« 1 2 3 4 »
Autor Zpráva
Petra
Profil
flz
To není nutně chyba prohlížeče, to může být věc (a říkejte si tomu třeba chyba) toho, kdo si flash vypnul. (Já si flash třeba vypínám, protože z drtivé většiny chodím na weby pro informace a ty ve flashi nejsou, ve flashi jsou tam jen reklamy a ty mne nezajímají.) A ono je vlastně jedno čí je to nebo není chyba, ten kdo udělal web, udělal ho pravděpodobně proto, že chtěl něco uživatelům Internetu sdělit. A logicky by tedy mělo být v jeho zájmu sdělit to každému kdo na danou stránku zabrousí, i kdyby to třeba znamenalo, že si o tom dotyčném bude myslet, že je to trouba s prohlížečem bez flashe :-)

Co se týče budoucnosti flashe, obávám se, že ještě nějaký ten pátek vydrží.

(Ano, nemám ráda flash. Ano, neumím udělat nic pořádného ve flashi.)
JohnBruk
Profil
to VitaZ
Proč mi podsouváš něco co jsem nenapsal? A navíc to ani není pravda.
Flash je jistě perfektní věc, ale měl by se používat s rozumem:-)

Hehe...já ti nic nepodsovám..promiň :-) ale prostě ta věta : Proč vlastně vytvářet stránky o psech ve flashi? mně prostě přišla..taková jako by jsi psal..že flash je jen pro bohaté firmy, které chtějí utrácet za reklamu...no to by bylo opravdu pak o ničem...ale naštěstí to tak ani není...Stránka o psech..no perfektní téma jak vytvořit originální stránky ve flashi, které někoho i pobaví a zároveň informují... btw: čim déle je člověk na stránkách tím více je možnost, že si všimne ostatních informací...a na to je flash mistrovský nástroj..na strhávání pozornosti...

HTML dokáže načíst flash... ale to určitě víš...
flash dokáže načíst html...ale to určitě víš.. :-))

Yo je to děsný ty prohlížeče...někdy mně přijde až beznadějný, když mně někdo napíše, že nemohl něco někde otevřít...a že za to můžu...no a wono je to tím, že ten člověk používá prohlížeč z roku raz-dva...nebo má nějakou prazvláštní alternativu.. internet by měl mít o jedné velké NORMĚ...objeví se nová technologie, která je veřejností přijata (odsouhlasena nějakou normovou institucí) ....okamžitě by měla být implantována do ostatních prohlížečů...kdo by to neudělal dostal by pokutu za nedodržení normových předpisů na internetu a šířením nevhodného softwaru rušení jeho kompatibility...šel bych na to tvrdě...jinak nám to tu na netu do budoucna zdivočí(zdivočilo)... existuje nějaká taková organizace-instituce???..já o ní tedy nevím...

No já si myslím, že nejdůležitější na stránkách je obsah a ne forma. Pokud obsah stránek nikoho nezaujme, myslíš, že to zachrání naleštěný kabátek?
Máš naprostou pravdu..pokuď nemají stránky obsah...ale jenom perfektně zvládnutou formu... 1. a hlavní požadavek na stránky selhal...
Ale zase naopak...když už máš stránky s opravdu dokonalým obsahem....dejme tomu portál s fantasy-příběhy nebo amatérskou spisovatelskou tvorbou....nebyla by škoda...nezapůsobit i vizuálně....třeba ony příběhy doprovázet krátkými scénkami-animace...vždyť by to byla pro uživatele nádhera.. ?
Ale jak jsem už psal o těch dvou skupinách...já zas moc neumím programovat...jsem spíše přes grafiku, design a animaci...je to prostě tak...nikdo z těch dvou skupin lidí není méně duležitý....všichni jsou potřeba...a tak to má být...

