Autor Zpráva
silverback
Profil
Ahoj, potřebuju pořešit jednu věc - vyránbim stránky ve flashy, ale čím víc tam rvu grafiky, velikost samozřejmě roste - potřeboval bych nějaký příklad jak vytvořit externí odkazy na obrázky - prosím kompletní příklad! Tak aby se obrázky načítaly až když se mají zobrazit. Díky.
silverback
Profil
No, tak už jsem to vyřešil sám, ale pro ostatní s tímhle problémem - vytvoříte si nejprve obsahovou část okna - tedy swf, který se našte po určité akci do hlavního okna ten nazvete např content.swf. Vytvoříte nový flv, ten uložte a nazvěte třeba main.swf. Do něj vložte třeba normální button ID:Button a do druhého snímku main.swf vložte nový loader (Ctrl + F7 > loader), dejte mu ID třeba new_loader (v properities). Také mu nastavte stejnou W a H jako má váš content.swf a umístěte ho podle svých představ. Potom do prvního snímku main.swf zadejte tento AC:

stop();

Button.onPress = function() {
gotoAndStop(2);
}


a do druhého snímku tento:

new_loader.contentPath="content.swf";


A je to :) - jednotlivé swf se tak načítají jen když jsou potřeba. Jo, zapomněl jsem říct, že v tomto případě samozřejmě musíte mít oba .swf v jedné složce - ale lze zadávat i relativní adresy.

Kucí a holky, já mám takovou radost ... teď už mi nic nebrání ty stránky dodělat. Chystám se potom napsat komplet tutorial jak udělat celý web ve flash, tak se chci zeptat, kam bych mohl takový tutorial případně postnout (nebude smozřejmě tak chaotický jako tento :)).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0