Autor Zpráva
Lt.Martin
Profil *
Dobrý den vespolek,
podle návodu z jednoho předchozího příspěvku jsem pro úpravu velikosti otevíraného okna použil:
on (release) {
getURL("javascript:window.open ( 'ABC.html', 'nove', 'width=800,height=600,menubar=no,resizable=no,left=0,top=0')");
}
Přičemž jsem se domníval že "nove" je název, který bude figurovat jako jméno rámu nového okna a obsah bude přizpůsoben nové velikosti. V mém případě se název ("nove") nevypsal vůbec, rám měl sice požadovanou velikost, ale obsah se nepřizbůsobil. Nové okno orámovalo oblast odpovídající udaným hodnotám velikosti a zbytek, který se nacházel již mimo rozsah, nezobrazilo.
Řešení bude určitě primitivní, ale mě stále uniká.
Poraďte prosím.
Mistr
Profil
Máš mnoho dotazů, pojďme se jim věnovat postupně:

Přičemž jsem se domníval že "nove" je název, který bude figurovat jako jméno rámu nového okna a obsah bude přizpůsoben nové velikosti.
Ano, "nove" je skutečně název nového okna. Co se týče přizpůsobení obsahu velikosti okna, to záleží na kódu stránky, kterou chceš v rámu zobrazit. Aby se přizpůsobila, musí mít rozměrové hodnoty v ní použitých prvků zadány v procentech. Pokud tomu tak není, zobrazí se prvky v předepsaných velikostech.

V mém případě se název ("nove") nevypsal vůbec, rám měl sice požadovanou velikost, ale obsah se nepřizbůsobil.
Název "nove" se nikde nevypisuje. Je to označení pro prohlížeč, že tomu otevřenému oknu má říkat "nove" (má to význam pro pozdější další odkazování stránek, které by se měly zobrazit v tomto okně). Dál už bych se o tom zde nechtěl zmiňovat, abych to ještě více nezatemňoval. Podívej se raděj na stránku http://www.jakpsatweb.cz/ramy.html#odkazy, tam je to, myslím, celkem vhodně popsáno.

Pokud jsi chtěl, aby se text "nove" vypsal v modrém proužku nahoře toho nově otevřeného okna, pak věz, že tam se zobrazí text, který je na otevírané stránce - v Tvém případě abc.html - uveden v tagu <title></title>.

O problému přizpůsobení velikosti obsahu jsem již psal výše.

Nové okno orámovalo oblast odpovídající udaným hodnotám velikosti a zbytek, který se nacházel již mimo rozsah, nezobrazilo.
Případné zobrazení oblastí, které se nacházejí mimo rozsah, by se stalo tak, že by to nové okno mělo posuvníky. Pravděpodobně pravý a dolní. Tebou otevřené okno je ovšem nemá. Proč? Protože jsi jejich zobrazení atributem resizable=no zakázal. Odstraň ho, a už se Ti posuvníky zobrazí.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0