Autor Zpráva
drumik
Profil
Mám problém, se kterým se trápím celý den a to takový, že vytvořít obyčejně animované tlačítko nedělá problém ale aby když najedu na tlačítko tak se bude animovat a jak myši odjedu pryč, tak se animace jakoby vrátila pozpátku.

Něco jako u tlačítek v mených, když najedete na tlačítko, tak se vysune a jak zmyznete z něho, tak se tlačítko vrátí pěkně zpět

Díky za odpovědi
flz
Profil
heh... nasiel som svoj stary source... chcel som to tu rozpisat, ale akosi odstupom casu sa v nom nevyznam :D

akurat prikaz swapDepth(); si nevsimaj, ten je tam len koli tomu aby sa mi to neprikryvalo, princip by si mal pochopit

tu je ten zazrak

ps. vo vnutri MC sa skript na tlacitkach meni
ps2. bola to vazne otrava vymyslat
Nyunyu
Profil *
S tlačítkem to asi neuděláš, musíš to mít jako movie clip a potom přidat tohle:
on(rollOut) {
this.gotoAndPlay(x);
}
Tedy když odjede kurzor ze symbolu, přesune se symbol na x-tý snímek, kde si udělej tu obrácenou animaci. Na konec animace stop(); a je to
Nebo zkus vymyslet něco v tom způsobu, že každý frame se ti animace posune o dva framy zpátky, čímž se taky vytvoří dojem, že animace běží pozpátku. Ale to by asi bylo složitější
drumik
Profil
viz FLZ - bohužel mi to nejde otevřít - Unexpected file fotmat - Flash MX????
drumik
Profil
zde přikládám soubor, kde je zhruba to co bych potřeboval. zde

Jednoduchá blbost, se kterou si nevím prostě rady. Po najetí myší se kostička v obdélniku pohnout tak, jako když hned pustíte [ENTER] animaci. Chápeme? - POZOR - přes ten obdélnik vně (myslím že vně, to je uvnitř) je Symbol 4, který je vložen jako Movie Clip a vněm je ActionSript:

on (rollOver) {
play();
}

Tedy představoval jsem si: po najetí na objekt->hrej

......nic

Ten obdélník proto, že se má pustit animace poté, jak se najede do toho obdélníku. Ne na ten hnědý...
No a pááák....jak se vyřeší tohle...tak jak s myší zmizím pryč z toho velkého obdélníku, tak se ta kostička vrátí zpět do původní polohy a to tak, JAKO BYCH tu animaci pustíl pozadu.
flz
Profil
nerozumiem... ked nabehnem mysou na ten bordovy ramcek, tak sa ma hybat a ked z neho zleziem, tak sa ma vratit?
drumik
Profil
RE: flz

PRESNE TAK - To je to, včem mám problém
flz
Profil
pouzivam mx 2004, presavevoval (?) som ti do to mx > menu1.fla

znova som si pozeral to tvoje, masku tam mas dako cudne ulozenu, ale to je jedno, hned ti poslem to tvoje ale prerobene, mmnt bo ides na to uplne zle
flz
Profil
nefunguje to 100%, nemam teraz vela casu, ale snad nieco vymyslis ;) > Tlacitko.fla

nefunguje tam to, ze pri tom spatnom pohybe animacia nejde znova spustit... musis pockat kym sa to vrati na zaciatok
flz
Profil
neviem preco mi nefunguje ftp, tak je ten odkaz nefunkcny :-/ posielam ti to na mail (ten co mas v profile) dalsie nejasnosti pis sem ;)
drumik
Profil
RE: flz - NO TO JE PŘESNĚ ONO, TO COS MI POSLAL - Já to teď budu pitvat - zatím díkes
drumik
Profil
RE: flz

NO BOMBA - ještě jsem se díval na to cos mi poslal zpět mailem a přesně tak jsem to chtěl, jenom potřebuju ještě se mrknout jak to funguje a je to.

No a jak je ten okraj, tak tam mrsknu bile nepruhledne aby to vypadalo jako, že ta kostka je za stěnou, že bude vidět jenom ten prostor, kde se najede myší

Zatím ti díky moc

SUPER MÁM RADOST :)))))))
Boy
Profil
Hmm a zase z toho čtenáři téhle diskuse nic nemají.....nechcete tu dát odkaz?

Já jsem přišel na nejjednodušší způsob řešení....šlo by to udělat pěkně šibalsky...standartním tlačítkem bez skriptování

Talčítko má tyto framy, že? Up, Over, Down, Hit
Když dáme na over movieclip s tou "zpětnou animací" na over tu jakoby rozbalovací a na down co chcete, tak to udělá toto.

Sice se Ta zpětná animace přehraje při prvním objevení buttonu, avšak to by snad nevadilo ne? Jinak to bude fungovat v pohodě.... Uživatel si toho pomalu ani nevšimne, že se to co se na začátku přehrálo byla právě ta zpětná animace.... doufám, že mě chápete.
Boy
Profil
Podívejte se na tyto tlacitka
Hanz
Profil
Všichni
Zase jedna zbytečná diskuse. Stačilo hledat a zjistilo by se žej sem to tu už vysvětloval dvakrát :o)
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=20&topic=3 235
A ten druhý nemůžu najít.
Boy
Profil
No Hanzi.....nevím, co bychom bez tebe dělali....ty jsi takovej nás anděl strážnej.... fakt díkes :-)
drumik
Profil
RE: Boy

Taky skvělé, tak jsem to potřeboval :) Dííík
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0