.

zjistil jsem jednu nemilou funkci kterou umožnuje flash player pri otevreni vaši flashanimace a chci tomu zamezit.

presněji se problem tyka že pokud se vam animace zastavi v na neakem bodě kde daná animace očekává něakou akci ze strany uživatele, lze tuto akci preskocit pouhym pravim kliknutim a znovu stisknutím volby play či forward a v některych připadech jen stisknutim ctrl+enter. to ma za nasledek že pokud chci uživatele napřiklad prinuti k prihlaseni do animace, on muže tuto udalost takto preskočit a vyhnout se tak zalogovani a pokracovat dale a co huř i na další scenu. navic při posouvani animace po jednotlivých fraimech se neprovadi action script dane flash animace a to ma nadale za důsledek již zminěni nežadouci efekt že se koncový uživatel muže va vaši flash animaci dostane fraim po fraimu do zakouti vasi animace kam by se normalne ani nemusel dostat.

o co my vlastne jde. chci zjistit jak nastavit animaci tak aby se tyto možnosti krokovani animace po kliknutí pravim tlacitkem na animaci vůbec nezobrazovali nebo nebyly povoleny. snažím se o vytvoření dynamicke flashové stranky která využívá jen php k její dynamičnosti a vadí mi že pokud se anímace zastavi a byl by to například posledni fraim v dane scene ktera probehla, dany uživatel ktery animaci bude prohližet nemusí udalost resit a s trochou inteligence jen klepne pravim tlacitkem, da volbu forward a flashplayer ho pusti do nasledujicí sceny.

pokud nechapete co jsem se snazil říci napište a vysvětlím to jinak ale myslim že toto je problem ktery by měl každy skušený flasher hned chapat a navíc se sním i zabývat jelikoz pokud není toto možné toto ovlivnit tak jsem prave zmenil nazor a zaujimam hledisko že flash je ze strany bezpecnosti udajů poskytovanych animaci nanic.
tnc@centrum.cz
Profil *
napadlo mne že by tomuto problému šlo zamezit nastaveninim při publikaci ale nevim jak
DoubleThink
Profil *
Na HTML stránkce:
<param name="menu" value="false">
(Vložení animace do HTML)

V EXE projektoru:
fscommand("showmenu", "false");

fscommand("trapallkeys", "true"); // zakázat klávesové zkratky
(Ovládání projektoru)

Z důvodu jednoduché možnosti stažení SWF animace ze stránky a následném spuštění ve Flash SAP bych doporučil oba způsoby kombinovat.



Co takhle příště hledat?
Hanz
Profil
A nebo taky neustále ověřovat zda bylo zadáno heslo :o)
enoice
Profil
Ja pouzivam tohle:

Stage.showMenu = false;

myslim ze je to lepsi...
DoubleThink
Profil *
myslim ze je to lepsi

Je to to samé (vlastnost "showMenu" je jen novější než fscommand)
enoice
Profil
jasny
compman
Profil *
ale i tak lze tuto animaci stáhnout na disk a "násilně" se dostat na požadovaný frame nebo scene. Ale je pravda, že ty zvědavé návštěvníky by to schování menu mělo odradit.

DoubleThink
Někde jsem v této diskuzi četl, že fscommand(); je jen pro exe projektor. Je to pravda?

tnc@centrum.cz
Je tam políčko pro zadaní hesla jako ochrany před ?úpravami? . Nezkoušel jsem, pouze viděl. O tomto způsobu využití flashe jsem taky uvažoval, ale asi to tak jednoduše nepůjde.
Hanz
Profil
compman
Někde jsem v této diskuzi četl, že fscommand(); je jen pro exe projektor. Je to pravda?
JO i když se mi zdá, že mi to někdy fungovalo, ale už ne, takže se mi to asi vážně jen zdálo :o)
Wes
Profil *
Pozri sa naco robis flash na sceny rob iba jednu scenu a ked chces nieco utajit tak nacitaj externy flash ale mo by to fungovat a potom pochybujem ze sa bude moct pohybovat po externych fleskach :)
Hanz
Profil
Wes
Jestli jsem dobře pochopil co tu píšeš, tak nesouhlasím. Zjistit adresu SWF, který načítáš do Flashe není žádný problém.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0