Autor Zpráva
Incuperable
Profil
Dobrý deň chcem sa spýtat ako urobiť bodkované pozadie vo flasi nie cez script. Niečo také ako tu http://waterlife.nfb.ca/
Použil som adobe flash professional cs5 išiel som cez modify -> bitmap a v trace bitmap som skúšal hrať sa s tým, ale problém je v tom, že
výsledny efekt je taký že to pozadie je veľmi rozmazané..
embee
Profil
To je vektorova mrizka... v podstate obrazek, co si udelas ve falshi nebo v illustratoru... doporucju spis illustrator, tam jsou autmoatizovane nastroje.

Konkrente tahle mrizka je cerny background a na nem carkovane bile cary - 2px cara, 2px mezera; cary jsou od sebe 2px vzdelne (horizontalne). To cele ma tak 40% pruhlednost a je to hozene nad video v pozadi.
Incuperable
Profil
embee:
dakujem za odpoved, smiem sa spýtať v illustratori cez ktorý efekt by to šlo? a waterlife.nfb.ca na akom princípe pracuje s tým pozadím? myslím tie bodky
embee
Profil
Incuperable:
to asi efektem neudelas... musis to udelat manualne a rozkopirovat... neni to zase tak slozite. Co se tyce toho pricnipu - mel jsem za to, ze jsem ho popsal :) co presne te zajima?
Incuperable
Profil
embee:
fúha celá stranka je zaujímavá..to pozadie ktoré je robené cez flash napríklad pozadie na flash stránke sa prispôspobuje automaticky každému monitoru? je zložitejšie vytvoriť flash stranku ako s html, css a podobne? a stále mi nejde do hlavy ako taká flash stranka nemôže sekať, ked je tam napríklad to video ako pozadie.. ^^
embee
Profil
to pozadie ktoré je robené cez flash napríklad pozadie na flash stránke sa prispôspobuje automaticky každému monitoru?
Pokud ho tak naprogramujes, pak ano.

je zložitejšie vytvoriť flash stranku ako s html, css a podobne?
To se neda takhle rict... je tezsi jezdit v aute nebo na motorce? Kazde ma to svoje. Je fakt, ze na tvorbu flash stranky, ktera ma hlavu a patu uz clovek musi neco u met a neni to jak udelat zakladni stranku v html, ale zase html ma ajax a podobne veci, takze slozitosti se najdou v obou technologiich

a stále mi nejde do hlavy ako taká flash stranka nemôže sekať, ked je tam napríklad to video ako pozadie..
To video je streamovane (neco jako youtube); proto je tam ta vektorova mrizka. To video nebude mit nejakou vysokou kvalitu, aby se prehravalo rychle; navic se musi roztahovat na kazde rozliseni... z toho duvodu je tam ta mrzika, nejsou pres nejsou tolik videt kompresni artefakty, a to ani kdyz to video roztahnes do fullHD.
Incuperable
Profil
embee:
opať dakujem za odpovede.
prosím ťa mohol by si mi dať dáku napovedu ku kodu, alebo video, stranku, tutorial to je jedno, aby flash pozadie sa prispôsobovalo každému monitoru?
embee
Profil
Lidi, vy vubec nepouzivate google... nechapu. Ja, kdyz jsem nevedel, jak neco vyresit, tak jsem se to vzdy nejdrive snazil najit a teprve potom jsem se ptal na diskuzich. Tohle zpohodlneni 'vyres to za me' je kontraproduktivni, nic se tim nenaucis. Zrovna vcera jsem resize resil na tehle diskuzi, staci se podivat na vcerejsi vlakna.

Tutorial zde: http://www.republicofcode.com/tutorials/flash/as3fluidresize/
Incuperable
Profil
embee:
hľadal som na googli niečo za účelom background cover vo flashi ale tak nič som nenašiel a obrátil sa na teba, znova vdaka. :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0