Ještě ses nevyjádřil k tomu nárustu traficu...
máš pravdu...na netu ještě portály moc nepočítají-nemají prostředky pro čerpání-získávání informací, kterými by mohly flashové stránky co nejlépe zařadit... Bez indexu v html....by byli prakticky neviditelné....Vymyslel jsem na to několik triků (tj. jestliže má člověk vnořené html stránky ve flashi (tj vede k nim cesta pouze přes flash a roboti se ho nemohou dohledat)...tak na úvodní index stránce..udělám jakési"neviditelné odkazy" (třeba splývající s pozadím), které odkazují na tyto textové zdroje....tím mámé zajištěno, že roboti se budou moct "najíst"..atd..podobně krkolomné..
...jinak nevím....je to zatím problém...a je to také zase o té komunikaci mezi vývojáři technologíí...měli na to v macromedii...možná více myslet...no kdo ví...třeba už vymysleli...jsem zvědavý na flash-player 8 !!!

jinak jak jsem psal vážím si všech lidí, kteří na netu něco tvoří..ať jste už technici..nebo spíše grafici...všech je Vás potřeba...bez Vás by internet nebyl..nic.. :-)
JohnBruk
Profil
to Petra : Petro promiň, ale tvoje myšlení je neuvěřitelně zkamenělý... Jestli si vypínáš flash..tak už vlastně ani nevíš...co v tom flashi dnes lidé produkují..
To že člověk ve flashi nic neumí a nechápe ho..nemusí znamenat to, že ho nemá mít rád.. Ja jsem ve flashi dloooho nedělal...ale vždy jsem obdivoval nápaditost autorů...originální způsob sdělování informací...prostě tu invenci,kterou díky flashi mohou ti lidé vyjádřit...
Nechci tě také odsuzova nebo nějak urazit...je to tvůj názor...tak se ho klidně drž... Mezi námi já také nemám rád reklamy ve flashi !...přímo je nesnáším...jsou mnohdy pěkně vlezelé mrchy, které lezou do soukromí třeba tím, že překryjí celý obraz...nebo otravují svou stupidností..však to všichni známe..ze špatného nového seznamu třeba....(starej dobrej zemřel...či co) V tom s tebou naprosto souhlasím..
Jinak abys vše neházela do jednoho hrnce a nevyvářela z toho špatnou polévku...tak se podívej na ty to stránky (a zapni si mimochodem..pro jednou prosim..flash) a to platí i pro ostatní skalní odpůrce !
zde jsou linky z různých částí světa, díky kterým by jste mohli trochu zlepšit názor na Vámi tak zatracovaný flash aneb kdo nevidí ve vizuálnu nějaké informace či sdělění..je barbar (bez urážky) :

samoúčelné animace, které díky flashi mohou sdělovat : http://neurobion.com/ ; http://www.lycettebros.com/ ; http://www.wired.com/animation/archive.html?Flash=1

samotné weby a projekty : http://www.flashgallery.co.uk
doporučuji hlavně : http://www.greg.ch/flash/
moje nejoblíbenější weby: http://www.2advanced.com/ ;
http://www.conclaveobscurum.ru/ (http://www.conclaveobscurum.ru/cine/conclave_obscurum_ii/)-má to ho víc...ruský umělec..;-)
Petra
Profil
JohnBruk
To jsme si asi nerozumněli. Ani slůvkem jsem se nezmínila o tom, že by flash snad nebyl pěkný nebo že se v něm nedají dělat lepší věci než v prachobyčejném HTML, nic takového jsem neřekla. Pouze jsem se vyjádřila k názoru, že nefunkčnost flashe je problém pouze starých prohlížečů, což není. Dokonce existují i lidé, kteří si flash nevypínají, prohlížeč mají ten nejnovější a přesto je pro ně flash nepřístupný.

