Autor Zpráva
prem
Profil *
Ahoj, je to asi banalita, ale nemůžu na to přijít. Jak prosím udělat tlačítko, aby po jeho přejetí hrála scéna č. 2 a po kliknutí geturl na adresu?

Díky moc!
weroro
Profil
this.onRollOver = function():Void  {
	_root.gotoAndPlay("nazovSceny", 1);
};
this.onRelease = function():Void  {
	getURL("http://www.tvojWEB.xx", "_blank");
};

Script umiestni do vnútra tlačítka na časovú os (ako tlačítko použi movieclip a nie button !) Tlačítko musí byť natiahnuté na všetkých scénach v rovnakom Layery (vrstve); Akurát neviem v tejto chvíli ako vyriešiť zamedzenie znovu spustenia rovnakej scény pri onRollOver. Možno by sa to dalo riešiť pomocou
getDocumentDOM()
, ale nikdy som stým nemusel robiť a ani v škole sme o to nezakopli, tak neviem. Inak prečo robíš animáciu (aplikáciu) na viac scén? Však je to nepraktické a chaotické, mal by si si od toho odvyknúť.
prem
Profil *
Díky, vyzkouším to - potřebuju banner, kde poběží animace, ale po najetí myší se ukáže nápis a po kliku bude getUrl. Teoreticky by to asi šlo udělat na jedné ose.
weroro
Profil
Tak to urob pomocou MovieClipu. Využívať k takýmto interaktívnym záležitostiam scény je nelogické.
prem
Profil *
On vyřešil jsem to takto, ovšem má to jednu chybu. Když z toho banneru myší odjedu, nezačne se přehrávat znovu. Čili rollOut mi nefunguje. Použil jsem button, ne movieclip, ale to by snad neměl být problém. Jinak tlačítko zasahuje až na ten snímek 170.

on(rollOver){
	gotoAndStop("scene 1", 170);
}

on(rollOut){
	gotoAndPlay("scene 1", 1);
}

on(release){
	getURL("url");
}
weroro
Profil
Ak môžeš uploadni niekde ten FLA a pozriem sa ti na to. Poprípade to upravím tak, aby to bolo aj riadne optimalizované.
prem
Profil *
Super, díky moc. Je to ale ve Fl 8, nevím, jestli to nebude problém. Ještě mě napadlo, udělat přes klasické tlačítko a status over, ale to je to stejný. Najdeš myší, zobrazí se nápis, ale po odjetí nezmizí. Odkaz
weroro
Profil
Animáciu si ale dorob ty sám. zdroje.rar
prem
Profil *
Super, moc díky!!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0