Autor Zpráva
Geroj
Profil
Moderátor DoubleThink: Přesunuto ze zaniklé kategorie Flash všeobecně.

Už nejakú dobu sa snažím nájst niečo okolo Swishmaxu.CHcemto využívat len do webdesignu a mámcelkom dilemu v tom ...či sa vrhnut na studium flashu,alebo swishu.Tak by som rád,keby sa k tomu vyjadrili /rozumne /ludia čo s tým pracuju.Moj názor....je momentálne asi taký ,že flash sa mi zdá tak trochu komplikovaný...uplne srandy sa tam musia vytvárat zdlhavo....a bez tutoriálov si neviem predstavit urobit akýkolvek slušný efekt.Všimol som si tiež,že aj ked su tutorialy na roznych foráchm vačšinou su to lentaké hovadiny,gýčoviny.Uprimne z toho čo sa ponúka som našiel minimum čo stojí za povšimnutie.Čo sa týka Swish max2 ...všade ticho /myslím fora sk,cz/,takmer sa o tom u "flashistov"nehovorí,akoby tonik nepoužíval pritom práve na weboch pokial ide len o animácie mi to príde jednoduchšie...spustu vecí jeprednastvených až nechápem prečo to vyvojari vo flashi neurobili podobne.Tiež si myslim,že čo swishu chýba ...bude asi postupne doplnovane v dalších verziách i ked asi na flash to mat nebude.Zatial mi to pripadá ked to zrovnám tak,že flash je hodne tažký,všetko tam človekmusí urobit od piky,aj na smiešný efekt musí to človek oddrieť.MOja dilema je teda v tom....naktorý program sa špecializovat ak ten zámer je len v animácii.Berte to ako moj momentálny názor na vec...ale ked nepočujem o Swishy nič a všade sa hovorí len o flashi ...nejde mi to do hlavy,že si nezískal vacšiu popularitu.
embee
Profil
Na animace pouzivam after effects, takze me flashove animacni neschopnosti prilis netrapi :)

Jinak k tomu zbytku... ano flash neni uplne easy, ale rekni mi co je dnes co se webu tyce jednoduche. I "blbe" html se stalo vedou, vzhledem k SEO a ruzne interpretaci prohlizecu... a bez prace nejsou kolace ze? :)
Geroj
Profil
Prepáč nechápem na čo okrem teda tej animácie používaš flash?len actionscrpit?Díkza vysvetlenie.
Inak janemám problem s prací,ale je toho strašne veľa a drtit každý soft na slušnu uroven je jaksinereálne....len o tom mi išlo.O aftereffect počujem prvý krát.
embee
Profil
No flash sice vznikl jako animacni nastroj, ale to uz je peknych par let zpatky, dneska se - vzhledem k systemu jakym je actionscript3 postaveny - hodi prave pro programovani webovych zalezistosti... tzn. stranek + nejakych mensich aplikaci. Navic adobe ted protlacuje platformu AIR, takze programovaci cast flashe bude jeste vice vyrazna. Tudiz podle me nema cenu delat slozite animace ve flashi (na ty jednoduche precejen staci bohate) - na ty pouzivat specialni soft... stejne tak s grafikou. Vektorovou grafiku ma mnohem vetsi smysl delat v Illustratoru a do falshe ji jen importovat, jelikoz nastroje na tvorbu grafiky ve flashi se s illutratorem nedaji srovnat (byt maji stejne vykreslovaci jadro).

Tudiz podle meho idealni workflow vypada takto

bitpamy photohosp, vektroy illustrator, animace after effects (nebo treba ten swishMax i kdyz to neznam :D), poskladani + kod flash... jedine co tam cybi je 3D grafika, uvidime co zmakne flash player 10, udajne tam ma pribyt prave podpora 3D. Pokud Adobe splni to co tvrdi a prida HW akceleraci flash playeru, tak se mame na co tesit... ten software rendering prece jen za moc nestoji.
Geroj
Profil
Dakujem za vysvetlenie...myslim si ,že mi to dostpomohlo...mrknem na ten after effect--- aj teda vzhladom ktomu že som videl tvoj web,ktorý ako asi jeden zmála čo som na SR,či Čr našiel vypadá profesionálne.Nechýba tomu cit a jemnost.Su tam síce nejaké veci ako malsom problem sa zorientovat,ale ten web asi nieje o tom aby splnal kriteria -max prehladnost a pod.Chcem sa Ťa teda oúpýta,kedže vidim,že sleduješ trendy...ako to vidíš s rozvojom komplet- flashových stránok. Bude dominovat klasické Xhtml + možná kombinácia s flashom?Len tvoj názor
embee
Profil
Dik za uznani :D Mas pravdu v tom, ze ten web jsem delal hlavne pro sebe, abych se na nem vyradil, takze neni uplne user friendly... ale od toho jsou osobni weby, aby designer ukazal co v nem je, nikde jinde tu volnost nemas. Ale uz je precejen stary a casem bude urcite nejaky jiny, ale to ma vsechno svuj cas.

