Autor Zpráva
Lucka1001
Profil
Ahoj. Chtěla bych si na stránky udělat animaci fotek podobně jako je na této stránce.
Zjistila jsem, že prezentace je ve formátu SWF, ale nevím, jak tento soubor vytvořit. Prosím o radu. Případně pokud by to šlo udělat i jinak, budu ráda za radu. Děkuji moc!
Miloš
Profil
SWF je flash. Jestě je jiný způsob, jak to na stránkách udělat – totiž pomocí javascriptu.
Poptej se strýčka gůůgla na slideshow javascript.
Je ale možné, že je to ve flashi triviální záležitost a někdo ti dá jednoduchý návod.
jso
Profil *
Lucka1001
Lze použít buď přímo flash, či jiný nástroj, který dokáže soubor vytvořit. Lze ji ovšem řešit pomocí slideshow.
Lucka1001
Profil
Děkuji za pomoc... potřebovala bych ale něco konkrétního, jak přesně to udělat. Dělám to do webovek jako maturitní seminární práci.

Miloš
Pomocí Javascriptu to mám udělané. Jenže když to nahraju na web, tak už mi to nefunguje. Zde uvádím příklad, jak to mám udělané já. Když otevřu HTML soubor v prohlížeči z pevného disku, tak to funguje, ale nahrané na internetu už ne. Na netu se objeví první fotka, pak několik fotek ne, místo nich je prázdno, a pak asi tak osmá fotka se objeví a tak se to opakuje dál. Viz ukázka. Nevím, v čem mám chybu. Prosím, koukněte na zdroják jako Úpravy -> Zobrazit zdrojový kod. Kod Javascriptu je zde. Díky moc za rady :-)!
WanTo
Profil
Chyba je očividně v tom, že nemáš nahrané všechny fotky na internetu.
WanTo
Profil
Aha, ony tam ty fotky jsou, jen s jiným názvem. Přejmenuj je všechny tak, aby měly příponu .jpg a ne .JPG a ono ti to už bude fungovat ;-)
Lucka1001
Profil
WanTo
Děkuju moc, už to funguje. Nepoužívám Total Commander a přípony mi opravdu nenapsadly :-) Díky!
FrankG
Profil *
Zrovna se poohlížím po něčem pobodném, jako je zde postované "vertigo". Už jsem myslel, že je to přesně to, co hledám. Zcela by mi vyhovovala jednoduchost, absence ovládacích prvků.. zkrátka jde mi jen o to, ať je v rotaci několik fotek bez čehokoliv jiné, a to s tím nejzákladnějším přechodemho. Bohužel ono "vertigo" je založeno na silverlightu, u čehož si nejsem jistý rozšířeností. Nemáte tip na něco podobného, ale ve flashi? Už hledám a tápu dlouho, jenomže vše, co jsem nalezl bylo moc složité, s náhledy apod...
embee
Profil
FrankG
no, takova galerie uz neni jednoducha... takze jeslti jsi nasel jen slozite veci, nasel jsi pravdepodobne spravne
dok.leo
Profil *
embee
takze jeslti jsi nasel jen slozite veci, nasel jsi pravdepodobne spravne
Nebylo to od tebe moc hezke. Frank se lekne a už se k tomu nevrati. Jako člen bys ho měl přitahnout za ruku rovnou k přikladu (snad jsem tě neurazil :-) pokud ano promin)

FrankG
Tady přiklad http://www.flash.cz/portal/clanek.aspx?id=856 na fotogalerií, zvladne to i lama, jen to pozorně přečti, je to otazka 30min. maximalně.
Radim to vzit od začatku "První kroky" když se chceš naučit.
Pokud něco neni jasny tak napiš, pokusimse ti to nijak zjednodušit
embee
Profil
dok.leo - ja mel namysli galerii ekvivalentni k tomu vertigu (http://www.vertigo.com/SlideShow.aspx), o ktere FranG psal - ta totiz je slozita. Samozrejme galeire, kde se jen pres alphu meni obrazky je jednoducha, ale o tom nebyla rec :) A slo mi taky o to, aby si uvedomil, ze ne vse se da vyresit jedoduse vygooglenim, obcas se clovek proste musi hrabat v kodu.

btw.: proboha nenavadej ho na AS2 kdyz uz :)
dok.leo
Profil *
Moje chyba, ale myslel jsem to dobře, v navodu na AS3 http://www.flash.cz/portal/clanek.aspx?id=857 neni přiklad na xml.
embee
Profil
dok.leo - tak to se da urcite najit i jinde (napr http://www.lemlinh.com/flash-tutorials-18-as3-image-gallery-tutorials-roundup/).

A navic prace s XML v as2 a as3 je dost odlisna, takze je to i tak trochu passe.
dok.leo
Profil *
embee

Co se tyče teho ukazkoveho postupu tak ten využiva uplne stejny xml rozdil jen v naslednem AS
<?xml version="1.0"?>
<galerie pauza="3" xpoz="50" ypoz ="50">
<obr>pic1.jpg</obr>
<obr>pic2.jpg</obr>
...
</galerie>
embee
Profil
dok.leo - no, to jsem mel namysli samzorejme, XML je stejne, ale prace s nim jina (as2 vs as3)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0