Autor Zpráva
Kreeg
Profil *
Moderátor DoubleThink: Přesunuto ze zaniklé kategorie Flash všeobecně.

Dobrý den, Action script v celku ovládám, a teď bych se chtěl naučit pracovat z 3Dčkem. Našel jsem si pár hezkých tutoriálů kdeje dopodrobna vysvětlena práce z enginem papervision (na 3Dčko) a už umím sestavit nějakou tu 3D scénu. Také ovládám systém peer to peer, co že jodesílání dat z klienta do klienta. Udělal jsem si hru, piškvorky kde si můůžete hrát se s vím kamarádem přez internetovou síť. Chtěl bych to ale teď spojit, udělat online hru pro dva hráče která by bylo 3D. Myslíte že to je dobrý nápad ? Já osobně se bojím velikých lagů a toho že se hra bude kousat. Nevím a tak se ptám šlo by to ? Nechci žádné veliké a přeplácané mapy, stačilo by jenom maličké políčko jejímš obsahem bude sotva pár stromů a dva hráči. Chci vědět jestly by se to nekousalo tak aby se to dalo hrát... děkuji
Johnik
Profil
To jestli se to nebude kousat záleží především na tvé optimalizaci kódu a pak také na výkonu počítačů obou soupeřů. Flash zatím neumí využít potenciál GPU, takže všechno počítá CPU a na některých starších počítačích je vidět, že mají co dělat.
Na druhou stranu, Papervision je pro AS 3 (je i verze pro AS 2, ale..) a ten je o mnoho rychlejší v provádění fcí. Navíc nabízí mnohem větší portfolio objektů, se kterými se dá pracovat.

Jestli chceš vidět něco opravdu povedeného: http://temp.roxik.com/datas/perform/index.html
//jen nevyužívá Papervision
nebo ukázka pv3de: http://www.unitzeroone.com/papervision/paperPhong/Main.html
Johnik
Profil
Ještě doplním, že na hru více hráčů je lepší socket server.
Kreeg
Profil *
Díky, z tou aplikací jak si tam můžeš dle libosti přidat kuličky se mi velice líbyla, ověřil jsem si že i když tam bude celkem dost kuliček tak se applikace sekat nebude. Ještě mám dotaz kolik má taková kulička poligonů ? Jinak já socket server používám jenom k hledání soupeřů ale jinak se mi více zalíbyl systém p2p.
Kreeg
Profil *
Ještě jsem přemíšlel o takové iluzi 3Dčka, například zde je hezky vytvořené:
http://www.ivank.net/cs/flash/becherolling-penguin
To by ani nebylo takové náročné a přitom je hezky udělané, také skusím udělatn ějaké povedené. Skusím také vystihnout střílení. Ale byl bych rád kdybych našel nějaké tutoriály na iluzy protože zase takovej počtář nejsem... děkuji

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0