« 1 2 3 4
Autor Zpráva
DoubleThink
Profil *
Hlavní eso v rukávu Flashe oproti konkurenci je velká rozšířenost přehrávače (FlashPlayer) - zejména, dnes už převážně automatická, distribuce prohlížečů i s ním.

Macromedia má takto nesmírně ulehčený nástup všech technologií, odvíjejících se od Flashe - čehož v současné době markantně využívá.
Leo
Profil
Flamoval bych (s kratkym i dlouhym "a" :-), ale musim taky pracovat, Leo
Leo
Profil
A hlavni trumf proti, pokud se pridrzime tohoto prirovnani, je nutnost mit v IE povoleny ActiveX, coz dela jen nepouceny a nepoucitelny nouma (alespon pro zonu internet), Leo
Hanz
Profil
DoubleThink
Myslíš že tohle téma bude mít někdy konec? Myslím že se nikdy všichni neschodnem :o)
Hanz
Profil
Leo
IE je kničemu (ale to už odbíháme).
Hanz
Profil
Myslím že k "rozvoji" Flashe jeko formátu přispívá třeba i Macromedia FlashPaper 2. Ten formát je fakt o dost lepší než PDF. A nepotřebuje žádný AcrobatReader (40MB) stačí mu FlashPlayer (míň jak 1MB) --> další důvot proč si stáhnout FlashPlayer.
Hanz
Profil
Tak nic no musím končit (stejně jak to vydím tak bych mluvil sám se sebou).
thingwath
Profil
Hanz
Brou noc, strýčku Hanzi :-) Každopádně, dost lidí nebere na milost ani PDF. Jojo, PostScript :-)
DoubleThink
Profil *
A hlavni trumf proti, pokud se pridrzime tohoto prirovnani, je nutnost mit v IE povoleny ActiveX, coz dela jen nepouceny a nepoucitelny nouma (alespon pro zonu internet), Leo

Ne tak úplně docela - Flash jde vložit i bez ActiveX komponenty (a je to tak dokonce kompatibilnější):

http://flash.jakpsatweb.cz/index.php?page=public
JohnBruk
Profil
sakra lidi....nepište tolik !!!§ mám zahlcenýho m@il-klienta!!
Hanz
Profil
DoubleThink
Nevíš kde bych mohl najít něco o tom co ce připravuje v dalších verzích Flashe?
DoubleThink
Profil *
JohnBruk
Vyhodil jsem tvůj mail z databáze odběratelů


Hanz
Mrkni se na videa z konference v Tokyu (někde to tu v diskusi je)
Hanz
Profil
DoubleThink
Už jsem všechny viděl (nevíš ještě o něčem jiném?)
Fred
Profil
Tak jsem dnes pročítal blogy a od Yuhůa jsem přešel na Dagblog a tam byla zmínka o open-source Lazslo . Nebyl tam sice odkaz, ale našel jsem si to a zdá se, že to tady vyvrací některrá tvrzení o uzavřeném formátu flashe, tahle věcička používá jen Flash player 5 a je to pod CPL licencí a pak používá mraky komponentů třetích stran o různých licencích, které se nezdají uzavřené ( laszlosystems.com/h/thirdparty.php ) . To už je jiný kafe než flash jak ho znám, protože je to flash a není to flash, tak nevím. Open Laszlo Je to tam ke stažení, má to ale 105MB a ne zrovna obvyklé požadavky na server.
thingwath
Profil
Fred
Flash to používá jako frontend. Jediná komponenta týkající se flashe je tam jgenerator. Každopádně, rád bych věděl, podle čeho je ten JGenerator napsaný.
thingwath
Profil
Hm, ani ten JGenerator není bez problému. Jeho tvůrci mají nějakou licenční dohodu s Macromedia, přičemž jako open-source je dostupná verze bez některých vlastností (nemůžu posoudit jak důležitých), jinak potřebujete licenci od Macromedie...
Fred
Profil
No něco tam s tím bude na flashgap.com tvrdí že je to zdarma, licence se z těch stránek nedá najít flashgap.com/license.txt a příklady mají tady jzox.com a když se tím člověk prokouše dotane se konečně sem http://sourceforge.net/projects/jgen/
thingwath
Profil
Na jzox.com je nějaký list vlastností, které open-source verze údajně nemá, ale já se v tom moc nevyznám...
Fred
Profil
Já už vůbec ne, jen mi to prostě připadá pro flashaře (což já nejsem) hodně zajímavý, protože tohle je v podstatě flash zadarmo
Leo
Profil
Doublethink

"Ne tak úplně docela - Flash jde vložit i bez ActiveX komponenty (a je to tak dokonce kompatibilnější)"

Postup znam, je odtud:

http://www.alistapart.com/articles/flashsatay/

Ale jestli to v IE beha i s vypnutym ActiveXem musim vyzkouset, Leo
Leo
Profil
Funguje to i vypnutym ActiveXem, to kdyby vedeli v reklamnich agenturach :-) Jeste ze firewall odstreli cely object a ze pouzivam Firefox kde plugin neni nainstalovany. Leo
thingwath
Profil
Fred
No, až na to, že pro Open Laszlo se musí psát XML šablony a pro JGenerator programovat v Javě :-)
« 1 2 3 4
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0