Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
zdravim vsechny a mam prosbu...

nemel byste nekdo naladu, dat sem nejaky prosty script, ktery by i nam natvrdlym ukazal cestu, jak nacitat externi swf pomoci preloaderu???

nejak jsem se do toho zamotal a uz nerozmotal...

mam zakladni swf "otvirane" preloaderem, a obsahujici tlacitka, po jejichz stisknuti se ma nacist co mc cil_mc nejaky externi swf. ten je ovsem ve vetsine pripadu dost velky a potreboval bych to vylepsit opet nejakym preloadnutim...

pomuzete nekdo???

diky vp
Boy
Profil
Nejde to náhodou tak, že do toho samotného načítaného swf dáš preloader? Sám jsem to nezkoušel, ale mělo by to tak jít ne?
Hanz
Profil
Anonymní
Nejlepší máč dát preloader do toho souboru co načítáš.
Nesmíš, ale potom zapomenout, že do preloaderu nesmíš psát _root (absolutní cestu), ale relativní.

Ale pokuď ten script vážně chceš tak:
createEmptyMovieClip("kontejner", getNextHighestDepth());

var nacti:MovieClipLoader = new MovieClipLoader();
nacti.loadClip("fotoalbum.swf", "kontejner");
i = 0;
onEnterFrame = function () {
if (i == 3) {
nacteno = nacti.getProgress("kontejner");
trace(nacteno.bytesLoaded);
trace(nacteno.bytesTotal);
} else {
i++;
}
};



Doufám, že se v tom vyznáš. Ale nejsem si jistý jestli to funguje ve starších verzích Flashe než je 7
Anonymní
Profil *
to jsem taky zkousel ale nejak to nepracuje jak ma...asi je nekde chybka...ale kde?

me by asi nejvic pomohl najky nazorny priklad...
Anonymní
Profil *
dotaz pro Hanze:

clovece jak to delas ze vsechno vis??? neporadil bys nejakej dobrej kurz nebo knihu nebo stranky nebo neco, kde by se dali tyhle veci naucit? ja mam precteno par knih, ale jak tam nejsou nejake konkretni priklady tak jsem trosku vedle, a navic tam maj dost casto chyby, takze kvuli jedne zavorce pak stravis par dni uplne mimo a tak...asi to znas...

P.S.: vyzkousim ten script cos mi napsal a dam vedet.

kazdopadne moc diky...
Anonymní
Profil *
mam jeste jednu poznamku:

jak to vypada ve chvili, kdy nacitany swf obsahuje nejake komponenty(např.), ktere se nacitaji jeste driv nez prvni frame...nedopadne to potom tak, ze po kliknuti se neobjevi preloader, ale cerna obrazovka + nasledne po chvilce preloader na nejakych 70% ??? ...
vp
Hanz
Profil
Anonymní
clovece jak to delas ze vsechno vis???
Všechno taky neumím, ale to co potřebuju to umím (některé věci se mi zdají třeba ve Flashi zbytečné, ale to možná jen proto, že jsem ještě nepřišel na to jak je využít). Chce to všechno hlavně praxi (na to je pro mě tahle diskuse perfektní, protože si všechno pořád opakuju).

neporadil bys nejakej dobrej kurz nebo knihu nebo stranky nebo neco, kde by se dali tyhle veci naucit?
Na žádném kurzu jsem vživotě nebyl, takže ten asi ne. Ale knížky bych doporučit mohl (i když jsem ještě žádnou nepřečet celou :o) ).
Naprogramujte si vlastní hru ve Flashi -> moje první (z dvouset stran jsem prošel jen prvních 57).
Macromedia Flash MX 2004: Oficiální výukový kurz
Magický svět Macromedia Flash MX 2004 - Ta mě zaujala nejvíc a zdá se mi jako nejlepší -> rozhodně ji, ale nemůžu doporučit nikomu kdo je ve Flashi úplný začátečník.

Flash MX 2004 pro vývojáře webových aplikací -> i když jí mám tak moc nedoporučuju. Je v ní sice pár věcí, které v nenajdeš v těch předchozích knížkách, ale za tu cenu to nestojí.


