Autor Zpráva
mgiel
Profil
Ahoj všem, mam takový problém, nejsem zdatný programátor ve flashi a tak vůbec mne nenapadá jak vytvořit title u obrázků nějak šikovně.

Mám v prezentaci obrázek a potřeboval bych po najetí myši aby vyskočil popisek , například ( zvětšit obrázek )

Mohl by někdo poradit jak tohle vyřešit ? díky
embee
Profil
v jake verzi delas?
MichMond
Profil
Vytvoř si mc a pojmenuj ho "mc" . Pak si ho uprav aby v něm byl určitý text který má vyskočit a nějaké pozadí toho textu, nejlépe rámeček. Pak vlož do action tenhle scipt:
titles=false
obr.onRollOver = function(){
	titles=true	
}
obr.onRollOut = function(){
	titles=false
}
onEnterFrame = function(){
	if (titles){
		mc._x=_xmouse
		mc._y=_ymouse
	}
	else{
		mc._x=-99999
		mc._y=-99999
	}
}

To je celé, title se zobrazí u kursoru když najedeš miší na oběkt pojmenovaný "obr". Jde o actionscript 2.

Edit: Jde o vlastní title, ale určitě by to šlo vytvořit i jinak a efektivněji. Tady máš .fla kde to najdeš.
http://leteckaposta.cz/288177667
mgiel
Profil
8mička

diky zkusím
mgiel
Profil
Tak jsem tak nejak stále zkoušel a jako u klasickýho mc mi to funguje ale jak to dám na tlačítko ( button ) , tak mi to přestane fungovat , samozřejmě když button překreju vrstvou s title tak mi zase nejde buttonek. Můžeš mi ještě poradit kde by mohl být zakopanej pes ? Díky
MichMond
Profil
No já z buttonama nepracuji, nemám je rád. Můžu jen poradit udělat tlačítko z MovieClipu. Vše na něj funguje, a když chceš aby se po najetí nebo po kliku přeměnil. Tak do toho MC udělej 3 framy a do každé dej stop. Pak mc hoď na scénu a nastav mu v properities Button.

Možná by pak pomohlo dát button nad vrstvu s title. Dá se to pomocí příkatu but.swapDepths(2) .
mgiel
Profil
ok diky zkusim se stim nejak poprat

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0