Autor Zpráva
tito100
Profil
dobrý den prajem.

potreboval by som poradit ohladne vkladaní a ovládaní mc .
moj pripad :
mam movieclipr "policko", v nom mam 9x mc "little" v kazdom "little" mc mam4x "small" mc v kazdom z nich 4x "normal" mc a este raz v kazdom z nich 4x "real" mc.každa jedna instancia mc(ktora je obsahom mc "policka") ma svoj nazov.

čiže dokopy mam 4 objekty mc , ktore su obsahom objektu "policka" mc .cize otazka nastava: treba kazdy mc exportovat zvlast ? alebo staci ked exportujem "policko" , a automaticky budu jeho obsahom aj dalsie 4 objekty ( "little","small","normal","real").
druha otazka. zachovaju sa nazvy instancii , a instancie samotne ? alebo to musim vytvarat cez script.

a posledna otazka. ako to potom použijem. ako nacitam "policko" mc. a hlavne ako zistím šírku vnorených mc. napríklad policko.little("A1").small("B2").normall("A1").real("A2").width
pouzivam cs4 as3

vopred vám moc dakujem
tito100
Profil
tito100:
staci ked exportujem "policko" , a automaticky budu jeho obsahom aj dalsie 4 objekty ( "little","small","normal","real").
ano staci :-)
tito100
Profil
ešte i ostáva, a nedarý vyriešiť :
ako určím mc "poličko" dalsiemu nadriadenemu mc clipu "view" ?
ako zistím šírku vnorených mc. napríklad view.policko.little("A1").small("B2").normall("A1").real("A2").width

vopred dakujem

ked som totiž použil
 var obj:MovieClip = new policko_class();
Layer1.getChildByName('insView').addChild(obj);

pričom je to vo vlastnej triede a Layer1 je predaný argument z prveho snimku hlavnej casovej osy new MyClass(this) a "insView" je movieclip umiestneny na rovnakom mieste . tak mi píše :
1061: Call to a possibly undefined method addChildAt through a reference with static type flash.display:DisplayObject.
ked som použil
Layer1.getChildByName('insView').addChildAt(obj):flash.display:DisplayObject; 

tak mi zase napísalo :
1078: Label must be a simple identifier.
embee
Profil
Zkontroluj si jeste jednou, co tady mas napsano...

Layer1.getChildByName('insView').addChild(obj); ti nemuze vyhodit error

1061: Call to a possibly undefined method addChildAt through a reference with static type flash.display:DisplayObject.

- podivej se na jmena metod... ve skriptu zminujes addChild, ale chyba ti vypisuje neznamou metodu addChildAt () - takze ten skript s tim errorem nesedi

- to druhe ti takovy error vyhodit musi, je to totiz uplny nesmysl co tam pises :)

Btw.: to addChildAt mas tak jako tak spatne pouzite, do argumentu se pise cislo (index), na ktere se ma child pridat, ne objekt, ke kteremu se ma pridat (pravdepodobne). A co se addChild tyce, tam je to stejna pisnicka... addChild() pokud vim neprijima zadny argument, ale ty tam strkas movieClip.

jinak moc nechapu, o co se snazis, je to popsane docela kompikovane.
embee
Profil
btw.: layer1 dostava jake hodnoty? Je to movieClip, nebo string?
tito100
Profil
embee:
btw.: layer1 dostava jake hodnoty? Je to movieClip, nebo string?
je to movie clip
embee:
addChildAt som len zmenil ked som sa to skúšal niejak spraviť . normálne tam bolo addChild.
a už sa mi to podarilo vyriešiť . a to takto :
MovieClip(Layer1.getChildByName('insView')).addChild(obj);

:-)
DoubleThink
Profil *
Tady se víc používá zápis:
(Layer1.getChildByName('insView') as MovieClip).addChild(obj);
...kterýžto při nekompatibilním downcastu nevyhazuje výjimky.

Podrobněji k problematice typové kontroly dynamicky generovaných DisplayObjektů viz fjpw.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0