Autor Zpráva
R-Flash
Profil *
nefunguje mi AScript, který mi připadá naprosto primitivní. Kdybych to měl popsat, zabralo by to moc místa. koukl by se mi pls někdo sem a poradil mi, jak na to?? Je to jednoduché. Jde o to, že po kliku na tumalou kuličku vlevi nahoře jí začnete myší vézt. nesmíte se dotknout stěn bludiště, jinak se to přehodí na frame 2. ale to právě nefunguje a já si vubec nedoážu vysvětlit, proč. bodo velice vděčný, poradíte-li mi.
ZbySTr
Profil
mno to tvoje reseni neni nejlepsi ..... spise se podivej na funkci hitTest

ZbySTr
Hanz
Profil
R-Flash
Chyb je tam dost a všechny stejné!
Špatně se odkazuješ. Musíš používat _root.zmack a taky _root.gotoAndStop(2)
ZbySTr
Profil
to Hanz:
pokud si ale dobre vzpominam, techto chyb tam bylo spousta, ale spise si myslim, ze tam je hlavne jiny problem .... a to nefunkcnost onRollOver pri startDrag() funkci. .... ale nejsem si s tim zcela jist, zda nebyla chybicka nekde jinde, jen jsem to prolitl :)

ZbySTr
Anonymní
Profil *
tak já zkusim oboje, jak absolutní odkazování, tak použití hitTest() na tu kuličku. ale na to mám dotaz: proč není doporučováno dropTarget()??
R-Flash
Profil *
já totiž umim jenom dropTarget(), poradíte mi pls jak použít hitTest() ?? je tam asi

if (_root.Bludiste.hitTest(x, y, shapeFlag)) {
něco
}

co má být to x, y a shapeFlag. díky
R-Flash
Profil *
tak sorry, nemusim to vědět, protože to fachá i bez těch souřadnic. a jinak to je funkční i bez toho hitTest(), takže stačí to absolutní odkazování. díky
Hanz
Profil
R-Flash
bsolutní odkazování

Nemusí být absolutní. Může být i relativní, ale musí být dobře, což nemáš.
R-Flash
Profil *
oic
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0