Autor Zpráva
silverback
Profil
Zdravím,

mám za úkol předělat kompletně webové stránky naší firmy do flashe. Trochu si s ním už tykám, ale nejspíš ne dost. Největší problém mám asi s objemem dat a provázaním flashových součástí. Je asi nesmysl, pokoušet se dělat celý veb do jednoho swf souboru, takže ho musím nějak rozparcelovat. Jde o web velkoobchodu se sportovním oblečením. Chci se tedy zeptat, jak nejlépe ve flashy vytvořit nějaké externí odkazy, aby se obrázky jednotlivých výrobků načítaly postupně a ne naráz v jednom flashy. Dále - pokud bych měl řekněme rozhozený web na tři části - horní lišta, obsahová část a spodní lišta (část kde budou novinky) a chtěl bych napčíklad novinky udělat ve flashy, aby se daly scrollovat pohybem myši, ale aby po kliknutí na novinku, se spustil v obsahovém okně jiný flash - rozumíte, byly by tam vlastně tři flashe a mě jde o to, jak mezi nimi komunikovat, protože zatím umím jen odkazy v rámci jednoho flash souboru. Dělá se to posléze nějak v html, nebo přímo v těch konkrétních flash - a jak? Omlouvám se jestli je to moc chaotické, ale budu vděčný za každou radu.

Pro lepčí představu posílám náhled celého webu v jpg - všimněte si vrchní, prostřední a dolní část, jde mi o jejich provázání s ohledem na datovou náročnost flashe. Děkuji za pochopení.

Náhled:
Steve
Profil
Buď je můžeš načítat do jednoho flashe a v rámci něho s nimi komunikovat a nebo pokud je máš v html odděleně, tak se to dělá přes LocalConnection případně ExternallInterface, pokud do toho chceš zapojovat i JavaScript.

Ostatní záleží na verzi AS, kterou používáš.
silverback
Profil
Dobrá, zaměřil bych se teď spíše na variantu, kdy mám jeden velký flash, jak do něho zakomponuji externí odkaz na další flash - dejme tomu, že bych měl nějakých pět variant středového (obsahového) okna, které bych si samostatně uložil v .swf - mohu nyní do hlavního flashe nějak přidat odkaz na tento externí .swf - aby se tedy načetl až po předchodu na určitý odkaz? Pokud možno napište příkladový AC - používám teď 2, ale není problém přejít na 3.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0