« 1 2 3 4 »
Autor Zpráva
JohnBruk
Profil
to Columbo: zařidiť si za 300,- ročně /500mb místa...
www.pipni.cz
http://domena.banan.cz/
..jinak nechápu...když umíš?...jak využít??? to je snad zřejmé...ne?...bych ve flashi pořád něco tvořil...ale je málo času...
flz
Profil
toto sa bojim napisat, bo som povercivy, ale co uz. ja vdaka flshu budem maturovat, cize FLASH nas kazdodenny!

a k tomu svg... bez komentara....
izsak
Profil
Tak to by som si velmi rad pozrel tu maturitnu pracu. Najskor to bude nejaka hra. Ak to je stranka, tak nech je akokolvek nice-looking, je absolutne nepristupna.
Polaroid
Profil
Tak jinak: Dokáže flash fungovat jako serverovej skript???

Pro ty blbější: Dokáže flash vytvořit takovouto diskusi???
Columbo
Profil *
Nevim. Mam ten Flash MX 2004 Professional (tj. ten nejdražší-35 000Kč a nejlepší) tak fakt nevim. 5 to neuměla na který sem se učil....
Polaroid
Profil
No a jsme u toho, pro ty co to nepochopily, to byla pouze řečnická otázka, všichni totiž moc dobře víme, že toto flash neumí!!!!!!!!

Tudíž nikdy nemůže HTML+PHP nahradit!!!
DoubleThink
Profil *
Polaroid

Ale umí...

Je pravda, že ne sám o sobě - to by ostatně jako klientský script nemohl nikdy.
Postačoval by třeba Flash Communication Server MX
thingwath
Profil
Tudíž nikdy nemůže HTML+PHP nahradit!!!

Zrovna PHP žádnej extra zázrak není :-) Kdybych neměl proti macromedií technologii nějaké vážnější námitky, které tu teď nebudu rozebírat a které z mých odpovědí (nejen) v tomto vlákně plynou, tak zrovna to PHP by nahradit mohla (v některých případech).

A diskuzní fórum dokážete vytvořit bez HTML a PHP, otázka jakým způsobem. Bez PHP se obejdete snadno a ještě možná rád :-) Nemusí to být jenom ono k PHP alternativně uváděné ASP, možností je tu skutečně milión.

HTML je rovněž nahraditelné. Flash je ovšem jako frontend dost ... ee. Ale HTML tu věčně (jako majoritní technologie) být nemusí. Existují XUL, blíží se XAML (pokud jsem ho dobře pochopil) a výčet určitě není úplný. A osobně mi Flash, ačkoliv není přímo konkurencí k XUL nebo XAML (zaměřením je to něco trochu jiného, není to XML a Flash je dost soběstačný, což se o těch dvou jakožto 'pouhých' XML popisů - stejně jako HTML - říct nedá, to ale není nutně výhoda, osobně to považuju za spíše nevýhodu), z tohoto pohledu do určité míry perspektivní připadá.

Pohled, že PHP a HTML představuje to všechno co je, je hodně krátkozraký. Spíš slepý.
Hanz
Profil
Polaroid
Nahradit asi ne, ale můžese stát daleko používanější technologijí než HTML a PHP. Jo a další věc Flash začíná ším dál více "podporovat" CSS + HTML to znamená že se klidně můžé stát že se HTML a CSS začnou používat jen jako součást Flashe. (neříkám že se stana součásí a přitom zanikne)
Hanz
Profil
thingwath
Líbí se mi že i když Flash nemáš rád že se ho i trochu "zastaneš" a né jako někteří, kteří si jen vymýšlejí všemožné věci které flash prý neumí a přitom to není pravda (jako třeba že by se nadala ve flashi vytvořit takováto diskuse).

PS: Možná je to i tím že někdo neví skoro nic o Flashi a hned ho zavrhuje.
Spikee
Profil
Hanz
Ja s Flashom neviem pracovať, ale keby som mal čas a keby sa mi chcelo tak by som sa ho určite naučil.
Dajú sa z neho "vyčarovať" ozajstné diela :-)
Leo
Profil
"Jo a další věc Flash začíná ším dál více "podporovat" CSS + HTML to znamená že se klidně můžé stát že se HTML a CSS začnou používat jen jako součást Flashe."

