Autor Zpráva
prasopal666
Profil *
nazdar potřeboval bych poradit jak udělat tento button, respektive tu hvězdičku, když se na button najede aby se otáčela, jinak jak se dělí tlašítko vím,tento příklad jsem vzal z dreamweaveru.Díky za rady.
Havel-st
Profil *
Je to flash animace swf z editoru Macromedia Dreamweaver editovat - měnit se dá pouze tam.
Havel-st
Profil *
Aha, nevšiml jsem si, kde jsem - promiň.
tnc
Profil
je to jednoduchy.
začnem tou hvezdou. nejdřiv si vtvoř tu hvezdu v symbolu s vlasností chovani objektu typu grafic a bude se menovat třeba hvezda.

pak vytvořiš novy symbol ale typu moveclip s neakym jmenem a vlozis do nej ten grafic objekt ty hvezdy a vytvoříš tu animaci ty hvezdy jak se točí.

za další si vytvoříš novy symbol a nastaviš mu vlasnost chovani tlacitka(buton)

v liště kde máš frajmy animace se ti zobrazi 4 okna.

do prvního okna(pokud neni na objektu tlacitka myš) daš jenom ten grafic objekt ty hvezdy kterej se už bude nachazet v knihovne(F11), to uděla že když nad tlacitkem nejsi tak se netočí ta hvězda.

druhe okno které se aktyvuje když nad něj najedeš miší musí obsahovat ten movklip kde se točí ta hvezda a stejne tak i tretí okno toho tlačítka který má funkyci když je stisklí tlačítko myši.

čtvrty okno v symbolu tlačítka je k tomu aby jsi určil plochu či tvar tlačítka na kterém se aktivuje pri najetí na tlačítko či stisknutí tlačítka. pokud ho nevyplníš nevadí ale bude fungovat na celkové ploše kterou animace tlacitka bude zabírat. takze když do nej daš třeba zase tu hvezdu jenom ten grafic symbol tak se ta hvezda toho tlacitka začne točit až na tu hvezdu najedeš miší i když by byl vedle neaky jiny objekt
prasopal666
Profil *
dík moc za radu, narazail jsem na několik překážek, tady jsou:

1.jak udělám pravidelnou dejmetomu deseticípou hvězdu?
2.jak jí roztočim aby se otočila o 360 stupnů, když do rotace zadám 360 tak stojí na místě a nic se neděje, když to chci oblafnout dám 359 tak se, ale otočí o 1 stupen?
Ondra
Profil
Spiš to udělej scriptem (je to lepší)
Na ten MC Hvezda(nebo jak ho máš pojmenovaný) dej
onClipevent(enterFrame){
_rotation += 5
}
Misto čísla 5 můžeš dát jakýkoliv jiný číslo a podle toho jak bude velký nebo malý se ta hvězda bude točit.
mat
Profil
prasopal666

není třeba používat při psaní příspěvků klávesu caps lock...
Hanz
Profil
prasopal666
Rotaci už tu máš a tu hvězdu vytvoříš když klikneš na v panelu tools na čtverec a změníš to na PolyStar Tool
A potom v panelu Properties dáš options a vše nastavíš.
Hanz
Profil
prasopal666
Pokud nepřestaneš psát všechno velkým tak začnu tvoje témata mazat.
prasopal666
Profil *
Spiš to udělej scriptem (je to lepší)
Na ten MC Hvezda(nebo jak ho máš pojmenovaný) dej
onClipevent(enterFrame){
_rotation += 5
}


KAM MÁM NAPSAT TEN SKRIPT, VŮBEC NEVIM
Ondra
Profil
Vyber si ten MC hvezda(klikni na něho) a do panelu Action to napiš.
prasopal666
Profil *
ten MC hvezda mám mít jeden keyframe, nebo víc?
Boy
Profil
Nemáš na to, aby jsi dělal s flashem, jestli nemáš aspoň maličké schopnosti chápat.
Hanz
Profil
prasopal666
Skoro vše co bylo velkým jsem smazal. Půjde to tak i dále jestli nepřestaneš. Toto fórum má také svá pravidla (doporučuju přečíst).
A s tím jak jsi psal že jsi strojař (už jsem to smazal) tak já jsem zase stavař (sice ještě né úplně) a také nepíšu velkám. Velkým piš na výkresy, ale tady pokud k tomu není nějaký důvod tak ne.
prasopal666
Profil *
to Boy radši kdyby ses vyjádřil k problému
prasopal666
Profil *
může mi někdo prosím poradit rak roztočit hvězdu?
XXX
Profil
prasopal666
abys vytvoril animaci otoceni hvezdy nepotrebujes zadavat zadne stupne. Vytvor si novy MovieClip a do nej na prvni snimek nakresli tu hvezdu. ted oznac treba snimek cislo 10 a dej F6. tim se ti tady vytvori dalsi klicovy snimek s tou hvezdou. Tady si ji asi rotoval o tech 360 stupnu. To je uplne zbytecne. Staci oznacit ten prvni snimek a v panelu Properties nastavit v kolonce Rotate bud CW nebo CCW (proti nebo ve smeru hodinovych rucicek) a za tim muzes nastavit jeste kolikrat se to ma otocit ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0