Autor Zpráva
keco
Profil
Zdravím, chcem sa spýtať, či mi vie niekto poradiť, ako pridelím určitému tlačítku nejakú hodnotu napr. 1 a potom dalšiu akciu, goto na určitý frame. A na tomto frame chcem spraviť MC, v ktorom by bolo overenie, že ak hodnota je 1 nech skočí na ..... ak hodnota je 2 nech skočí na... ak hodnota je ...... atd.... vie mi niekto poradiť ako nato?
Hanz
Profil
Jestli jsem to dobře pochopil tak by to stačilo udělat takhle:
K tlačítku přiřať tenhle script:
on (release) {
_root.cislo = 1;
gotoAndStop(cislo_framu);
}
a na tom dalsim framu si tu hodnotu privolej:
_root.cislo

No doufam ze jsi to pochopil :O)
keco
Profil
no popíšem to teda presnejšie... mám štyri tlačítka. ku každému chcem prideliť nejakú hodnotu tl1=1, tl2=2, tl3=3 a tl4=4. Chcem aby po kliknutí na hociktoré tlačítko sa mu pridalila príslušná hodnota a potom každé z tlačítok nech má po pridelení čísla ďalšiu funkciu goto napr. frame 2. Na tomto frame 2 bude akcia STOP a umiestnim na tento frame MC, do ktorého chcem dať akciu, že ak číslo je 1, loadmovie ="jedna.swf", ak číslo = 2, loadmovie ="dva.swf" atd.... tak nejako to myslím, ale neviem, ako to zapísať na tlačítko a čo zapísať do MC... prosím porad mi, ak vieš... dík
Hanz
Profil
Kdyť tak jak jsem to napsal to jde (je zbytešné a nevím jestli to vůbec jde se odkazovat na hodnotu z jednoho framu do druheho a jeste na tlacitko). To co jsem ti tu napsal uloží cislo (podle toho na které tlacitko klikneš) na hlavní časovou osu, a vtom druhém framu si ten tvůj MC tu hodnotu vezme (tak jak jsem to popsal výše). ---> Jestli to fakt není to co potřebuješ tak jsem fakt asy blbec.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0