Autor Zpráva
prasopal666
Profil *
můžete mi prosím dát smysluplný návod, krok po kroku jak udělat tento button . Jde mi hlavně o to jak udělt tu točící hvězdu, už sem psal uplně stejný téma ale to se zvrhlo uplně do něčeho jiného, kde se řešilo jakým písmem psát příspěvky atd...
Dostal jsem se do fáze že vím že button má 4 "pole " a do druhýho musím dát movi clip, a ten movi clip je právě kám úrazu, bylo mi řečeno že rotaci mám udělat pomocí skriptu, ale nevim jestli movi clip má mít jenom jeden keyframe a dotoho ten skript dát, nebo movi clip rozhejbat, tak aby se hvězda točila, ale f tomto případě nevim kam dát skript. Prosím poraďte jsem úplná lama.
flz
Profil
kasli na skript ked tomu nerozumies a sprav to pomocou MOTION TWEEN
postup nasledovny>
- vytvor si hviezdu (PolyStar Tool)
- oznac ju prekonvertuj ju na symbol Graphic (F8)
- oznac novovytvoreny symbol a znova stlac F8 ale tento krat ztoho sprav MovieClip
- edituj to MC (dvojklikom)
- oznac hviezdu, klikni na casovu os (napr. 15 frame), vytvor tam keyframe (F6) a tu hviezdu pootoc
- teraz opat klikni na casovu os na prvy frame a dole v paneli Properties v roletovom menu vyber polozku Motion
- hotovo... akurat to pootocenie sprav tak, aby to vyzeralo, ze sa to stale kruti dokola

ked to chces mat so skriptom tak>
- vytvor si hviezdu (PolyStar Tool)
- oznac ju prekonvertuj ju na symbol MovieClip (F8)
- klikni na tu hviezdu a otvor si okno Actions (F9)
- do tohto okna vloz tento skript
onClipevent(enterFrame){ 

_rotation += 5
}
- _rotation += 5 >> rychlost otacania, cim vacsie cislo, tym rychlejsie sa to bude tocit

kapiš?
prasopal666
Profil *
jo jo dík, když udělám ten postup se skryptem tak se ta hvězda neotáčí? co stim?
prasopal666
Profil *
tak už jsem na to přišel , hvězda se točí, ale bohužel nák nemůžu ovládat rychlost rotace, ačkoliv měním hodnotu _rotation +=n, tak se hvězda točí pořád stejně :(
prasopal666
Profil *
to mi je záhadou , ted když tu hvězdu dělám znova , stejnym postupem , tak se mi netočí, a vyskakujou mi v okně náky errory :(
flz
Profil
pastni ich sem, zrejme si nepomenoval instance, alebo si ju konvertoval na zly symbol :)
jackie brown
Profil *
můj postup:
- vytvořim "new symbol-graphic" pojmenuju star a vytvořim si tam hvězdu
- vytvořim "new symbol-movie clip" pojmenuju starmovie a vložim tam graphic "star", kliknu na keyframe (mám tam jen jeden) dám F9 a vložim skript

onClipevent(enterFrame){
_rotation += 5
}

tímto mám movie clip hotovej
-do scény vložim movie clip "starmovie" a mačkám ctrl+enter

a nic se neděje
flz
Profil
chyba je to, ze si to vlozil na keyframe, musis to vlozit na MC

podrobnosti na icq :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0