Autor Zpráva
SPIRIT
Profil
Ahoj, mám takový menší dotaz(pro někoho poněkud hloupý dotaz), ale přesto to zkusím a možná se někdo najde.
Rád bych začal s jazykem ActionScript. Pro pár studií článků na forech sem zjistil, že nemá cenu se učit AS2 kvůli tomu a tomu. Dobře, vynecháme AS2, ale jak na AS3? Angličtinu se bhužel neučím, tedy nemohu zavítat na zahraniční portály. A zkusit překladač je sevevražda aspon dle mého názoru. Proto tedy vás žádám, našel by se tu nikdo kdo by mě mohl naučit základy AS3? Ptáse se proč jen základy? Tak nemyslim to tak uplně doslova, ale přece jenom je pak lepší zkusit zahraniční stránky stím že už něco umím, než začít se učit zcela od začátku přesto že nerozumím ani slovu. Pokud by někdo zájem měl, mi chvilky věnovat ozvěte se prosím, děkuji předem.
Napište když tak sem, nebo na icq 473427360. Prosím vás, nepiš te články jako nikoho nenajdeš a podobně. Chápu, zní to divně ale za zkoušku nic nedám.

Moderátor DoubleThink: Titulek „ActionScript3- pomoc“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Johnik
Profil
Dovolím si reklamu a pak sázku na jistotu:

http://www.snekin.net/doc?product=3
http://www.flash.cz - tenhle portál bys našel kdybys jen trošku hledal... Je tam toho dost, ale nic převratného. Základy naučí dobře, ale je třeba si ohlídat syntaxi a pár dalších pravidel.
SPIRIT
Profil
O portálu flash vím, ale jak píšu nemyslim doslova základy.
Čekal sem podobné reakce, přesto děkuji.
Ale toto mi opravdu nepomůže, tyhle portálu znám, hodně sem znich přečetl
EDIT: Děkuji za ten první odkaz. Už jdu studovat :D
monkey
Profil
SPIRIT:
skus toto:
Flash
Johnik
Profil
SPIRIT:
O co ti víc jde? O flash jako takový nebo o ActionScript?
Flashman4D
Profil
knihy
SPIRIT
Profil
O ActionScript.
Práci s flashem tu se naučim, ale AS si bohužel jen tak nedám do hlavy
SPIRIT
Profil
monkey:
skus toto:
Flash
Nejde mi o práci s Flashem, ale o jazyk ActionScript3
monkey
Profil
SPIRIT:
Nejde mi o práci s Flashem, ale o jazyk ActionScript3
Počitam že si jeden z tých ktorého nadchla neaká úžasná vec spravená vo flashi a tak si si povedal ze sa dotoho pustis .... Ak si nikdy predtym vo flashi nerobil tak zacni s AS2 kup si knihu na AS2 existuje mam ju doma postahuj si neake 8 hodinove tutorialy a pozeraj skusaj (odkazy odomna necakaj).
To ze si si niekde precital ze AS3 je lepsi ako AS2 no lepsi je asi len v tom ze je to vyspelejši programovaci jazyk a má iný zápis napr. pozícia x sa v AS2 zapisuje "_x" a v AS3 "x" .
Casom sa lahko preladis na trojku ked budes mat aku taku sajnu ... To co spravis v CS4 spravis tak isto aj v 8-cke.
SPIRIT
Profil
Flash znám, prostředí tak nějak taky.. ve flashi sem dělal jen animace nějaké a web lehčí.
No zkusim tu AS2, ale přece jenom kdyby se někdo našel.
Flashman4D
Profil
SPIRIT:
Nejde mi o práci s Flashem, ale o jazyk ActionScript3

jestliže v prostředí všechno víš a znáš v čem je problém? ;) v naučení se programovat že? na AS2 se už vykašli (zastaralé) a uč se radši AS3, ten odkaz co jsem t dával není jen o ovládání flashe přečti si celé téma;) opakuju se, ale pokud chceš něco umět měl bys číst tutoriály, knihy (v pdf třeba) o AS3 atd.
DoubleThink
Profil *
Taky můžeš zkusit novou verzi webu f.jpw.cz, kde se pozvolna rodí kapitoly o AS3.
embee
Profil
Ucit se dnes AS2 je imho zbytecne, zabijes cas studovanim zastaraleho programovaciho jazyka, ktery ma uz par let sveho nastupce (AS3). Zakladni syntax je sice podobna, ale prace s celym modelem je zcela jina a podle me prerod z AS2 na AS3 neni vubec jednoduchy (pokud as3 budes pouzivat tak jak mas a ne jen jako upravenou syntax as2 se stejnym zpusobem pouziti).
breeta
Profil *
Co takhle oficiální stránky ...
SPIRIT
Profil
Oficiolná články, tam sem to přečetl ale že bych tomu rozuměl se říct nedá. Překlad není kvalitní, a nebyl to jeden ale celá desítka lidí co říkala že ztoho jejich překladu budu zblblej ještě víc. Né že bych se jimi řídil, ale už sem to zkusil.
Nepotřebuji rady jako přestupy atd. to vím že to není lehké, taky proto se nechci učit AS2, ale to se opakuju snad to je jasné. No pomoc zřejmě nenajdu, tak si vystačim stim co zatim je.
embee
Profil
SPIRIT - podivej se na flash.cz, tam je spousta praktickych navodu. Kazdopdne doporucju naucit se anglicky, neni to zase tak slozite a nejlepi materialy jsou proste v anglictine.
SPIRIT
Profil
JJ, s angličtinou problém nebude. Za pár týdnu se stěhuju do zahraničí, takže se naučím rychle když na mě bude každej hučet anglicky :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0