Ale takové ty vychytávky najdeš jenom na internetu (co už je spíše pro profesionály).
Nakonec bych zmínil, že často pomůže také nápověda Flashe.
Hanz
Profil
Anonymní
Pokuď použiješ ten script co jsem psal tak je to jedno, ale pokuď máš preloader v tom SWF co načítáš tak to bude ta bílá obrazovka.
Anonymní
Profil *
taky mam par knih, ale je fakt, ze takovejch jako je Magicky svet Macromedia...je malo. mne treba hodne pomahaj nazorny priklady, ktery tam maj...
a nebo hledam na www.actionscript.org a tak, ale v posledni dobe se mi to nezda moc aktualizovany, takze nektery veci z MX tam treba ani nejsou...

tak diky a hezky den
vp
Pe Ell
Profil *
kdyz uz ste u toho nacitani externich swf

pokud bych ho chtel nacist bez preloaderu tak to bude jen tento zacatek??
a kdyz uz je to pro ty natvrdle muzu k druhemu radku dostat komentar - konkretne co je: var nacti:MovieClipLoader - vysvetlit polopate prosim

createEmptyMovieClip("kontejner", getNextHighestDepth());
var nacti:MovieClipLoader = new MovieClipLoader();
nacti.loadClip("fotoalbum.swf", "kontejner");

jak si tam pridam souradnice kde chci aby se ton klip obevil???
Hanz
Profil
Pe Ell
Buď ten začátek nebo elegantněji:
createEmptyMovieClip("kontejner", getNextHighestDepth());
loadMovie("fotoalbum.swf", "kontejner");


To jsem pro začátečníka možná napsal složitě no :o(
Stačí tam:
var nacti = new MovieClipLoader();
A tomu bys už rozumět mohl.

Ta dvojtečka značí stryktní typování a to zaní je typ. Nemusí, ale ulechčuje mi to psaní kódu, protože, když to tam napíšu a na poté napíšu někde ve scriptu nacti. tak se mi objeví nabídka jednotlivých funkcí z kterých stačí vybrat.
Pe Ell
Profil *
oki

1, jeste zustava druha otazecka jak tam dam souradnice na kterych se ma ten clip obevit??

2, sice se mi to vic nez hodi ale jaktoze se u toho klipu nenacte background??

a na zaver mozna jedna blba otazka

3, jaky je rozdil napsat :

var nacti =

a jenom

nacti =

oboje mi funguje stejne je potreba tam to var psat pokud jo kdy poznam rozdil??
vp
Profil *
vyzkouseno - funguje...

jeste bych se ale rad vratil k problemu, ktery tu jiz byl jednou diskutovan.
jak to provest ve chvili, kdy chci aby aby po stisku tlacitka probehlo toto:
- neco se stalo(animace) - objevil preloader(nacitajici externi swf) - nacetl ext.swf - neco se stalo(animace) - objevilo se nacitane swf...

tenhle postup nejak nemohu vymyslet...

v praxi bych to rad pouzil treba jako:
stisknes tlacitko - fci slideTo prijede na scenu preloader - objevi se text v preloaderu - objevi se "nacitaci pas" (nebo jak to oznacit..) - nacte se do 100% - objevi se jiny text (treba - clip nacten) - fcí slideTo preloader odjede ze sceny - a ted teprve! se objevi nacitany swf...

tak schvalne... :-)))


[/i][i]
Hanz
Profil
Pe Ell
1) Zadáváš souřadnice toho MC do kterého to načítáš:
kontejner._x=50;
kontejner._y=20;
2) Platí tam dědičnost. A proto bude vždycky pozadí načítaného takové jako toho do kterého to načítáš -> pozadí se stejně po exportu nastavuje v HTML.
3) Vysvětlení je tady:
[url=http://flash.jakpsatweb.cz/index.php?page=promenne
]http://flash.jakpsatweb.cz/index.php?page=promenne
[/url]
Ale já se podle toho neřídím a var píšu všude kde proměnnou definuju a u striktního typování se dokonce používat musí.

vp
Musíš ho načíst někam kde nepůjde vidět. Třeba mu dej _visible=false a pak to změň na _visible=true
vp
Profil *
to je sice fakt, ale nevim jak zaridit, aby se objevil preloader a nezacal hned nacitat...ale az ve chvili kdy dostane prikaz (treba jako nejaky callback...)
Hanz
Profil
vp
no tak to dej třeba do tlačítka. A nebo do funkce, kterou budeš volat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0