Zkamenělý není ani tak moje myšlení, jako spíš moje připojení. Nevidím důvod, proč bych měla natahovat stránky mnohdy i několikrát déle jen proto, abych se nechala zblbnout nějakou reklamou, po značné části monitoru mi poskakovala nějaká zběsilá rušivá animace nebo třeba proto, abych se mohla nechat ohromit autorovým uměním. Mně to prostě docela překáží. Můj prožitek z dané stránky to obvykle nijak nezvýší, obvykle totiž nehledám nic krásného, ale právě informaci. A je mi celkem jedno, jestli to bude černé písmo na bílém pozadí bez jakýchkoliv obrázků, hlavně, když to bude čitelné a když najdu co jsem chtěla. Samozřejmě teda od firmy s černobílou stránkou bych si prevděpodobně nic nekoupila, přišlo by mi, že není profesionální, když má takový divný stránky. Stejně tak bych si ale nekoupila nic od firmy, která má sránky ve flashi, protože než by se mi natáhly, dávno už bych měla nakoupeno u konkurence. Samozřejmě netvrdím, že tu neexistují výjimky... třeba až bych nakupovala flashové bannery :-))

Takže ještě jednou, kdyby mně snad někdo nepochopil, ano, je to krásné, ale není to to, co na Internetu hledám.

aneb kdo nevidí ve vizuálnu nějaké informace či sdělění..je barbar
A nebo je prostě nevidomý...
Tripl=kri...
Profil *
..jestliže někdo bude chtít vyrobit poutavé stránky a ne jen pořadník fotek či tapetovač textu...tak flash je neuvěřitelnou záchranou
Chtel bych dodat ze cele Macromedia studio je obrovskym rychlym uzitecnym pomocnikem ve vytvareni web grafiky.
...pro čim dál více nudné html stránky...co víc k tomu říct...
K tomuto radku si neodpustim neco placnout. Html vs. swf nebo radsi fla ...
HTML- Nudne stereotypni zaostale neprehledne zastarale a otravujici svou trvalou slozitosti .............. Naproti rychlemu prehlednemu a snadnemu Flashi......... takhle by to platilo jen pro tvurce osobnich stranek :)
MYSLETE SI CO CHCETE ......
Navic stale vice vidam upoutavky ve Flashi v Html.
Tripl=kri...
Profil *
Mila Petro
Nevidím důvod, proč bych měla natahovat stránky mnohdy i několikrát déle jen proto, abych se nechala zblbnout nějakou reklamou, po značné části monitoru mi poskakovala nějaká zběsilá rušivá animace nebo třeba proto, abych se mohla nechat ohromit autorovým uměním. Mně to prostě docela překáží. Můj prožitek z dané stránky to obvykle nijak nezvýší, obvykle totiž nehledám nic krásného, ale právě informaci. A je mi celkem jedno, jestli to bude černé písmo na bílém pozadí bez jakýchkoliv obrázků, hlavně, když to bude čitelné a když najdu co jsem chtěla.

Flash je nejlepsi editor, co znam, pro moznost naproste volnosti v umeni a jeho publikovani - skoro kdokoli se muze za tyden naucit zaklady flashe a nabidnout milionum lidi at se podivaji na jeho vytvor !
Zkus mi napsat jmeno programu s podobnymi vlastnosti ....
habendorf
Profil
Tripl=kri...: notepad :o)
Hanz
Profil
Polaroid
Jak jsi řekl Flash neovládáš takže ani nevíš co umí :O))
Flash podle mě s tvorbou webu nemá vůbec nic společného! --> Ha! Ha! Ha! Smíchy jsem se sesunul pod stúl. Jde vidět že asi ani nevíš co je FLASH.
Jo a že je flash jen o trochu inteligentnější než gif? --> Ha! Ha! Ha! Jestli je flash jen o trochu inteligentnější než gif tak (X)HTML, CSS, PHP a JavaScript jsou jen o trochu inteligentnější než BMP. Jo a když už si začal s tím kombinováním tak HTML, CSS a PHP jdou taky propojit. (Nemůžeš dát 5 programovacích jazykú proti jednomu programu).
Hanz
Profil
VitaZ
Myslím že JohnBurk to vystihl přesně.
VitaZ
Profil
Myslím že JohnBurk to vystihl přesně.
Hanzi nezlob se, ale mám pocit, že moje diskutování s JohnBurk se vyvíjí stylem jeden o koze, druhý o voze. Já se svým webem jsem v trochu jiné situaci než JohnBurk. Pokud budu dělat stránky hlavně o Flashi nebo o grafice, mohu předpokládat, že moje návštěvníky Flash zajímá, mají tedy nainstalovaný nejnovější flash plugin a vydrží několik vteřin až minutu hledět na prázdnou (v lepším případě barevně zbarvenou) stránku s nápisem loading... a po načtení ocení všechny ty fígle, blikátka, hejblátka, různě se pohybující a zvučící menu atd...
Pokud, ale dělám stránky např. o psech (můj případ) musím počítat s tím, že moji návštěvníci mohou klidně být mistři světa ve výcviku psů (a několik jich skutečně je!), ale o internetu vědí jen to, že je to to modré "e" na ploše monitoru. Chodí ke mě s MSIE 5.5, 5 a někteří dokonce s MSIE4. Tito lidé by z návštěvy mých stránek tvořených technologií Flash nic neměli. Nic by neviděli, nic by nepřečetli, nic by nenapsali. Ale já je na stránkách chci a potřebuji. Nezatracuju je proto, že jejich browser pochází z roku 95 či 98, naopak musím na ně myslet (alespoň občas:-)). Pokud by se na moje stránky kvůli Flashi nedostalo (hrubým odhadem) cca 20% lidí, dělá to měsíčně v mém případě minimálně cca 4000 až 5000 návštěvníků!

