« 1 2 3 4 »
Autor Zpráva
Tripl=kri...
Profil *
Co si myslíte o Flashi a jeho budoucnosti aneb jak udělat nejnavštěvovanější téma :D
flz
Profil
podla mna je sakra dobra :) ma vobec flash konkurenciu?
Hanz
Profil
Řekl bych že úžasnou, protože je budoucností webdesingu!!!!
Mikuláš
Profil *
No, na zaujímavé prezentácie s grafickým vyjadrením obsahu, reklamu a hry nenahraditeľná technológia... Dúfam ale že sa Macromedia pohrá s vyhladzovaním písma, viem že ho môžem vypnúť ale je to aj tak na figu...
DoubleThink
Profil *
Verze FlashPlayeru 8 už má podporovat ClearType™
Polaroid
Profil
Já osobně nemam flash příliš rád, ale bohužel je budoucnost této technologie oravdu slibná!
halogan
Profil
Flashi nedavam zadnou budoucnost ve webdesignu...
llook
Profil
Pro mě má větší budoucnost FlashBlock ;)
Jsou někteří lidé, kteří za budoucího konkurenta Flashe považují SVG, jiní zase SMIL... Nakonec to asi bude všechno úplně jinak.
flz
Profil
halogan mas rad gifka? :)
flz
Profil
Verze FlashPlayeru 8 už má podporovat ClearType™
napisal si to pekne, ale co to je? :)
otazka k FP8: to k tomu vyjde daky upgrade pre flash editor, alebo komplet novy flash?
flz
Profil
sry, omylom osm si zrusil oznamenie na email, ignorujte tento prispevok :)
Tripl=kri...
Profil *
Při mé inteligenci mě prosím nekamenujte.....
Myslím si, že ..... Prostě se učim xml koukam na php apod. > kdyby byly v AS příkazy pro zapisování a načítání externích dat (možná sou :D, proto ten úvod) tak mi spadne šutr ze srdce....
Jinak už obecně bych přidal věci do AS - zvuk , exter. data , podrobnější věci jako Java ......
Dále ovládání 3d .................. to už by stačilo, ne? sorry za váš čas ......

a ještě bych zničil všechny blboti jako FrontPage, Mrkvosoft, vše jen ve FLASHI !!!!
Yuhů
Profil
V AS je podpora načítání XML souborů ze stejné domény. Neumím to, ale vím, že to jde (zadával jsem to našim grafikům). Parsuje se to pak prý normálním standardním DOMem.
Nothingface
Profil *
až se objeví nějaký freeware Flash editor, tak Flash nahradí HTML