Co se tyce trendu, to je hodne osemetna zalezitost. Ja jsem odepisoval html uz pred par lety, ale jak vidis, je tu s nami a polde me jeste hodne dlouhou dobu bude (v radu let, mozna i dekad) - je to precejen standart, ktery se za nejakych 30 let co existuje hodne zazil a zakorenil. Staci se podivat na slozeni webu tady na diskuzi - drtiva vetsina je v (x)html a vzhledem k tomu, jak se vetsina zdejsich designeru stavi k falshi, odhaduju, ze se to hned tak nezmeni. Na druhou stranu CR je trosku zabrzdena co se techto veci tyce, lide tu nechteji za flash priplacet, na zapade je situace prece jen jina.

Dalsi dulezity aspekt je taky zamereni stranky - na informacni weby ci eshopy se jednoznacne hodi html stranky uz kvuli strikturalizaci obsahu atp. Na druhou stranu flash zaziva posledni dobou celkem velky rozmach, spousta brand webu je delana prave ve flashi, ale to je taky asi kvuli jejich zamereni. Vzdy zalezi na situaci - rekl bych ze obe technologie tu budou koexistovat a vzajemne se spise doplnovat. Nicmene nejsem priznivce paskvilu html+flash, to podle me neni vubec dobre reseni - ziskava to neduh obou technologii a limituje to v pouziti jejich prednosti.

Nicmene jedna zhava novinka - adobe a google oznamili dohodu na indexaci falshovych stranek googlem, tudiz padla dle meho nazoru posledni bariera a protiargument flashe, takze uvidime co to s trhem udela. Kazdopadne do tohoto kroku vkladam velke nadeje prave pro falsh, jelikoz zadna z konkurencnich technologii tuto vyhodu nema (napr. silverlight, rekl bych ze ani javaFx).
Geroj
Profil
Moj názor na ten trend je zrhuba stejný.Osobne simyslím,že flash aj ked pracuju vyhladavače.../okrem googlu i yahoo v spolupráci s adobe/ žiadny velké rozšírenie sa konat asi nebude.Dnes si flashové weby dáva robit v drvivej vačšine len velké biznis firmy,ktoré si tým tvoria tiež image.Obyčajne dávaju zákazky velkým hráčom ako 2advanced a pod. ,to znamená týmom ludí,presne tak ako aj reklamu.To sutie weby ktoré su urobené kvalitne.Samozrejme su aj vynimoční jednotlivci- a ti žiju zdá sa obyčajne na istej spoluprácii.Ked sa však obzriem na situáciu unás....tak slušné komplet flash stránky som asi ani nevidel...okrem tých čo som už spomínal:-)Kombináciu s (x)html som videl aj dobré,ale tenflash musíbyt jemný nenásilný a decentý....a obvykle jeto len dekorácia/bez nutnosti preloadru/.Ja osobne si myslím,že len také spojenie flashu s xhtml má vačšiu prespektívu sa rozvynut....V podstate zaleží všetko na zákazníkoch.A pretože vačšina chce rýchlost,prehladnost často vyžaduje aktualizácie do 48 hodín a pod.si myslím,že samotný flash zostane skor pre určitu prezentáciu velkých firiem.Tak ako nikto "s pracháčov" /snad okrem majitela IKei :-) si nekupuje sako v obchode.... tak ani weby nebudu mat statické bez flashu.Ono skusenost je zase taká,že za kvalitnu stránku treba aj zaplatit a stojí to dost penez a to jaksi bežní ponikatelia zas platit nechcú.Ale možná sa to časom zmení.....Mna by ešte zaujímlo ako sa ti pozdáva intuitívne ten after -má to logicku,alebo si sa s tým moc trápil.Ešte by som rád vedel kolko sa tomu venuješ.
embee
Profil
S nekterymi vecmi co tvrdis si dovolim neshoulasit.