Trafic
Tady mě JohnBurk vůbec nepochopil. Měl jsem na mysli přenos dat směrem z mého serveru k návštěvníkům! Pokud porovnáme průměrnou velikost HTML/Flash stránek (stránky ve flashi bývají několikanásobně datově objemnější) dostaneme se při 150 000 stránkách měsíčně k zajímavým číslům!

Já osobně Flash nezatracuju!!! Jsem ale pro jeho účelné využívání a ne pro tvoření bariér pro své vlastní čtenáře (ať už záměrné nebo z nevědomosti).
PS: Zdráhám se nazývat čistě flashové webové výtvory stránkami, spíš se přikláním k pojmenování webové aplikace.
Tím prozatím končím své zpátečnické výlevy v této diskusi:-)
Hanz
Profil
VitaZ
V tom máš pravdu.
JohnBruk
Profil
to Hanz : díky, jsem rád, že máš podobný pohled... ;-) FLASH Go ! :-)
to VitaZ : Yo...já neříkám, že se tvé argumenty nezakládají na pravdě...je to tak....:-)) ...momentálně ale... :-)) za dva roky se nad tím už zas tak pozastavovat nebudem...co komu jde a nejde :-)...já osobně tvrdím...sem s tou normalizací internetových prohlížečů...!!! už mmě tyhle diskuze o kompatibiltě opravdu nebaví...ať se softwarový vývojáři více přizpůsobují nám, než svým zájmům...
Já o voze... :-) tak jo...
yo...k tomu Traficu...ej.. :-) opravdu...jsem to moc nečetl..a pochopil jinak - ....myslel jsi přenos dat...áha...tak je to jasný... :-) No neříkej vždy...flash není zas takový jedlík dat.. :-)) ....já tedy mám třeba 1MB stránky + obrázky, které se načítají dle uživatele, což není moc a ani málo... Jinak mám známýho, který dělal flash stránky...vcelku obsáhlé...a mají něco kolem 100KB ....což je směšné....no tohle je také věc momentálníc problémů....a určitě bych to takhle neházel do jednoho pytle...
Hehe...nechápu to slovíčkaření....stránky...aplikace....není to snad jedno ? ? :-)...v mnohých případech tomu tak je, že jde o stránky a zároveň o aplikaci...s tím se hold musíš vyrovnat...že to existuje :-) bariéry...jsou věc směšná, která se vytváří přístupem k problému...brzy se nad tímhle nikdo nepozastaví...
Jinak jak jsem psal...jsme lidi, kteří se v tomto pohybujou...takže každý argument má své důvody....a já nikoho - nikomu jeho názory neberu...jde jen o informační konfrontaci...mno...snad pro obě strany přínosnou...pro mě tedy ano :-)...přeju hodně úspěchů v tvorbě...;-)
také se k tomuto už vyjadřovat dále nebudu....neboť vše už bylo řečeno..
Fred
Profil
Někdy je flash i použitelný třeba google learning centrum
http://www.google.com/adwords/learningcenter/
nebo
http://www.tofteproject.info/
Ale to jsou spíš vyjímky, jinak souhlasím s VitaZ
Hanz
Profil
Fred
Já souhlasím s VitaZ, ale né s tebou. Flash se dá použít na daleko více místech.
Hanz
Profil
VitaZ
Jo a s tím pluginem nemáš úplnou pravdu:
1- můžeš flash exportovat tak aby jel ve starších verzích flash playeru ---> NEMUSÍ mít nejnovější plugin
2 - můžeš udělat script, který zjistí jakou verzi flash playeru má návštěvník nainstalovanou a pokud je nižší než je potřeba tak pak ať vyzve návštěvníka k stáhnutí novějšího.
3- můžeš udělat 2 verze webu (1. ve Flashi a 2. v HTML) a udělat script který podle toho jestli je nainstalován potřebný plugin tak přejde na tu verzi stránek ---> Uznávám že toto řešení je nejtěžší na aktualizaci a na webový prostor, ale také existuje.