Vidite a ja mel pocit, ze (X)HTML a CSS je zaklad a Flash se vklada do nich, asi jsem spatne cetl specifikaci (X)HTML a cast o elementu object :-) Leo
Hanz
Profil
Spikee
Souhlasím

Leo
Buď toho moc o Flashi nevíš nebo jsi mně nepochopil (nebo nechceš pochopit).
Flash se opravdu vkládá do (X)HTML a CSS (máš fakt postřeh), ale teď to přijde! Flash do sebe umí nahrávat ZÁKLADNÍ CSS a HTML (to je co?) --> a myslím že v dalších verzích toho bude ještě více.
thingwath
Profil
Hanz
HTML, CSS a podobné jsou ku Flashi asi jako oheň k vodě. Flash je uniformní, jednotný, uzavřený, produkt jediné firmy (navíc jeden z hlavních). Možnosti Flashe jsou striktně omezené a nepřizpůsobitelné. HTML je přesně opak. A to je v zásadě důvod, proč se nikdy nemůže pro web prosadit jako dominantní technologie.

To by napřed musel vzniknout ten nový web, který se už nějakou dobu očekává, jenže tam bude mít Flash taky sakra silnou konkurenci :-) No, každopádně. Až za pět let řeknu, že pamatuju dobu, kdy se Flash používal ve spojení s HTML, nebudou mi to věřit. Nejspíš proto, že Macromedia bude mít tou dobou asi jiné priority. Ovšem, tipuju, že proprietárních patlanin ochotných Flash vystřídat číhá za každým rohem pět.
Leo
Profil
"Flash do sebe umí nahrávat ZÁKLADNÍ CSS a HTML (to je co?) --> a myslím že v dalších verzích toho bude ještě více."

No a co s tim jako kdyz je to nakonec na webu v binarni podobe a vlozene jako object. Leo
thingwath
Profil
Leo
No, co by. Milostivě si stáhnout plugin od firmy Macromedia, aby se člověk podíval co pan webdesigner v tom HTML uvnitř zanechal :-)
Hanz
Profil
thingwath
Je to tak těžké si jednou za čas stáhnout ten plugi ještě kevšemu když má míň než 1MB (ty si nikdy nestahuješ nový prohlížeč? --> jakou má on velikost a přitom ho stahuješ "jen proto" abys si prohlíže stránky které někdo udělal v HTML --> Zní to divně že, ale představ si že by byla ještě jiná technologie a taby byla podle tebe ještě lepší než HTML a jiných jazicích a taky by potřebovala nějaký plugin --> Nestáhnul by siz jej?)

Jo a nemyslíž že při tom jak je flash již rozšířen že ten plugin nebude již brzo "běžnou součástí" v prohlížečích.
Leo
Profil
Flash neni nastupce ani XHTML, ani CSS, ani HTML, je to technologie k uplne jinym ucelum. Leo
Spikee
Profil
Hanz
Teraz musím súhlasiť s thingwathom, pretože my čo sme tu, tak vieme čo je to Flash, ale priemerný užívateľ to väčšinou nevie.
Hanz
Profil
Leo
Doufám že to není na mně protože já jsem vživotě neřekl že Flash je nastupce XHTML, CSS, nebo HTML.
VitaZ
Profil
Je to tak těžké si jednou za čas stáhnout ten plugi
Pro spoustu lidí to opravdu může být nepřekonatelný problém. Běžný BFU si třeba plugin stáhnout a nainstalovat neumí a jisté nezanedbatelné množství lidí nemůže, např. proto, že na PC v zaměstnání nemá oprávnění cokoli instalovat. A padáka kvůli flash pluginu žádný úředníček nebude riskovat :-( I celkem nezanedbatelné množství lidí má flash zablokovaný kvůli všudypřítomným flash reklamám. Takhle pak můžeš přijít o významné množství potencionálních návštěvníků.
thingwath
Profil
Hanz
Flash plugin mám v prohlížeči nyní jenom proto, že právě potřebuju používat jednu hodně specifickou webovou aplikaci. Až ta potřeba pomine (což ještě chvíli potrvá), tak ho zase smažu.

