Autor Zpráva
rada_losik
Profil
Dobry den,
existuje v ActionScriptu nejaky prikaz, ktery je podobny ONMOUSEOVER nebo ONMOUSEOUT jako je v JS? Chtel bych to vyuzit u menu a kdyz se najede na odkaz tak se provede nejaka animace.

Zkousel jsem on(rollOver) a on(rollOut) ale tyto prikazy funguji jen kdyz uzivatel prejizdi mysi pres objekt (odkaz v menu).

Dale me napadlo trosku "prasacka" metoda ze bych dal ENTERFRAME a hlibal bych si jestli se mys dotika odkazu (hitTest). Ale neprisel jsem jak z mysi vytvorit objekt nebo aby ho flash tak bral.
Timy
Profil
Insert->New symbol->button
na časové ose máš čtyři snímky, první je, jak se bude tlačítko chovat v klidu, druhé když přes něj přejedeš myší a třetí když klikneš. Poslední snímek představuje plochu, kde bude tlačítko klikatelné - nakresli tady nějaký obdélník, v konečném zobrazení se nezobrazí.
Potom dáš instance na scénu a vložíš do nich normálně skript
on(rollOver){...} a on(rollOut){..}
rada_losik
Profil
Super toto funguje ale ja bych to nechtel delat pres tlacitka protoze tam neni moc dobry zpusob editace u vetscih meny. Potreboval bych jen zmemit nejaky objekt pri najeti mysi na druhy a kdyz mys odjede tak aby se zas vratil na puvodni misto (snimek 1).
Timy
Profil
on(rollOver){
gotoAndStop(2);
}
on(rollOut){
gotoAndStop(1);
}

teď se po najetí myši přesune tento objekt na druhý snímek. Když kurzor odjede z objektu, vrátí se zpět na první snímek. Tak jste to myslel? Nebo jestli chcete rozpohybovat jiný movie clip po najetí na odkaz v menu tak asi nějak takhle:

on(rollOver){
nejakysymbol.play();
}
on(rollOut){
nejakysymbol.gotoAndStop(1);
}

případně můžete ještě nastavovat viditelnost _visible=true/false
rada_losik
Profil
Jaste to je vsechno jasny. Asi jsem spatne polozil otazku. Chtel bych tu animaci spustil pri najeti na objekt mysi a pak abych kdyz odjedu tak se vsechno vrati na zpet. Prave jsem zo zkousel pres ten rollOver/rollOut me kdyz tam dam to play() ale kdyz odjedu z objektu automaticky se mi provede stop(), ktere v animaci vubec neni. Jen na zacatku (1). Vlaste to cele funguje tak: nekdo najede na objekt 1 nastavi play() na objekt 2. A kdyz odjede z objekt 1 drive nez se stihne prehrat cely objekt 2 tak se nic nestane. Vite jak to myslim:-)
rada_losik
Profil
Takze zkusil jsem to udelat tak jak jste mi poradili:

mouse.swf

Vsechno funguje ale, kdyz prejedu na "mysi sem" ctverec se zacne premenovat na kruh kdyz ja odjedu z mysi jinam jeste drive nez se provede cela promena. Tak se ctverec stane kruhem ale zpet to nejde i kdyz by se mel zase vratit na kruh. Prave to je ten problem ze mi nefunguje on(rollOver).

Pokud chcete soubor fla:
mouse.fla
Boy
Profil
Co by jsi řekl na tohle? je to to, co potřebuješ?

http://otevrenadiskuse.wz.cz/mouse.swf

http://otevrenadiskuse.wz.cz/mouse.fla
rada_losik
Profil
jj dekuji mnohokrat. vse se vyresilo:-)
rada_losik
Profil
takovy figle;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0