"Dnes si flashové weby dáva robit v drvivej vačšine len velké biznis firmy"
- setkavam se s opacnym trendem, uz i male firmy chcou flashove veci (z osobni zkusenosti). Jejich problem je v platbach, ale to se casem srovna, konkurence roste coz snizuje naklady.

"flashu s xhtml má vačšiu prespektívu"
- nemyslim si, falsh je tam pak jenom jako decentni featurka a nedovoluje plne vyuzit moznosti flashe, kvuli kterym je falsh tak "silny" - vetsinou se pouziva na animovane menu nebo banner a ruku na srdce, na animovane menu nepotrebujes objektove orientovany skriptovaci jazyk.

"A pretože vačšina chce rýchlost,prehladnost často vyžaduje aktualizácie do 48 hodín a pod.si myslím,že samotný flash zostane skor pre určitu prezentáciu velkých firiem."
Kdyz delas databazove orientovany web s CSM, je uplne jedno, jestli vystup delas primo do hmtl, nebo to projedes s falshem. Aktualizace je totiz otazka toho, jak je web udelany, ne technolgie samotne. Muzes delat web, ktery bude mit kompletne funkcni redakcni system navazany na falsh a neni to nic, co by byla nejaka cerna magie :)

"že za kvalitnu stránku treba aj zaplatit a stojí to dost pene"
to mas sakra pravdu :)

Co se afteru tyce... je to komplikovany software, bez nejakeho tutorialu se neobejdes, ale IDE je genialne resene, posdle me nejlepsi kus od adobe ever - kdyz do nej proniknes, pracuje se s nim jedna basen. GUI ma spoustu vychytavek, ktere ve zbytku kousku od adobe hodne postradam.

"Ešte by som rád vedel kolko sa tomu venuješ."
- tim myslis jako denne nebo jak dlouho? :)
Geroj
Profil
No myslim,že s tou otázkou "Dnes si flashové weby dáva robit v drvivej vačšine len velké biznis firmy" asi aj suhlasíš "v drvivej" vacsine:-)Samozrejme ja chapem tvoj pohlad na vec a asi spusta ludí tiež čo robia slušné xhtml weby,zdielajuten istý názor "bez flashu"-Otázkou je čo stým ak platí "zákazník náš pán ,že?" Mam skusensot napr.s talianmi....len aby sa to hýbalo,lietalo,rotovalo ...no humus-kentus...Takže ....je to aj o vkuse asi a o tom či to ludia chcu.No možeš aj kolko denne a jak dlho?

a poprosim ta onejaký link na sk,cz slušných webov vo flashi,nech pozriem.dík -ak také sú
Geroj
Profil
p.s samozrejme som myslel tie kvalitné flashové weby...takéto mi prídu jako zbytočné robit vo flashi/len moj názor/...čo myslíš ty?
http://www.arnyascamping.hu/
embee
Profil
jojo nas zakaznik nas pan...nekdy me to pekne sere :D

no o poratlu ceskych webu ve falshi nevim, nicmene na www.thefwa.com najdes best of best z celeho sveta, mozna je tam i neco ceskeho :D
Geroj
Profil
Embee akýje tvoj názor na takéto niečo.toto je presneto čo som myslel zdrava kombinácia html
x Flash inak to robili http://www.scr-graphics.sk/ a su dobrí to vypada....ale k tomutowebu ..fakt sa mi to páči ...hodne a je to príjemne na oko....vieš ono ked sa tovšetko furt hýbe....tiež to niejej ono ....vieto liezt na nervy.
Čo ty nato,.....inak ten uvod bol asiv after effect čo myslíš? http://www.lantana.sk/
embee
Profil
mno kdyz to vezmes kolem a kolem, jedna se de facto jen o vyuziti flashe jako nejakeho intra - neni tam zadna interaktivita. Flash je prave o interakci. Ta prvni stranka se mi libi, borci evidenente umi, ale s falshem toho nema prilis spolecneho. Ta druha mi pripada celkem bez napadu, standartni html design, akorat rizly nejakym uvodnim videem, ktere sice neni spatne, ale ze by to byl extra zazrak....

