Autor Zpráva
Jugima
Profil *
Dobrý den omlouvám se e to dávám do flashe ale nevěděl jsem kam. Tď chodím do 2 ročníku učiliště oboru kuchař. Vaření mě baví ale programing více. Sice se vrtám jen v Action Scriptu ale moc mě baví a všechny ti sloitosti které se dají pocopit to je prostě báječné. Chtěl bych se tedy zeptat jestli by šlo abych se tomuhle oboru věnovl a živil se jím. Že bych si pak uděal třeba nějaký rozšiřující kurz. Nevadilo by mě že bychmusel pracovat třeba ve složitější C++ a jiných výkonějších jazycích hodlal bych se je naučit a pomalu se zdokonalovat. Jde jen o to jesli by to šlo a jak bych se pak uplatnil. Má vůbec průměrný programátor v česku šanci uživit se ? Nerad pracuji z grafikou a tak bch uvítal tým kterej má grafika a já bych psal jenom skript ale to teď nechci řešit... Je tedy možost jak bych sedostal z kuchaře na programátora ? Omlouvám seza anonimitu...
Railbot
Profil
Je tedy možost jak bych sedostal z kuchaře na programátora ?
V dnešní době existuje hromada kurzů, ale stále nejlepší je učit se sám, co tě baví. A dle tvých možností a v tempu, jaké ti vyhovuje. Pokud tě programování baví a budeš něco umět, tak nikoho nebude zajímat jestli jsi se učil kuchařem nebo vodohospodářem. Tím chci říct, že v podstatě žádnou školu na to nepotřebuješ (samozřejmě je výhodou) a z kuchaře na programátora se můžeš pasovat sám.
Jugima
Profil *
Aha takže stačí dostudovat školu a pak nějakej ten kurs jako výhod a pak už stačí jít na pracák... maturitu si udělám ale na vejškuse mi mo nechce nevadí to ?
Radek9
Profil
Jugima:
Pokud si myslíš, že máš dost schopností na to aby si programoval i těžší aplikace, tak na vysokou nemusíš. (Je to ale samozřejmě také výhoda, stejně jako střední)
Jugima
Profil *
A co kdybych se věnoval programingu ve flashi ? Teď už nemyslím že bych se tím živil ale jen přiživoval XD jsou nějaké tými které platí flashové vývojáře ? Nemyslím jen na jeden projekt a dost ale nějak stále ?
Hitman
Profil
Aha takže stačí dostudovat školu a pak nějakej ten kurs jako výhod a pak už stačí jít na pracák... maturitu si udělám ale na vejškuse mi mo nechce nevadí to ?

To záleží na tobě, jak psali kolegové, ani maturita, ani vyská škola není nutná, ale je to výhoda.
Radek9
Profil
Jugima:
Dnes už se hodně firem žádá stránky ve flashi, takže by ses tím určitě mohl přiživovat.
embee
Profil
je krize... vechno je slozitejsi
flz
Profil
Jugima
mam dvoch kolegov co len programuju vo flashi (ja im robim grafika :) ) a je to super, pretoze sa mozes specializovat

uplatnenie by si nasiel v reklamnych agenturach a vyvojarskych firmach, popripade individualne zakazky

preco by si sa tym nemohol zivit? programatori byvaju slusne plateni :)
Jugima
Profil *
Aha tak to děkuji za dobré odpovědi. Je pravda že bych chtl jen psát skript a nestarat se o design a tak ale zas ta moc mě to nevadí. Snad se někdy někam dostanu.. díky
Nox
Profil
Jugima:
Jen pro zajímavost - (minimálně svého času (už sem trochu vypadl)) známý český 3d grafik je vyučený kuchař :) (Jiří "Astil" Adamec)
Jugima
Profil *
Paráda :-)
DoubleThink
Profil *
Kvalitních a spolehlivých programátorů je u nás dlouhodobě nedostatek. Flashařů obzvlášť. V tomto oboru je důležitější, co umíš, razítko školy je vedlejší.

V každém případě programování vyžaduje velkou dávku abstraktního analytického myšlení - podobný myšlenkový proces jako při řešení vyšší matematiky. Pokud patříš mezi lidi, kterým taková činnost nedělá problémy (asi jo, když tě programování baví), nabízí se otázka, jestli nestuduješ špatnou školu.
Nejde o razítka, ale programátoři, co studovali průmyslovky, gymnázia a třeba IT vysoké školy nad tebou získají velký znalostní a zkušenostní náskok. Budou se snáz učit nové věci, budou chápat širší souvislosti. Ty budeš umět vařit - to je programátorovi celkem k ničemu.
Jugima
Profil *
To je pravda no... ale existují kurzy kterými se dá lecos dohonit... Mě matematika vždy bavila. Já se nerad učím spíše vše raději pochopím... tak mi to snad takový problém dělat nebude...
horava2
Profil
Jugima
Mel bych na tebe prosbu, jestli bys mi nepomohl s jednim flashem :)
Kdyztak 314 044 453.

Co za to, se dohodnem na icq.
Jugima
Profil *
A je těžké najít nějakou firmu u které bych mohl pracovat jako Flash programátor (né grafik) a živit se tím ?
embee
Profil
Jako ciste programator toho musis uz umet opravdu hodne...
Jugima
Profil *
Jo jo s tím počítám... a jaké zaměření často tyhle firmy mají ? Jako programaci webových stránek ve flashi nebo nějaké doplňkové applikace či hry ? S As2 na tom nejsem moc špatně a dlouho se chci ještě učit...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0