Autor Zpráva
badyto
Profil *
zdravim! robim si taku fotogaleriu.
mam jeden velky MC kde sa nacitavaju velke obrazky a mam vela dynamicky vytvorenych malych buttonov do ktorych sa nacitavaju miniatury obrazkov.
	for (i=0; i<pocet; i++) {
		var newButton_mc = _root.attachMovie("tlacitko", "tlacitko_"+i, i);
		newButton_mc.id = i;
		newButton_mc._y = baseY;
		newButton_mc._x = baseX;
		loadMovie("img/img"+i+".jpg", newButton_mc);
		baseX += 110;
		if (i == 4) {
			baseY += 110;
		}
	}

problem ale je ze by som chcel zobrazit neaku "loading" hlasku ked sa nacitavaju tie miniatury a chcel by som aj upravit velkost tej miniatury cez _width a _height... no a to sa da len ked sa obrazky nahraju.
keby "tlacitko" bolo movie clip a nie button tak by som to urobil cez onClipEvent(data) ale kedze sa jedna o button tak neviem ako na to. Nedalo by sa neakym sposobom loadovat obrazky do Movie clipu ktory by bol v tomto dynamicky vytvorenom tlacitku?
Diky za kazdu radu.
..::DXH::..
Profil *
Zkus pouzit misto metody loadMovie() metodu loadClip(), ktera patri do tridy MovieClipLoader() a v teto tride muzes zachytit udalosti jako je start nacitani (pri teto udalosti muzes vlozit MC preloaderu), prubeh nacitani (pri teto udalosti muzes kontrolovat prubeh animace a aktualizovat preloader), udalost kdy je JPG, SWF, GIF, PNG kompletne nacteny (muzes odstranit preloader), udalost kdy je MC nebo obrazek vlozen na scenu (muzes zmenit velikost nacteneho obrazku, MC) a udalost error kdy se obrazek nenacetl.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0