Autor Zpráva
RomikTronik
Profil *
Pěkný den,

dělám jedno menu ve flashi. Nikdy předtím sem ve flashi nic nedělal, takže se se vším trochu trápím. Naházel jsem do menu tlačítka. Každému sem nachystal frame Up a Over. Když přejedu myší, přejede my obrázek na Over - paráda :-) Odkazy mi taky fungují.

Teď ale potřebuji aby např tlačítko button_news už při načtení dokumentu nastavilo na frame Over pokud url vypadá takto http://www.domena.cz?page=news

Do html kódu stránky jsem přidal <param name="FlashVars" value="page=news"> a <embed ... ... FlashVars="page=news" ... > Nevím ale jak se na tyto proměnné dostat a už vůbec ne kam a jak napsat kód ve stylu (můj pseudokód, kterým chci ukázat o co mi jde)
on(load){
  if (page == "news"){
  button_news.skocNaFrameOver_a_zustanTamZaKazdoucenu();
}
}


Díky za pomoc
Johnik
Profil
V HTML:
Tam, kde je url swf souboru nahradit kódem:
...myFlashFile.swf?<?php echo htmlspecialchars($_GET["page"]); ?>

Tím se do flashe dostane promenna page.

Ve flashi:
Protože používáš AS2, tak je page přístupná přímo a přímo v rootu. Takže na tlačítko si dáš

on (load)
{
  if (_root.page == "news")
    this.gotoAndStop("over");
}


A samozřejmě mu nepřidělíš listenery na rollOver a rollOut.
RomikTronik
Profil *
Vyhodilo mi to tuhle chybu:

**Error** Symbol=mcBackground, layer=Layer 1, frame=1:Line 10: Invalid mouse event specified.
on (load)

**Error** Symbol=mcBackground, layer=Layer 1, frame=1:Line 11: Statement must appear within on handler
{

Total ActionScript Errors: 2 Reported Errors: 2
Johnik
Profil
Předpokládal jsem, že mcBackground je movie clip. Změň to na něj a mělo by to fungovat.
RomikTronik
Profil *
co mám kde změnit?
RomikTronik
Profil *
tak jsem zjistil, ze buttony vubec event on(load) nepodporuje. Událost load podporuje onClipEvent. Všechny buttony mám v movie clipu mcBackground. Jak na ně ale odkážu?

onClipEvent(load) {
  this.button_news.gotoAndStop("Over");
}


nefunguje
DHX
Profil *
Jaku uz Johnik psal mas zmenit symbol Button na sybol MovieClip. Jak v knihovne tak na scene nebo v danych MovieClipech pomoci panelu Properties a potom si vytvor vrstvu Labels ve ktere budou dane snimky pojmenovany ("Over") taky pomoci panelu properties.
DHX
Profil *
Podobne jako tady:
http://www.flash.cz/portal/clanek.aspx?id=1308

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0