Také se již odmítám vyjadřovat k tomuto tématu, protože se stejně nedohodneme a oba způsoby tvorby stránek mají své výhody a nevýhody. Ale jak už říkal JohnBruk tak co není může být a pochybuji že se bude HTML a PHP nějak výrazně vyvíjet narozdíl od Flashe.

PS: tak jsme s tím sekli všichni
Mat...
Profil *
jestliže někdo bude chtít vyrobit poutavé stránky a ne jen pořadník fotek či tapetovač textu...tak flash je neuvěřitelnou záchranou...pro čim dál více nudné html stránky

jo ale zto jenom v případě že člověk tvořící tyto stránky není kopyto má nějaké nápady a umí je realizovat. Já sám jsem zastáncem Flashe sice mě dost štve protože mám pár problémů ale to je čistě moje neschopnost... ale to by bylo do jiné části fora
Mat...
Profil *
JohnBurk
To že člověk ve flashi nic neumí a nechápe ho..nemusí znamenat to, že ho nemá mít rád..

Bohužel v historii to tak vždycky bylo, že veci kterým lidé nerozuměli nebo byly obtížné pro hcápání nebo ovládání(zvládnutí), těch se lidé báli a snyžili se jich zbavit místo aby jim porozuměli. K tomu ale bohužel není co říct! Snad jen "vysvětleme to těm kteří poslouchají a ti co nechcou, nechme topit se ve jejich houposti".

Já osobně si myslím, že Flash je program téměř neomezených možností. To je můj názor...
Pokrok nezastavíš
flz
Profil
Pokrok nezastavíš

tak toto je krasna veticka :)
thingwath
Profil
Pokrok nezastavíš. Ale dá se docela efektivně brzdit, flash je toho živým důkazem :-) Pardon lidi, ale to je technologie která by byla super pro web v roce 98, dneska je to už trochu jinde a flash spíš jenom překáží.
DoubleThink
Profil *
> dneska je to už trochu jinde a flash spíš jenom překáží.

Podívej se na videa z Flash konference v Tokyu.

Myslím, že Flash má ambice převálcovat veškerou (spící) konkurenci. Ne jako webový formát - jako dokonale přenositelný multiplatformový formát.

Například:
FlashPaper (podobný jako PDF, lze otevřít v každém prohlížeči s Flash pluginem)
Captivate (Interaktivní předvádění softwaru)
Breeze (e-Learning a on-line konference)
Flash MX2004 (obsahuje průvodce pro vytváření prezentací a dynamických formulářů)

A jaká je odpověď konkurence? - Žádná

Acrobat Reader už se nám spokojeně nafoukl do 30MB a novinky veskrze žádné
PowerPoint uvázl na mrtvém bodě - jenom nové uchylácké efekty, pokročilé skriptování žádné.
SVG šlo už nejspíš definitivně do kopru.
NetMeeting je stále neohrabaný a nekompatibilní.
ax123
Profil
Pokrok nezastavíš
Všechno hezký, ale když to neotevřu, nebo se to načítá dlouho, je to na 2 věci. Je mi líto, ale flash na současné webové scéně nemá mou podporu
Anonymní
Profil *
Všechno hezký, ale když to neotevřu, nebo se to načítá dlouho, je to na 2 věci.

