Autor Zpráva
Kovo
Profil
zdravim!
Delam takovej malej e-shop a vytvoril jsem si univerzalni komponent, ktery po zadani cisla vyrobku si ("kod") si stahne nsechny potrebne veci z databaze pres php.
vse funguje ok, ale nesmi tech komponentu byt vic na strance, pokud tam jsou 4, tak to de, ale kdyz jich tam je 34 tak to pekne blbne. ve skrtetce: zobrazojou co nemaj. no a kdyz se zakaznik opovazi skocit na jinej a pak zpatky, tak to je uz uplne v haji...
muj script:

var load_vars:LoadVars = new LoadVars();
load_vars.CisloVyrobkuZadane = kod;
load_vars.sendAndLoad("zobraz.php", load_vars, "POST");

load_vars.onLoad = function() {
cesta = load_vars.CisloVyrobku;
cesta = "../images/"+cesta+".jpg";
loadMovie(cesta, obr);
load_vars.Cena = load_vars.Cena+"Kč";
cena.text = load_vars.Cena;
popis.text = load_vars.Popis;
nazev.text = load_vars.Nazev;
cislovyrobku.text = load_vars.CisloVyrobku;
};

Potreboval bych pomoct vymyslet nejake 100% zabezpeceni, aby to vzdy nacetlo to co ma!!!
zkousel jsem porovnanat if (kod == CisloVyrobku), ale nikam jsem se nedostal, akorat to nic nezobrazilo... a kdyz jsem to dal do ciklu, tak to sice blykalo, ale odmytalo to cokoliv nacitat podruhe!
Moc bych ocenil vasi pomoc!!!
Hanz
Profil
Kovo
No a včem je problém? Záleží jak jsou ty komponenty dělány. Chtělo by to přesně ji popsat v čem a v jaký okamžik ta chyba nastane + bližší popis té komponenty.
Kovo
Profil
Problem je v tom, že i kdyz ma kazdy komponent zadano, aby zobrazil vyrobek A tak zobrazi B. Jenze ten vyrobek B zobrazej vsechny, takze kdyz mam na strance 30 komponentu napr ve mc_scrollbaru v symbolu window, tak vsech 30 jich zobrazi vyrobek B. podle mne se nejak zahlti ten kanal z php a proste skrz nej proleze jen jeden a ten pak zobrazojou vsechny a to i kdyz jsou, treba na jinym snimku se zase jinak zadanejma vyrobkama. kdyz jsem tam dal podminku, tak jsem dosah akorat toho, ze se zabrazi jen ten spravnej, ale uz jsm za zadnou cenu nedokazal donutit ty ostatni, aby si to stahly spravne znova.
ten komponent je tady:
http://www.susenekvety.cz/pokus/object.fla
Kovo
Profil
Tak nikdo neví v čem můžu mít chybu????
Mohl by teda alespon někdo teoreticky poradit, jak načítak z php třeba 50krát najednou během jednoho snímku a přitom to nějak zabezpečit, aby se ty data nepomícholy? Nebo nějakej jinej postup, jak se tyhle veci řeší???
Ja už si s tim nevim rady.
Hanz
Profil
Kovo
Promiň, že tak pozdě, ale dřív jsem si tohodle přízpěvku nevšiml. Problém by mněl být v cache. Mněla by pomoct tahle úprava:
cislo=Math.random()*Math.random()*Math.random()*Math.random();
load_vars.sendAndLoad("zobraz.php"+cislo, load_vars, "POST");
Kovo
Profil
Diky za radu,
to že to je cache je asi pravda, ale nepovedle se mi rozchodit ten tvůj script a musím se přiznat že mu vůbec nerozumým.
Proč přičítáš náhodný číslo k textovímu řetězci??? a jak to pomůže s cache???
Hanz
Profil
Kovo
Jé, já jsem tam udělal chybičku :o)
cislo=Math.random()*Math.random()*Math.random()*Math.random();
load_vars.sendAndLoad("zobraz.php?"+cislo, load_vars, "POST");

Musí tam být ještě otazník. Jde o to, že pokaždé voláš jinou stránku (teda server si to myslí, ale není to pravda). Proto ty data ne cachuje.
Kovo
Profil
ok, tak ted uz jsem to pochopil a i rozchodil, ale nepomohlo to!!
heled koukni se na http://susenekvety.cz/pokus/susene%20kvety.html a klapni na katalog. potom klapni kamkoliv jinam (př podmínky) a pak zas spatky na katalog... a uvidis v čem mám problém
nemůže ten problem bejt třeba v tom že se LoadVars nemůže použít vícetkrát???
jsem z toho čím dál víc zmatenej
Hanz
Profil
Kovo
Díval jsem se na ty stránky a nikde jsem chybu neviděl. Až na to, že byly všude načtené stejné položky, ale když jsem se podíval na tu PHP stránku co dodává data, tak vypisovala tu hodnotu co se zobrazuje. Jsi si jistý, že není problém někde v PHP ?
Kovo
Profil
Tak i v tomhle mas pravdu...
Byla to chyba v php. Bylo potreba na konci session zmazat vsechny promenny a uzavrit to session. Ted uz to funguje!!!
Díky moc Hanzi, žes mi pomohl odhalyt tu chybu!
Hanz
Profil
Kovo
Tak to jsem nečekal. Já se už bál, že se to nevyřeší :o)
Jo a jenom zkus jestli to je i kvůli cache (jestli to bez toho přičtení čísla za název stránky funguje správně).
Kovo
Profil
zunguje to s kombynací toho obojeho, takze byla asi chyba tak trochu v obojem...
dik moc za pomoc
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0