Autor Zpráva
Milhauz
Profil *
Udělal jsem si tlačítko, kde se po přejetí myší rozsvítí. Chci docílit toho, že když myší odjedu pryč, spustí se animace onRollOut na snímcích 20-40. Jde to nějak udělat? Děkuji za odpovědi. :)
flz
Profil
skus to popisat viac detailnejsie...

v ktorej verzii actionscriptu parcujes? to tlacitko o ktorom sa bavime je co za druh symbolu? MC, alebo button?
Milhauz
Profil *
No tak je to actionscript 3, je to movie clip (kvůli filtrům atp) konvertovanej do button (u OVER tlačítka button) je to převedeno do movie clipu, takže asi movie clip. A mám to nastavený jako když na to najedu myší, tak se tlačítko postupně rozsvítí, když z něj sjedu myší, chci aby se pomalu zhaslo. Jde to? Podle mě to dělám špatně s těmi movie clipy atp. Podle mě je to všechno v ActionScriptu ;). Nevim nevim no. Taky mě štve, že když na tlačítko kliknu, tak problikne, což u jiných flash stránek nevidím. Ale bohužel jsem viděl návody na tlačítka většinou takhle. Děkuju za odopověď.
Milhauz
Profil *
Respektive chtěl bych mít pohyblivá tlačítka jako na monstrtemplejt.com čístlo 21220 ;).
Milhauz
Profil *
Tak jsem to udělal jednodušeji, přez labels, motion tweens, a AC ;). Dík
Milhauz
Profil *
Ale určo koukněte na ten monstrtemplejt.com čístlo 21220! Nevíte jak se to dá udělat? Ty tlačítka? About Us atp. mám na mysli ;).
flz
Profil
Milhauz
cez masku, animaciu a par MC-ckami

ja poznam 2 sposoby ako to spravit...

prvy sposob je taky, ze si spravis dve zrkadlovo sumerne animacie. to znamena ze rollOver bude napr. animacia rozsvietenia na 15 frejmov a rollOut bude to iste, len prehrane odzadu.
na tlacitko das kript ktory rozpoznava dva stavy tlacitka - rollOver a rollOut. aby ta animacia vyzerala plynule aj ked cez tlacitko mysou len prebehnes, teda nestihne sa prehrat cela animacia rollOver, musi animacia rollOut zacat tam kde rollOver skoncila. v praxi: nabehnes na tlacitko->zacne sa prehravat animacia rollOver ktora ma dlzku 15 frejmov->mysou z tlacitka odides v momente ked je rollOver animacia na napr. 8 frejme->skript zacne prehravat animaciu rollOver od 8. frejmu (nie od prveho!)
tymto sa eliminuje pripadne trhnutie v animacii

druhy sposob je ze mas animaciu rollOver a skriptom len zistujes, ci je mys na tlacitku, alebo mimo neho.
ked je mys na tlacitku, das play(); a ked z neho odide tak zavolas funkciu ktora ten isty MC prehra dozadu (cez event onEnterFrame zavolas prevFrame();)
ale to sa mi zda byt neoptimalne riesenie

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0