Autor Zpráva
CATerPILAR
Profil
Ahoj,

Mám problém s příkladem z knížky o flashi.
Mám dokonce zdrojové kódy které fungují. Když to ale udělám podle návodu v knize tak mi letí pouze jeden balonek. Byl bych moc rád kdyby na to někdo přišel v čem se dělá chyba. Já na to pořád nemohu přijít.
Třeba na to nějaký flešař přijde. Můj tip je, že nenastane podmínka ve třetím snímku vrstvy scripty. Ale zaboha nevím jak to donutit fungovat.
Tady je odkaz na funkční verzi a verzi kterou jsem zkoušel a nejde to. Hra z knížky
Díky za tipy.
CATerPILAR
Profil
CATerPILAR:
Už vím čím to je, ale nechápu proč to tak je. Nepřenese se proměnná obtížnost ze vstupního textového pole v druhém snímku třetí vrstvy. Když proměnnou obtížnost uvedu někde v AS tak to funguje.
Zkoušel jsem si udělat jednoduchou simulaci abych to pochopil:
Mám v prvním snímku tlačítko a vstupní textové pole. Po stisku tlačítka dojde k přehrání snímku 2, kde je dynamické textové pole kam se má vypsat proměnná. Nic se tam nevypisuje. Když to zkusím bez tlačítka tak se proměnná vypíše. Čím to je?
Díky.
weroro
Profil
Ahoj,

1. nemáš pomenovanú inštanciu toho balónika. (Takže logicky sa ti nemôže ani duplikovať, preto tam máš len jeden) - čo je to inštancia sa dočítaš v knihe ak sa to tam nedočítaš tak ju zahoď.

2. tvoj dokument je vo verzii Flash 9 ActionScript 2 ale ukážka z knihy je vo Flash 6 ActionScript 1, podľa toho ako vyzerá štruktúra hry (script a inštancie) by mala byť podľa mňa max funkčná verzia Flash 7 ActionScript 2.

Aká je to kniha?
CATerPILAR
Profil
weroro:
Zdravím,
na tu instanci jsem už taky přišel, ale tím se to nevyřešilo. Ještě je tam problém se vstupním textovým polem "obtiznost", které se nepředá dál do hry.
Zkusím to udělat v nižší verzi Flashe a AS a uvidím.

Knížka se jmenuje: Vytváříme hry ve Flashi (autoři, Zdeněk Schneider, Lukáš Jirka) je z roku 2004.


weroro:
Už to funguje. Doplnil jsem instanci balonku a degradoval dokument na flash 6 a AS 1.
Je vidět že flash 9 se chová úplně jinak.

Děkuji za nápovědu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0