Autor Zpráva
Tomson
Profil
Ahoj při pondělku, mohl by mi prosím někdo ještě zodpovědět dotaz, který jsem tu řešil minulý týden a nějak se konec diskuse vytratil? Díky

předešlá diskuse
Hanz
Profil
Tomson
Pokuď bys pochopil jak to funguje tak by ti to bylo jasné (a zbytečně jsi dával příkaz for dvakrát). Napiš to takhle:
var nalezeno = false;

var pole1:Array = new Array("Trabant", "Škodovka");
var pole2:Array = new Array("Mercedes", "Auto", "Audi");
hledam = "Audi";
for (i=0; i<=200; i++) {
if (hledam == pole1[i]) {
gotoAndStop(2);
nalezeno = true;
}
if (hledam == pole2[i]) {
gotoAndStop(3);
nalezeno = true;
}
if (nalezeno == false && i == 200) {
gotoAndStop(4);
}
}

To číslo 200 co tam je dvakrát musí být i u tebe dvakrát stejné.
Tomson
Profil
Jo, konkrétně to číslo 200 jsem pochopil, jen to ostatní v té závorce mi není až tak moc jasné.

Teď když jsem odstranil to

hledam = "Audi"

tak to funguje. Proč to tam do toho scriptu píšeš? To je jen na ukázku???

Mám ještě poslední věc, nevím teda, jaké je v praxi procento, že by se to stalo, ale může se to stát. Když to spustím a nenapíšu poprvé nic do okénka hledání a dám vyhledat, tak to skočí automaticky na snímek 3 (což jsou slova Mercedes, Auto, Audi), když se vrátím zpátky tlačítkem a udělám to znovu, tak už to funguje dobře, píše to nenalezeno???
Hanz
Profil
Tomson
Jo to má být jen příklad.
Asi musíš nastavit tu hodnotu "hledam" na ""
Dej třeba na tlačítko, kterým hledání spouštíč:
hledam="";
A až taky definuj to co skutečně hledáš. Takže například:

on(release){
hledam="";
hledam=_root.textove_pole.text;
.....
Tomson
Profil
Tu hodnotu hledam na "" jsem už zkoušel, ale to potom píše u všeho nenalezeno, ať je to slovo obsažené ve výčtu slov nebo ne.
Hanz
Profil
Tomson
A nastavuješ tu hodnotu proměnné hledam na "" ještě před tím než jí nastavíš hodnotu, kterou to má hledat?
Pokuď ano tak použij jako to tlačítko MC a nastav to hodnota="" mimo funkci onRelease. Nejlépe do onLoad
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0