Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Ahoj, mám ve flashi problém, který se mi nějak nedaří prolomit. Mám input text a vedle toho tlačítko. Chci aby se při vepsání textu (například AHOJ) a potom stisknutí toho tlačítka přesunul timeline na políčko 2. Mám tento kód na buttonu:

on (release) {
if (this.prikaz=AHOJ) {
gotoAndStop(2);
} else {
gotoAndStop(1);
}
}

a ten input text je jmenuje "prikaz"

A nějak to nefunguje. Mám tam něco špatně? Díky moc za pomoc.
Hanz
Profil
Anonymní
Ten t protože je špatně.
Správně:
on (release) {
if (this.text==AHOJ) {
gotoAndStop(2);
} else {
gotoAndStop(1);
}
}
Anonymní
Profil *
Už jsem to udělal jinak. Takhle: INPUT jsem nazval " policko "

on (release) {
if ("AHOJ" eq policko) {
gotoAndStop(2);
}else{
gotoAndStop(1);
}
}

A funguje to taky.
Co je tedy potom lepší?

Ale chci takhle udělat textovou logickou hru. To bude docela problém. To bude okýnek strašně moc. Snad se v tom pak vyznám. Pokud si někdo vzpomínáte na hru na ZX Spectrum - Indiana Jones a chrám zkázy. Tak o to se pokouším. Asi to bude na dlouho.
Anonymní
Profil *
Nejde to ani tak jak jsi mě poradil. Teď jsem to zkoušel, ale ať do inputu napíšu co chci tak to nevykoná příkaz toho tlačítka. Takže podle mě teda teď funguje jen ten můj druhej případ co jsem sem psal.
Hanz
Profil
Anonymní
Píšeš, že jsi input text nazval policko, ale to v tom případě "lžeš" :o)
Protože nevíš co znamená nazvat. Ty jsi to napsal do políčka Var a né do Instance Name :o)
Anonymní
Profil *
jj, sorka. Tak jsem to myslel.
FlashManiac
Profil
moment není to náhodou tak, že po klepnutí na buttonek se ma otestovat co je v input boxu? tak naco je tam to THIS!!!.pokud se to txt pole jmenuje policko(tedy instance toho txt pole)neměl by ten skript vypadat nějak takhle?
on(release){

if(policko.text=="AHOJ"){
gotoAndSTop(2);
}else{
gotoAndStop(1);
}
}
Anonymní
Profil *
Zkusím to. A nezlob se na mě. Jsem ve Flashi totální LAMA. Je docela náhoda, že jsem někde vyštrachal alespoň ten můj kód. Díky. Zkusím to ráno. Teď jsem na svém PC, kde ještě nemám FLASH. Přes víkend jsem pracoval na jiném, protože mě můj umřel. Musel jsem si kupovat novou desku. Zejtra to zkusím. Díky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0