Autor Zpráva
JAAkub
Profil
Nazdar,
prosím vás ako sa dá v AS3 urobiť to, že ak budem mať flash na celú obrazovku (nie fullscreen), tak sa mi obsah roztiahne na celé okno, ale nerozbijú sa mi obrázky...
je to napr. tu : http://waterlife.nfb.ca/


Ďakujem, J
embee
Profil
nevim presne co myslis temi rozbitymi obrazky, ale predpokladam, ze ti jde o neco jako jpegove artefakty (proste skarede ctverce :)

to se resi pres smoothing. Ten muzes bud zapnout na bitmape primo v IDE falshe; pokud ji loadujes externe, jde to i pres skript - tohle je cast z handleru load complete eventu:

var image:Bitmap=loader.content as Bitmap;
image.smoothing=true;
JAAkub
Profil
embee:
Obrázky mám normálne v scéne, a neloadujem ich externe. www.painte.kubonm.eu/ To je moje kreslenie. Je na celú plochu pretože tam nieje ani jeden obrázok. Proste vždy sa rozbijú. A neviem ako to urobiť, aby to bolo pekne roztiahnuté na plochu prehliadača. Proste aby to malo 10px na napr. 800x600 a zároveň to isté aj na 1800x1260 napríklad. Neviem ako to všetci riešia, že to normálne majú
embee
Profil
porad to nechapu :) chces, aby se ti grafika nescalovala v zavislosti na velikosti okna, ale jen prepozicovala?
JAAkub
Profil
embee:
Ano niečo také :D
embee
Profil
JAAkub:
no nejprve si musis nastavit scaling sceny na noScle a align na top left

stage.scaleMode = StageScaleMode.NO_SCALE;
stage.align = StageAlign.TOP_LEFT

(tou syntaxi si nejsem uplne jistej, valim to z hlavy);

no a pak si udelas listener na resize event, ktery spusti nejakou funcki pokazde, kdyz se zmeni rozmer sceny pro flash:

stage.addEventListener(Event.RESIZE, resizeH);

function resizeH(e:Event = null):void {
//kod ktery se ma provest pri resizu, takze pozicovani prvku
}

resizeH();

- to posledni volani je tam proto, aby se ten falsh okamzite prizpusobil na aktuanni rozmer sceny.

Pak akorat v html nastavis objektu, kterym vkladas falsh, rozmer na vysku a sirku 100%; tim se ti bude kontejner pro flash vzdy roztahovat na maximlani velikost okna browseru.
JAAkub
Profil
embee:
//kod ktery se ma provest pri resizu, takze pozicovani prvku
A to mi robí problém.... aký je ? :(
embee
Profil
JAAkub:
tak to uz zalezi na tom, co chces jak pozicovat zejo... to ja nemuzu vedet :) proste jen priradis adekvatni x a y k prvkum, kterym chces menit pozici. Trebas to menu by se mohlo pozicovat na stred nahoru, nebo doleva nahoru, to uz je zkratka na tobe.
JAAkub
Profil
embee:
Uz to mam diki za spolupracu
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0