Autor Zpráva
lufon
Profil
Čau všem

Dělám si fotogalrii ve Flashi a narazil sem na problém načítání obrázků, z důvodu datové neúnosnosti jsou načítány externě pomocí loadMovie.
Se samotným načítáním problém nemám, ale protože jde o fotogalerii tak se datově obrázky pohybují přibližně mezi 80-130kB a na pomalejším připojení je pak odezva mezi kliknutím na náhled a zobrazením obrázku několik sekund, nemluvě o dial-ipu/GPRS. Proto chci načítat i obrázky pomocí preloaderu, vím, že to jde řešit tak, že z obrázku se udělá vlastní Flash animace s preloaderem a ta se pak načítá externě, ale je to při počtu několik desítek, později možná i stovek fotek dost krkolomné řešení.
Nevíte tedy někdo jak to napsat v AS aby preloader fungoval i pro obrázky které se načítají externě?

za každou radu budu vděčný
Hanz
Profil
lufon
Pokud máš Flash MX 2004 tak použij pro načítání obrázků komponentu loader a k němu se dá připojit progressBar (preloader).
Boy
Profil
Jo Hazi to jak říkáš funguje spolehlivě, ale celkově se mi to potom ta animace zvětšila asi o 20 KB.......
Hanz
Profil
Boy
To ano. Hodí se to spíše když to použiješ mnohokrát (potom se vkládejí jen instance a velikost se už "nezvětšuje").
lufon
Profil
Tak sem nainstaloval MX 2004 a postupně se s ním seznamuju.
načítání se mi ale nějak nedaří, jak se s tím komponentem loader vlastně pracuje? :-)
nikde nemůžu najít návod a knížky mám jen na verzi 6

Další věc kterou řeším je jak načítat náhodně jeden z obrázků, ted v MX2004 nevím jak to spojit s loaderem, ve verzi 6 sem to udělal takle:

backgrounds = new Array ("url1",
"url2",
"url3",
"url4",
"url5");
function randomBackground() {
randomNumber = random (backgrounds.length);
loadMovie (backgrounds[randomNumber], "název cílové cesty");
}
randomBackground();

funguje to dobře, ale je zase problém s tím, že načítání chvíli trvá takže potřebuju loader jak jsem psal, navíc se ty obrázky zobrazují tweenem od průhlednosti 0% až po 100%
S tou průhledností souvisí další dotaz, jak sem se díval tak komponentě loader nemůžu nastavit průhlednost, nebo ano? pokud ne, dá se to nějak obejít abych externě načítané obrázky mohl zobrazovat pozvolně tweenem který mění průhlednost?
Boy
Profil
Ale nikde odpověď ;-)
lufon
Profil
asi tak :-) v angličtině se na netu určitě dají nějaký návody najít, ale to není moc užitečné, zkusím něco najít ještě v češtině
Hanz
Profil
lufon
Obráuek, který se má načíst se nastavuje v panelu Properties.
S tím náhodným obrázkem to uděláš pomocí takovéhoto scriptu (dej ho na ten loader):
onClipEvent(load){ backgrounds = new Array ("url1", 

"url2",
"url3",
"url4",
"url5");
function randomBackground() {
randomNumber = random (backgrounds.length);
this.contentPath=backgrounds[randomNumber];
}
randomBackground(); }


Průhlednost jde udělat tím že přez obrázek dáš tu animaci a tu spustíš až se to načte.
lufon
Profil
tak už se mi podařilo donutit komponentu loader aby se do ní načítaly náhodně obrázky :-)
ale pořád nikde nevidím preloader :-)) jak k loaderu připojit preloader?
Hanz
Profil
lufon
Je to další komponenta. Jmenuje se progressBar. Stačí v ní nastavit v panelu Properties do položky source název instance loaderu (nebo cestu). A mode na polled
lufon
Profil
tak už mi to funguje, díky za rady

Ještě bych se taky rád zeptal jak nadefinovat instanci ProgressBaru lepší vzhled, hlavně barvu a font :-)
king
Profil *
Ahoj kluci,
řeším stejnej problém, snažím se načist obrázky s preloaderem, ale vubec mi to nejde. Nemohli byste mi nekam dat zdrojak ke stazeni. Diky
lufon
Profil
king:
zdroják ti fakt nepošlu :-)))
ale vyřešil sem to zatim tak, že obrázky sou vlastní animace s preloaderem co se načítají externě
stejně ale nutně budu potřebovat to načítání samotných obrázků přez komponentu loader, funguje to, ale ještě bojuju s preloaderem a celým tím nastavením toho načítání... Dnes si jdu do knihovny pro knížku o MX2004 tak snad budu chytřejší a dám dyžtak vědět jak to dopadlo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0