ja se spis divam na stranky typu www.cokezerogame.com - to je proste narez. Je fakt, ze se nejedna o webovku, ale spise o hru, nicmene z flashe je tam vyzdimano maximum a to je presne to, co se mi libi. Ale kazdy ma jiny vkus ze ano :)
Geroj
Profil
ja si myslim ,že ty už si proste "profesionalne deformovaný":-)...ten odkaz na tu hruje fakt super....tí čo to vytvorili su fakt borci.Ja len chcem povedat,že tože je flash mocný nástroj je fakt..Ak sa však budeme bavit o weboch a webdesigne...v intenciách normálnej využitelnosti a efektivity...tak moj pohlad je v tom to jasný.1.)Stánky vo flashi su drahé a vždycky budu,náročné na čas realizácie,asi je to problem aj s aktualizovaním/si mimo iné odkázaní lenna jedného človeka čo to robil /..takže ti to nemože aktualizovat ak potrebuješ trebarz cez dreamweaver nikto.2.) problem je často v tej prílišnej interaktivite -ktoru máš tak rád,ale.....skus si pozriet 2advanced 10x ....to su stránky tak pozriet raz -dva krát- tri krat a stačí!...i ked to ohuri rovnako to začne po čase vytáčať.....samozrejme to si myslim hlavne o bežných užívateloch ktorý niesu posadnutý technologiou flash a teda sa na to nepozeraju ako na niečo čo by sa chcelinaučit,alebo sa nechat inšpirovat.3.)každá extra interaktívna stránka strháva pozornost ludí na efekty....to je fakt.Spuste ludí sa to zle číta a neznášaju to...Su síceludia čo to maju radi a nevadí im to,ale asi je logickejšie urobit to tak ak to ...nevadí nikomu ...."flashistov" neurazí a ostatných neodradí. 4.)vyhladávače....zatial sa na indexácii pracuje,ale je fakt,že sa nevie ako tobude fungovat.Je jasne,žezatial je problem aj dostat sa na prvé stránky v googli v xhtml ....a treba to vediet urobit pre vyhladávače,takže sauvidí. Je fakt ,že práve toto nevadí nike,adidas,cocacola-/ak maju iba flashové stránky neviem/ lebo asi nik nehlada v googli výrobcu športovej obuvy aby objavil nike.Takže im tento stav moc nevadí.Inak som presvedčený,že tí madari čo robia flašové stránky...tým hlupákom nepovedali,že ich google nenájde.Stým sa pri uzatváraní zmluvy asi nepochválili....a jako 99p.ludí čo chce web ho chce preto,aby ho ludia našli a chceli to čo majitel webu ponuka....To si myslím,že je zmysel webov nie???Flash je super....vec,ale je podla mna otázka ho vediet realizovat a vediet ho rozumne použit tak, aby plnil kritéria svojich výhod....napr.ta hra to je super.Ale jako ked sa preplácne web,jetopodla mna kontraproduktívne...a straháva to pozronost inam.Preto si myslím ,že ten www.lantana.sk plní kriteria kvalitného moderného webu aj ked nejde o flashweb.Páči sa mi to je to jemné nenásilné...dá sa to v klude čítat ..neleita tak všetko neroluje,a pod. Embee dívam sa na to zle???
Geroj
Profil
Inak ajtáto stránky mi príde super....to využite flashu mi príde akurát....i ked vec názoru,že?

http://www.harley-davidson.com/
embee
Profil
Tvuj problem je v tom, ze se snazis determinovat dokonaly web - presne takovy neexistuje. Vzdy zalezi na zamereni, to uz se tu taky resilo. Nikdy neudelas web, ktery se bude libit kazdemu a zaroven pojede kazdemu, kazdy se v nem zorientuje atp atp.

Tuhle teorii designu meli funkcionaliste - ze existuje prave jedno dokonale reseni jakehokoli problemu, ktere v sobe skryva zaroven prave jednu dokonalou formu. Nicmene problem je v tom, ze lide nejsou dokonali a nejsou tim padem schopni tvorit dokonale veci. Pozadavky se meni, vkus lidi se lisi podle kulturniho zazemi atd. atd. atd.