Flash nemá konkurenci a brzdí ho jen jeho vysoká cena :(
um
Profil *
Nad SMILem a SVG jsem strávil rok.... Flash, flash a jedině flash...
Anonymní
Profil *
Co je to Flash ? Jo už vím ten bílý čtvereček uvnitř červený čtverec, zelený nevím co(je to moc malé) a modrý trojúhelník. Flash == disabled.
flz
Profil
ignorant...
VitaZ
Profil
Flash téměř jistě nikdy nenahradí HTML, ale bude vedle něj spokojeně existovat.
Flash je primárně určen k jiným věcem než HTML.
HTML je tu pro prezentaci informací ve snadno přenositelné a snadno zpracovatelné formě, lze zobrazit prakticky na každém zařízení připojeném k internetu, bez ohledu na výkon tohoto zařízení. Informace v HTML jdou velmi snadno indexovat a vyhledávat! V tomto nemůže být Flash pro HTML konkurencí.
Flash je zato nedostižný při tvorbě graficky nápaditých prezentací (záměrně nepíšu webů), je využitelný pro tvorbu her, webové grafiky, nápaditých bannerů a pod. Informace ve flashi neindexuje dnes prakticky žádný vyhledávač, nelze odkazovat dovnitř flashových "dokumentů". Pro zobrazení Flash formátu potřebujete speciální plugin, pro každou další verzi nový. Na starých "plečkách" si Flashovou divočinu prakticky nezobrazíte. No a třeba já, když chci, vidím místo Flashe pěkné, graficky velmi nápadité bílé obdélníčky a čtverečky.
Flash má zajisté velkou budoucnost, ale HTML tu bude vždy!
JohnBruk
Profil
flash je dokonalá technologie...a budoucnost =veliká..po shlédnutí videa z předváděčky flash playeru 8..jsem o to víc nadšený... http://www.moock.org/blog/archives/000146.html
...jak píše přesně VitaZ...je to technologie trochu ještě nedomyšlená a v některých ohledech má svá mouchy či masařky...ale co není může být.(sám o sobě tyto věci flash neumí..to je pravda)..třeba html nevymizí...ale v budoucnu bude jen pohou součástí flashe...to si myslím já..
Jinak já osobně flash už používám skoro rok a jsem nad míru spokojen...pro grafiky a lidi, kterým jde o vizuální vyjádření..učiněný ráj pro tvorbu a přezobrazování myšlenek...pochopitelně lidé, kteří dávají přednost informativní strohosti a technického pojetí..."tradiční sdělovací formě" a "předpůvodnímu účelu webů"-informace....asi prakticky nikdy tuto technologii nepřijmou.... a proto si myslím, že vždy budou 2 základní skupiny - vizuální-grafická(flash)..technická-sdělovací(ostatí jazyky..html,php,etc)
..mno a přece jenom tyto technologie se dají s flashem kombinovat...takže..zas o nějaké omezenosti bych nemluvil...flash už je dnes prakticky neomezený..
go flash !
VitaZ
Profil
třeba html nevymizí...ale v budoucnu bude jen pohou součástí flashe...to si myslím já..
No v nejbližších letech html určitě nezmizí a pouhou součástí flashe určitě nebude. To si zase myslím já :-)
flash už je dnes prakticky neomezený...
No k tomu co potřebuju od webu já, je dnes flash naprosto nepoužitelný!
VitaZ
Profil
No k tomu co potřebuju od webu já, je dnes flash naprosto nepoužitelný!
Tím jsem ovšem nechtěl naznačit, že flash nějak zavrhuju, líbí se mi, ale na svých stránkách pro něj nevidím využití...
Hanz
Profil
VitaZ
Jo tak mi řekni co by na tvých stránkách nešlo udělat ve flashi ? :))))
VitaZ
Profil
pro Hanze:
Já moc dobře vím, že "všechno jde udělat" ve Flashi!
Ale můžeš mi říct, proč na zobrazování běžných textů + 1 až 2 obrázky ke každému článku používat flash?
Proč flashové aplikace používat ke vkládání a zobrazování diskusních příspěvků a inzerátů?
Proč načítat obrázky JPG z fotogalerie do flashové aplikace? Kolik obsahu skytého ve Flashi mi zaindexuje Google, Jyxo, Morfeo atd...?
Kolikátý bych byl na slova "pes", "kynologie" a pod v Google, kdyby všechna tato slova byla ukryta uvnitř souborů .swf?
Kolik kb (MB) by měla jedna taková super flashová stránka? Jaký bych měl měsíční frafic při 170 000 zobrazených (super flashových) stánkách?
Kolik procent mých návštěvníků by vidělo můj flashový web správně, když jen 75%+- jich používá MSIE6, tudíž cca 25% jich nemusí mít ten správný plugin?

