Autor Zpráva
Tomson
Profil
zdarvim všechny,

prosím o radu.

1) Mám ve flashi formulář, který se odesílá do mailu. kromě několika Input textů tam mám i combobox. Problém je, že neumím odeslat data z toho comboboxu. Do mailu mi přijdou jen ty ztěch Input textů. Díval jsem se tady na jeden odkaz diskuse, kde se o tom mluvilo, ale nějak mi ten script nefungoval. Mohl by mi někdo poradit?

2) Druhý problém je s češtinou. Když vyplňuju formulář, tak je diakritika v pořádku, ale když mi to přijde do mailu, tak to absolutně nebere háčky a čárky, jsou tam místo toho nesmysly. Ví někdo, co s tím


Díky moc
Hanz
Profil
Tomson
1) Z jaké verze Flashe máš ty komponenty
2) Jde o kódování. V jakém kódování máš uložený ten PHP script co to odesílá? Kódování musí být UTF-8
Tomson
Profil
Ahoj Hanzi,

1) mám to ve FLASH MX 2004 pro.

2) No jo, já jsem střevo mám to v ANSI, vyzkouším to UTF-8. To asi bude fungovat, protože jsem už měl stejný problém s načítaným .txt, kde byl tenhle problém.
Tomson
Profil
tak jsem zkusil to UTF-8 a je to ještě horší. Dokonce se mi zhyzdí i text, který mám v tom .PHP.
Hanz
Profil
Tomson
1) Když si ten combobox pojmenuješ třeba "seznam", tak se k hodnotě data dostaneš takto:
seznam.selectedItem.data

A k hodnotě Label takto:
seznam.selectedItem.label

2) Tak mě ještě napadá převést si text do formátu URLencode a to takto:
prevedeno=escape("sem text");

A ten teprve odeslat. Do normální podoby to potom převedeš v PHP. Pro dekódování by ti mohlo pomoct tohle:
http://php.ftp.cvut.cz/manual/cs/function.urldecode.php
Je to URLencode + htmlentites
Tomson
Profil
moment, moment, musíš na mě pomalejš :o). Ten script seznam.selectedItem.data dám kam? Do parametru toho comboboxu???
Hanz
Profil
Tomson
Jelikož je seznam název toho comboboxu tak to dáš na snímek na kterém ten combobox máš
Je to to samé jako třeba u textového pole, kde se na text odkazuješ:
nazev_pole.text
nebo
nazev_pole.htmlText

Tak tady je to
nazev_comboboxu.selectedItem.data
Tomson
Profil
Aha, vyzkouším a kdyžtak se ještě ozvu, díky moc
Tomson
Profil
Tak jsem to vyzkoušel, ale zatím bez úspěchu. Mám pojmenovaný ten combáč jako "combo1" a na snímek, kde je ten combáč jsem dal

combo1.selectedItem.data

nevím ale, jestli mám i správnou akci na tom tlačítku. Mám to takhle

on (release) {
loadVariablesNum("mail2.php", 1, "POST");
}

Pak může být problém ještě v tom php. já tam odkazuju na ty názvy polí, u kterých problém nemám, ale u toho combáče tam dávám ten název instance "combo1", myslím, že to ale asi není přesně ono nebo je?
Hanz
Profil
Tomson
Vyzkoušej nejdřív:
trace(combo1.selectedItem.data );
Pokuď ti to vypíše co má tak je to dobře.
Potom si stejným způsobem nechcej vypsat z toho tlačítka proměnnou ve které máš ty data (ty co jsi tam dostal pomocí combo1.selectedItem.data ).
Tomson
Profil
Tyhle věci jsou pro mě ještě pořád tabu. Nechápu to. Asi jsem natvrdlej. Jak mám tu kontrulu provést. Prosím o detailnější popsání.
Tomson
Profil
Nemůžu na to pořád přijít, může mi dát někdo nějaký přesný návod?
Hanz
Profil
trace ti vypíše ty hodnoty. Dej kamkoli například:
var a=10;

trace(a);


A potom zmáčkni CTRL+ENTER
Do Output panelu ti to vypíše hodnotu 10 a přesně takhle to funguje. Slouží to většinou k zjišťování chyb.
Anonymní
Profil *
tak hodnoty z comboboxu se mi pomocí trace vytáhnout povedlo, ale s tím tlačítkem jsem úspěšný nebyl. Udělal jsem to tak, že jsem tlačítko pojmenoval jako "odeslat" a do snímku, kde mám tohle tlačítko jsem dal

trace(odeslat);

ale žádný output panel se mi neotevřel. Mám někde chybu?
Tomson
Profil
nevím taky, jestli je ta akce na tom tlačítku správná

on (release) {
loadVariablesNum("mail2.php", "POST");
}


tu jsem zkopíroval z jiného formuláře, ale tam comboboxy nebyly. Jen vstupní pole, na který to funguje.
vp
Profil *
pripojuji se s prosbou za vyreseni chyb s kodovanim v odesilanem textu.
pokousel jsem se to resit uz v teto diskusi (viz. ctverce v textu), ale stale na nic nemohu kapnout.

musi byt vse v utf8. to mam. ale nekde je chyba, jelikoz nekomu se to zobrazuje spravne a nekomu ne...


vp.

P.S.: pojdme to nejak vyresit !!
Tomson
Profil
s kódováním už problém nemám mrkni sem snad ti to pomůže.

S tím odesílám to ale pořád trvá. Nevím, jak na to
Hanz
Profil
Tomson
To s tím trace jsi nepochopil. Nejjednoduší bude, když mi to pošleš a já se podívám co máš pořád špatně.

vp
Skus escape("sem text");
Tím ti Flash převede text do formátu URLencode a ten až ukládej.
Tomson
Profil
ok, posílám
Hanz
Profil
Tomson
Jak vidím tak ti funguje všechno až na ten combobox.
Dej na něj teda tohle (přémo na něj):
on (load) {

_parent.obsah_comboboxu = selectedItem.data;
}
on (change) {
_parent.obsah_comboboxu = selectedItem.data;
}

A pak se v PHP na něj odkazuj:
$obsah_comboboxu
Anonymní
Profil *
Hanzi, díky moc, už se to z těch combáčů sype :o)))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0