Autor Zpráva
filip77
Profil *
Ahoj, mohl by mi někdo, prosím, poradit s následujícím problémem?

Na stránce mám 2 flashe, a protože spolu souvisí, potřebuji, aby se oba spustili ve stejnou chvíli, která nastane, až se oba načtou.

Musí se to řešit přímo v nich přes ActionScript nebo stačí nějak PHP nebo JavaScript?

Díky moc.
Filip
Hanz
Profil
filip77
To asi nepůjde. Je tam problém v tom, že 2 fleshe spolu neumí komunikovat. Kdybys použil PHP tak by jsi musel někam ukládat informaci o tom, že se načetl první a potom druhý - v tom by problém nebyl, ale z PHP nejde dát příkaz aby s spustily - Flash by si musel řítsám o tu informaci o spšění (šlo by vyřeit načítáním, nějaého txtu), ale zase nezaručíš, že se to načte v jeden okamžik.
t3rmix
Profil *
Určitě to jde přes JS, na webu je hromada příkladu jak ovládat flash JS. Problém nastane pokud ho má někdo vypnutej.
filip77
Profil *
Jeden kolega mi říkal cosi o SharedObject a zápisu do cookies. Každý flash by zapsal proměnnou do souboru, a když by tam tu informaci umístili oba, tak by se oba spustili.

Chtěl jsem to s někým prokonzultovat. Resp. najít lepší řešení.
flz
Profil
co tak ich naimportovat do jedneho prazdneho swf a tam zadat podmienku, ze sa spustia az ked sa obe animacie nahraju?
flz
Profil
zabudol som notifikaciu, sry
Hanz
Profil
filip77
Vlastně jo na SharedObject jsem zcela zapoměl!!!
Uložení proměnné uděláš takto:
var promnena:SharedObject = SharedObject.getLocal("NĚJAKÝNÁZEV");

promnena.data.NAZEVukladaneHODNOTY = HODNOTA;
promnena.flush();


Načtení:
var promnena:SharedObject = SharedObject.getLocal("NĚJAKÝNÁZEV");

var PROMNENAsKTEROUbudesPOnacteniPracovat=promnena.data.NAZEVukladaneHODNOTY;


Mazání by se mělo dělat pomocí clear()
filip77
Profil *
t3rmix se také zmiňoval o Flash<->JavaScript.

To by se také zřejmě dalo udělat touto cestou. Flash se nahraje, ale nespustí. Oznámi to javascriptu, ten když dostane info od obou, tak spustí přehrávání.

Hanz

prosím tě, SharedObject jsou jenom ve FlashMX? A jaký plugin musí mít minimálně uživatel nainstalovaný, aby SharedObject fungovaly?

Díky
Hanz
Profil
filip77
Nevím to jistě, ale asi to je až od Flashe MX -> to znamená FlashPlayer 6 a vyšší.

PS: Starší FlashPlayer má asi jen 2% uživatelů.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0