Evidentně nechápeš jeden malý, přehlédnutelný, ale přesto veledůležitý detail. Ten plugin je uzavřený, formát taky. Můžu používat flash proto, že se firma Macromedia milostivě uvolila pro můj systém a prohlížeč svůj plugin napsat. Ne u všech prohlížečů a systémů mám to štěstí (no, skoro bych tomu tak neříkal).

Prohlížeč si stahovat nemusím, když budu chtít, mohu si podle otevřených specifikací napsat vlastní. A HTML neláduju pouze do prohlížeče. Mám třeba nějaké skripty, které čtou/generují HTML a dělají podle toho nějakou užitečnou činnost. Ukaž mi jak tohle udělám s flashem. Asi moc ne, co?

A co když nechci jenom prohlížet a stahovat? Co když chci tvořit? V HTML není nejmenší problém. Mohu k tomu využít nepřeberné množství nástrojů, stačí si jen vybrat. A Flash?
Hanz
Profil
thingwath
Ve všem co jsi právě napsal mi nezbývá než souhlasit.
Hanz
Profil
thingwath
Jo jen malý detail, který prosím nekomentuj jen se nad ním zamysli. Jaké procento lidí používá prohlížeč pro nějž by nebyl ten plugin napsán?
DoubleThink
Profil *
Flash nikdy nebude nahrazovat HTML nebo CSS.

Podpora HTML a CSS ve Flashi je jen čistě pro formátování textu a očekávat, že by se někdy rozšířila na úroveň pozicovaní a podobně, je zcestné.

Flash nenahradí HTML - mohl by nahradit Javu od Sunu (Java má ale v současnosti znatelný náskok ve možnostech jazyka, který si bude nejspíš udržovat).

Flash bude kralovat tam, kde budou ostatní metody (vzhledem ke své statičnosti) neefektivní.
Hanz
Profil
DoubleThink
Já souhlasím. Nikdy jsem netvrdil že HTML nebo CSS nahradí. Ale v to že bude vyšší podpora HTML a CSS věřím (je spousta druhů formátování, které nepodporuje). Zas tak hluboko (pozicování) jsem to nemyslel.
thingwath
Profil
Hanz
Neodpustím si. Já. Kde bych vzal nějaký lepší důvod?

DoubleThink
K nahrazení Javy má Flash obrovskou vzdálenost :-) Za Javou stojí šílená spousta fungujících řešení, hrozivé množství vývojářů a firem, početná open-source komunita se spoustou softwaru a vše možné. Krom toho, je tu Microsoft se svoji kopií Javy (.NET) a chce svůj díl koláče. Těžký boj pro Flash.

Míst, kde by mohl Flash kralovat ubývá. Vlastně jde hlavně o různé prezentace, kde se vyžaduje výrazné grafické zpracování, ke kterému existují v současné době asi tak dvě alternativy. PowerPoint a SMIL. (a ten poslední je vzhledem ke své podstatě, ano, díky za optání, jsem s těmahle věcma posedlý, prostě maniak od open-source a tak :-), pěkně černý SMILe, i když si nědělám iluze, že ten kdo má silné zázemí je tady Flash)
Hanz
Profil
Když se tak dívám na statistiku tak si říkám že původní dotaz mněl znít trochu jinak:
Co si myslíte o Flashi a jeho budoucnosti aneb jak udělat nejpopulárnější téma :D
thingwath
Profil
Hanz
To skoro jo. No, není nad to si po večerech občas trochu zaflamovat, každopádně mám osobně pocit, že se mi skoro přestávalo dařit držet se nad věcí :-) (z příspěvků to není znát, ale chvílema jsem se dobře bavil)
Hanz
Profil
thingwath
Já taky :o)
« 1 2 3 4 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0