Teba www.lantana.sk - ano plni kriteria presne takova, jaka si stanovis. Po funkci strace dobre, prehledne to je, ale je to bez stavy, bez napadu, mne se to proste nejak extra nelibi. Neni to spatne, ale nevycuhuje to.... predevsim kompozice je pro me az prilis ortodoxni. A verim tomu, ze se najde spousta lidi smyslejicich jako ja, stejne tak jako se najde spousta lidi smyslejicich jako ty. Proste to neni o tom, co ne nejlepsi, je to o tom, co je nejlepsi v danou chvili pro lidi, kteri si ten web objednaji a zaplati. Je to o tom, co ocekavas... mne se vzdy libily veci, na ktere se podivam a v duchu si reknu "wow to je narez". A presne takove veci bych chtel jednou umet delat. Taky si musis uvedomit, ze experimentalni weby uz hranici s umenim a to nema hranice, pravidla - z tech pak muzou cerapt komercni produkty, ktere muzou pouzivat podobne postupy v mire takove, ktera je pro uzivatele vhodna.


"asi je to problem aj s aktualizovaním/si mimo iné odkázaní lenna jedného človeka čo to robil /."
opet rikam ze to neni pravda, zalezi na tom jak je web udelany. Kuprikladu ted pracujeme na webu kompletne ve flashi, ktery bude mit plne funkcni CMS tak, aby si zakaznik vse aktualizoval sam a my uz nemuseli na nic hrabnout. Flash je jen zobrazovac dat, stejne jako html... falsh je akorat trosku komplexnejsi rekneme. Zalezi na tom jak to udelas.

"udí čo chce web ho chce preto,aby ho ludia našli a chceli to čo majitel webu ponuka....To si myslím,že je zmysel webov nie???"
Ne tak docela, smyusl webu je sebe-prezentace. Pokud koresponduje se statickym html webem, proc ne, ale pokud se jedna o tema modni (treba web kapely, nebo ruzne modelingove agentury), tam statika nezaujme. Od modnich veci lide cekaji akci, pohyb... to ti html nenabidne. A co udela s trhem indexace googlem se muzeme jen dohadovat, ale obe firmy maji zajem na tom, aby to fungovalo a fungovalo to dobre.

" interaktívna stránka strháva pozornost ludí na efekty."
interaktivita neni o efektech, neplet si pojmy. Interaktivita je o interakci uzivatele a rozhrani, je jedno jak ho stylizujes. Interaktivita je prave to, co ucinilo internet tak popularnim - lide jsou znudeni linearnimi medii typu TV a radio, radi kontroluji to, co se deje a interaktivni technologie toto umoznuji. To, jak to pouzijes je uz na tobe. Jeden kamarad iflashista rika - neexistuje spatny falsh, jen spatni flashari. Kdyz nevis, co jak pouzivat v rozumne mire, stane se z toho tebou popisovana skrumaz... ale to uz vidame na webu od zavedeni javasirptu - animace typu jezdici text atp. - to je stejny pripad - nevhodne pouzita technologie.

"Inak som presvedčený,že tí madari čo robia flašové stránky...tým hlupákom nepovedali,že ich google nenájde"
jak kteri, ja to lidem rikam ;)

Jinak se na to divas z tveho uhlu pohledu, kazdy mame jiny a v tom je to krasne - ze svet je rozmanity. A ve finale zalezi na zakaznikovi a na tom co uzvatele chcou... ja chci delat falshove weby plne akce a dynamiky a verim tomu, ze si svou klientelu najdu, stejne jako si najde klientelu nekdo kdo html a CSS. A proc ne? Kazdemu co jeho jest :)

www.triworks.net
Geroj
Profil
dík za názor....:-) Suhlasim...každý človek má iný pohlad na wec.Ten odkaz www.triworks.net....už asi za 3 minuty mi začala tamuzika lezt krkom....niečo som postláčal a stale neviem o čom ten web bol....no nejako to namnaposobilo zložito i ked graficky...OK...
Asi som funcionalista:-)Ale web by sa nemusel páčit...ale namal by nasierat a iba o to mi išlo.Ta lantana.sknikoho "nenaserie" ,ale takéto weby ako triworks to vedia.Inak ja si myslim,že tu vtýchto prípadoch už ide o umeleckú stránku veci...nie o funkčnost....je to taký fenomén.Inak niektoré weby vedia fakt zaujat....Mnaby len zaujímalo kolko ludí ako dlhona tom makaju aby niečopodobné vytvorili.
Geroj
Profil
to stým "nasier"...myslím len obrazne/otravneje tosprávne slovo/....to by som sa musel pri iných veciach ..vážnych už obesiť :-D
embee
Profil
Vidis a me se treba ta muzika libi a vubec me nestve a nemel jsem problem zjistit, o cem web je a zorientovat se v nem.

