Autor Zpráva
Dan934
Profil *
Ahoj všichni,
řeším takový problém - dělám pro svý žáky výukovou aplikaci - nějaký texty, testy, animace, videa - ve flashi a v určitým okamžiku bych potřeboval, aby se mi po kliknutí na tlačítko otevřel dokument - třeba pokus.jpeg v programu PhotoFiltre - tento dokument bude uložen ve stejné složce jako soubor swf (s aplikací) ve kterém by žáci vyzkoušeli popsané postupy prakticky. Akorát si vůbec nevím rady se skriptíkem (dělám v AS2), který přiřadit tomuto tlačítku. Zkoušel jsem

on(release) {
fscommand("exec", "pokus.jpeg");
}

ale to mi jaksi nefunguje. Poradíte někdo jak na to ? Předem díky Dan
DoubleThink
Profil *
Nejsem si stoprocentně jistý, jak je to se spouštěním nespustitelných souboru (případně by to mělo jít obejít dávkovým .bat souborem), ale všechny volané soubory musí být v adresáři ./fscommand/.

Nicméně jsi sto let za opicemi. Pokud nechceš riskovat, že se ti zdatnější žáci vysmějí, zkusil bych místo obyčejného Flashe raději AIR, který může se systémem interagovat zcela neomezeně.
Dan934
Profil *
DoubleThink:
že jsem sto let za opicema to mne nežere - nejsem programátor, jenom tak trošku tvořivý kantor - a to ne informatik a pouze na základce, takže tvořiví žáčci dnešního kalibru se mi vysmívat rozhodně nebudou - oni totiž neumí kromě hraní her vůbec nic - snad se něco naučí, až drobet na střední poberou rozum a vyrostou z těch puberťáckejch úletů.... pak možná

pokud se týká Tvé rady - jak jsem říkal nejsem programátor, tak mi nic moc neříká... nebyl by takhle po ruce kousek kódu - to by mi pomohlo úplně nejvíc (teorie mne moc nebere - zatím). Díky Dan
DoubleThink
Profil *
Dan934:
nebyl by takhle po ruce kousek kódu
Kód je stejný, jen soubor musí být ve složce fscommand.

jak jsem říkal nejsem programátor, tak mi nic moc neříká
V takovém případě bych místo Flashe pro výukovou aplikaci volil mnohem schůdnější Powerpoint nebo Captivate.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0