.... obdobne priklady sa najdu aj u HTML stranok :-)
thingwath
Profil
Ne jako webový formát
Souhlasím. Cílení flashe jako náhrada powerpointu a podobných věcí je rozumné.

jako dokonale přenositelný multiplatformový formát.
Jakožto uzavřený proprietární formát? Oba víme, že ta přídavná jména jsou v takovém případě nesmyslná.

SVG šlo už nejspíš definitivně do kopru.
Používám ho skoro každý den. Na webu budoucnost (moc moc doufám) má. Budu za něj střílet :-)
Hanz
Profil
thingwath
Syce jsem řekl že už se k tomuhle tématu nebudu vyjadřovat, ale nedá mi to. No vydíš co používáš za vykopávky které jsou na dvě věci :o)) FLASH, FLASH, FLASH a ještě jednou FLASH!!
SVG je na píííííííp.
thingwath
Profil
Hanz
A já si teď také nejsem zcela jist jestli má cenu se vyjadřovat k tomu cos napsal ty (začínají mi v tvých příspěvcích chybět argumenty), ale dejme tomu ;-)

Nějaký důvod proč by měla proprietární břečka být pro mé účely lepší než otevřený, dokumentovaný a na XML založený formát pro vektorovou grafiku? Víš ty vůbec k čemu to používám? Ukládám si do toho obrázky které nakreslím ve svém oblíbeném Inkscape. Do flashe si uložím velký kulový. A bez jednoho tak-nějak-aby-se-neřeklo sotva fungujícího pluginu bez dostupných zdrojáků si to ani neprohlédnu. A pánové, s takovým formátem mi můžete...

Jo, už se těším, až si jednou dám na web první obrázek v SVG. A myslím to zcela upřímně.
JohnBruk
Profil
hádáte se jak málý kluci :-)) btw: svg má své výhody, ale je hodně pracné...obdivuji, že jsi se do něho pustil....flash je příjemější uživatelsky....ale má taky své mouchy...no jen počkejte...jak se to časem vyvrbí...Ale upřímě bych v tom svg moc budoucnost neviděl....zatím se to jeví dost a dost podivně....co jsem viděl (moc o něm tedy nevím)..ale z toho co jsem v návodech na netu viděl...tak to stejně skončí v nějaké w. editoru...protože....tohle prostě už moc..komplexnost...aspoň na mě...no a co to potom z toho bude ?...napodobenina flashe...Dle mě je to slepá větev...ale dobrý počin..
thingwath
Profil
Vsak pisu. SVG je XML, umoznuje leccos a existuje realna, ackoliv slaba, snaha prosadit ho jako format vektorove grafiky (nejen) pro web. Jako XML se s tim daji delat vsechny skopiciny co to jenom umi (transformace, DOM, atp.). Napodobenina flashe to rozhodne neni, protoze to co lze s SVG flash neumozni ani za sto let, uz z principu to jako proprietarni technologie fy macromedia nikdy dokazat nemuze.

Jinak, flash je IMHO mnohem slozitejsi (vnitrne) a je NEpravdepodobne ze bude kdy existovat zcela plnohodnotny prohlizec/editor ktery NEbude od macromedie (nebo nebude macromedii nejakym zpusobem posvecen). Macromedia muze format navic kdykoliv zmenit. Velkou vyhodou - ovsem i velkou nevyhodou - SVG je, ze neni primo produktem nejake firmy a neni svazan s konkretnimi produkty. To zpusobuje nejednotnost (parsery jsou ruzne, zadne neinterpretuji SVG stejne, podpora vlastnosti je dost omezena), na druhou stranu je to stejne jako HTML. Kdyby nebyl otevreny, dneska by o nem nikdo nevedel. Takze mince ma dve strany, pochopitelne.