Muj momentalni dream project je web s muzikou, ktery bude mit v sobe algorytmy synchronizujici animace a hudbu... kombinace audiovisualniho, intaraktivniho a weboveho designu.

Jinak lide na tom makaj dlouho a je jich vice... jeden clovek dneska nema sanci zvladat grafiku, animace, audio, webdesign jako takovy + programovani, databaze, serverove jazyky... idealni je team cca 5ti lidi.
Geroj
Profil
Inak nemáš nejaký odkaz na niečo čo si robil,alebo si sa na tom podielal...?
embee
Profil
covece nemam bo to teprve "rozjizdim", jsem amater ;) hlavne to nehrotim bo ted pudu do skoly, tak tam se poradne vyradim a vylezu o par levelu vys... tudiz pro me nema moc smysl ted nejak hrotit nejake projekty. ale pokud te to moc zajima, tak mam jednu pracovni verzi webu co ted delam, je to teda zatim jenom intro... embee[tecka]cz/orfea

ale je to jen pracovni verze takze nic finalniho
Geroj
Profil
má to šmrnc...ta animácia je komplet v aftereffect?Inak máš pred sebou teda velku perspetívu-pokial ta to budebavit.A bacha na baby /ak už niesi ženatý/...tak potomdvakrát:-D

Kolko ti to trvalo?
embee
Profil
jojo animace je after effectova... nedovedu si predtavit, jaka drbacka by to byla delat ve flashi. Asi ani nechci :D Jinak na perspektivu sazim kdyz platim takovy svinsky skolny... ale investice do vzdelani se vyplati. A byt nejsem zenaty, jednou budu a uz vim s kym... nastesti moje draha polovicka je tolerantni a chapava a dava mi dost prostoru, stejne tak jak ja ji... musis si to umet zaridit :D

no a ted ty mas neco cim se muzes pochlubit?
Geroj
Profil
No ja som sa nedávno začal venovat grafike,takže asi asi nie ...ale rád by som začal robit weby.Mám kamarátku čo ma k tomu doviedla....
a začalo to tým...že som potreboval svoj web na psov....tak som si navrhol design...tak zapochodusom sa učil nejako photoshop.../ešte ho teda moc neviem + rad by som illustrator/ .
Tak len zatial návrhy ...stránky dat dokopy zatial neviem,hluším momentálne dreamweaver,ale nejako ma to draplo a rád by som sa začal špecializovat po grafickej stránke + animácii.

tak len tie návrhy...
www.cribros-bulldogs.com
www.bajoka-bulldogs.com
Geroj
Profil
bajoka-bulldogs.com
embee
Profil
to prvni se mi libi, mas cit.... urcite s tim pokracuj.

Pokdu ti nedela problem anlgictina, tak doporucuju torrentz[tecka]com a jdi po keword "lynda" a "total training" - nejlepsi vyukove materialy, ktere jsem kdy videl - na celou oblast grafiky a webdesignu. Z toho jsem se ucival kdyz jsem zacinal :)
Geroj
Profil
dik ....budem pokračovat....ale jako rád by som sa venoval niečomu čo má perspektívu...viem,že programovat nebudem...na tonemám bunky...ani vztah k tomu....taklen tu grafiku a flash to by mohlo byt zaujímavé.Ale jako ten dreamweaver a základy html či css musim...chcem byt schopný urobit stránky sám.
Dík za tie linky...angličitna nic moc,ale ked to budu videotutorialy no problem:-)
Inak mne sa zdá,že ten after effect je hodne šikovný program a má široké využitie.Chcem sa spýtat kde toideš doškoly...existuje nejaká na takéto niečo????
embee
Profil
http://www.praguecollege.cz/en/int-med
Geroj
Profil
no vypadá togut...ale otázkou je čo ta srandastojí.Určite to pomože k zdokonaleniu k technologiam a hlavne ku kontaktom ....že?:-)
No ale nato,že ide o grafiku a weby .....nepríde mi web tej školy niečo z čoho by som odpadával,alebo je to moderné.......asi su to fukcionalisti:-)Dufam...že budeš spokojný ale aby sa oni neučili nakoniec niečo odteba
embee
Profil
o tom silne pochybuju :D je to tam ferovy, parkrat jsem tam byl a cool :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0