Proč vlastně vytvářet stránky o psech ve flashi?
Zkus pro změnu odpovědět Ty mně...
VitaZ
Profil
měl měsíční frafic
Myslel jsem samozřejmě trafic:-)
JohnBruk
Profil
no jestli nevadí..tak se k tomu také vyjádřím :-)
hele na tohle zase platí...co není to může být :-)..nedrž me se starých věcí nebo zkameníme... Přece jenom....vyhledávače se také vyvíjejí..no a kdo ví, jak to bude vpadat..za x.let...jinak s vyhledávači a flashem no problem....úvodní index většinu věcí pro roboty obsáhne...a někdy je i lepší aby se robůtci v samotném obsahu stránek ani nehrabali... ale to je už věc druhá...propagace...
proč na zobrazování běžných textů + 1 až 2 obrázky ke každému článku používat flash?
proč to rovnou nenechat v textový podobě bez grafiky...? V tom případě jde pak zas o ten vizuální pocit z "celku"..mimochodem...flash dokáže načíst html...ale to určitě víš..
Proč flashové aplikace používat ke vkládání a zobrazování diskusních příspěvků a inzerátů?
na to platí stejná odpoveď..jde o vizuální záležitost....zatím jsme omezení tím, že ve všem vidíme optimalizaci pro jednoduchý a snadný přístup k informacím..třeba už pro..zatím..špatné připojení mnohých uživatelů na internet..a nebo jakém-si zvyku ..ala funkcionalismus...
Kolik procent mých návštěvníků by vidělo můj flashový web správně, když jen 75%+- jich používá MSIE6, tudíž cca 25% jich nemusí mít ten správný plugin?
Co není..snad bude....omezenost v normování programů a prohlížečů je dnes více než stupidní..a výrobci by se měli stydět, že se nedokážou domluvit...nekonečné téma prohlížečů já osobně odsuzuji...myslím si že toto není zrovna věc, v které by se mělo dosahovat ve vývoji odlišnosti...či jiné tržní nápaditosti....výrobci by se měli více přizpůsobovat uživatelům.... nevím...klidně mně tady slovně zmlaťte..ale dnešní situace je víc než zoufalá...
Proč vlastně vytvářet stránky o psech ve flashi?
nemáš rád flash..jinak bys nemohl něco takového napsat...zas..jestliže někdo bude chtít vyrobit poutavé stránky a ne jen pořadník fotek či tapetovač textu...tak flash je neuvěřitelnou záchranou...pro čim dál více nudné html stránky...co víc k tomu říct...
Jak jsem již psal nikoho neodsuzuji...ale jsou tu prostě dve skupiny lidí...dva způsoby myšlení
technologie-funkcionalizmus a naproti tomu vizuálno-designové zpracování ...
obě dvě skupiny lidí jsou potřeba..taková rovnováha...jenom to chce aby jedna skupina lidí chápala tu druhou :-) a naopak..
...to si myslím já..
Polaroid
Profil
Tak já také přispěji svou troškou do mlýna, nebo jak se to říká.

Flash podle mě s tvorbou webu nemá vůbec nic společného!
Nedokážu pochopit, jak by měl jeden blbej obrázek s inteligencí jen o málo vyšší než má animovanej gif
nahradit celej ten geniální komplex skládající se z (X)HTML, CSS, PHP, JavaScriptu a dalších léty
prověřených nekomerčních technologií!

Možná ze mě trochu mluví závist, protože Flash je jedna z mála věcí, kterou při své dokonalosti neovládam! Ale stejně, já prostě nechci, aby blbý vobrázky kralovali říší krásnej, elegantních skriptů.
flz
Profil
preco pouzivat 5 ((X)HTML, CSS, PHP, JavaScriptu) technologii pri tvorbe webu, ked stacia 2-3(flash, html, php)...
VitaZ
Profil
JohnBruk
nemáš rád flash..jinak bys nemohl něco takového napsat...
Proč mi podsouváš něco co jsem nenapsal? A navíc to ani není pravda.
Flash je jistě perfektní věc, ale měl by se používat s rozumem:-)

flash dokáže načíst html...ale to určitě víš..
HTML dokáže načíst flash... ale to určitě víš...
Co není..snad bude....omezenost v normování programů a prohlížečů je dnes více než stupidní..
Bohužel, ale je to realita a já musím dělat stránky pro současný stav webových prohlížečů a ne pro stav, který někdy... v budoucnu... možná... atd.
Když si uvědomíš, kolik ještě lidí dnes používá MSIE5 a 5.5...

vyrobit poutavé stránky a ne jen pořadník fotek či tapetovač textu...
No já si myslím, že nejdůležitější na stránkách je obsah a ne forma. Pokud obsah stránek nikoho nezaujme, myslíš, že to zachrání naleštěný kabátek?

Ještě ses nevyjádřil k tomu nárustu traficu...
Polaroid
Profil
to flz:
z tvýho příspěvku sem nepochopil, jestli jsi pro Flash, nebo proti a jak vidíš jeho budoucnost!
flz
Profil
Polaroid >>> som urcite za flash, ale nie som proti ostatnym technologiam

a k tomu, ze flashoviny nezobrazuju niektore prehliadace... to nieje chyba flashu, ale prave tych "prehliadacov" !!!!
« 1 2 3 4 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0