Takze shrnuto, SVG neni primou konkurenci flashe. SVG je pouzitelne obecne a vsude, coz je pro flash zcela zasadni problem. Slabinou SVG je pak samozrejme soucasna podpora. Dost si slibuju od projektu snaziciho se o implementaci SVG pro mozillu. A pak, SVG uz napriklad vede v oblasti ikonek pro desktopova prostredi a jeho podpora se tady dost zlepsuje. Predstavte si ikonky ve flashi :-P

Omlouvam se za diakritiku, nejsem doma.
DoubleThink
Profil *
Pánové - schovejte zbraně.

> thingwath - to co píšeš je naprostá pravda...

Ale, uvědomme si, že SVG a Flash si navzájem principiálně ani konkurovat nemohou. Každá z těch technologií je zaměřena na něco jiného.

SVG je značkovací vektorový jazyk, zaměřený na převážně statickou vektorovou grafiku. Je zde kladen důraz na otevřenost a přenositelnost. SVG podporuje DOM a jde tedy ovlivňovat JavaScriptem. Imho takový formát je na (X)HTML stránkách všeobecně hodně postrádán.
Microsoft se snaží prosazovat WMF (Windows Metafile) pro webové účely, ale zatím je WMF hodně slabý formát (má žalostně málo funkcí - všechno je převáděno do elementárních polygonů).

Flash se orientuje na něco jiného - nesnaží se nahrazovat vektorovou grafiku (i když je tak někdy dnes z nouze používán).
Pokud se ohlédneme do historie, tak byl Flash pouze vektorovou animací, později se v něm zrodil velice jednoduchý jazyk pro ovládání chodu animace...Postupně se zesložiťoval a začal interagovat s uživatelem. Následně byl ActionScript přepracován do objektové podoby a byly přidány funkce pro komunikaci s Flash serverem (pomocí XML Socket). V každé další verzi se počet objektů a metod AS zdvojnásobil. Objevila se možnost obousměrného streamovaného přenosu obrazu a zvuku. V současnosti už je ActionScript plně objektově orientovaný jazyk, který podporuje Server-side scriptování a parsování XML dokumentů.

Nemíchejme proto hrušky a jablka. Flash je výkonné aplikační prostředí - SVG je značkovací jazyk pro vektorovou grafiku.

BTW: na SVG aktivně spolupracovala právě Macromedia (spolu s Adobe, Autodeskem, Corelem a ostatními)
thingwath
Profil
DoubleThink
S tímhle se dá souhlasit. Nicméně ten problém je v tom, že se lidé snaží Flashem nahrazovat chybějící SVG (které v současném stavu, přiznejme si, zatím nijak moc použitelné není). Vede to k tomu, že ve Flashi poskytují celý obsah, což je pro web samozřejmě smrtelná rána, protože tak přestává být normálně použitelným webem. Dalším důsledkem je, že je Flash spatřován jako nástroj určený výhradně pro tento účel. Což je možná částečně pravda, ale prosazovat ho na úkor k tomuto mnohem lepšího SVG je nesmysl a proti tomu se musím ozvat a případně použít silnější slova :-)

O snahách Macromedie vytvořit webová řešení která budou moci konkurovat například Javě samozřejmě vím. (ColdFusion, Flex) To jak se mi líbí a co si o tom myslím je jiná věc, ale to nechme stranou.

Každopádně co chci říct je doufám jasné. Tvrdím, že Flash je technologie pro použití na webu (a webem myslím soubor propojených otevřených technologií za nimiž stojí převážně W3C, tedy to, čím web od začátku je) zastaralá a překonaná, proto rázně oponuji snaze ji na toto místo protlačovat. O tom, že se blíží doba oněch slavných Rich Internet Applications taky vím, že se s tím web i flash budou muset nějak vypořádat taky. Ale to asi také ponechme jiné diskuzi :-)
Columbo
Profil *
Já Flash umim, ale zatim nemam proč použít. (mam taky jenom 8 MB volnejch z 50MB a to někam potřebuju dát 17MBovej soubor)
« 1 2 3 4 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0