Autor Zpráva
M
Profil *
Mám problém.Duplikoval jsem movie clip pomocí duplicateMovieClip.Původní klip se jmenoval "m" a jeho kopie měla název "m"+i.Jak zajistím,aby se kopie klipu při nárazu od sebe odrážely?Zkoušel jsem to různě nadefinovat,ale nedaří se mi napsat podmínku,která by to zajistila...Díky za pomoc...
Hanz
Profil
M
Použij hitTest
m
Profil *
Díky za odpověď,ale hitTest jsem právě použil,ale nevim,jak napsat tu podmínku.Normálně(pokud by to byla kolize 2 různých klipů) by to vypadalo jako if(_root.m.hitTest(_root.blabla))......,ale tady nevim,jak to napsat,když vlastně zkoumám kolizi movie clipu s tím samým movie clipem. Samozřejmě jsem zkoušel něco jako if(this.hitTest(_root["m"+i]) a pod.,ale to je podle mě blbost a nefunguje to...Tak že si nevím rady spíše s tím zápisem samotné podmínky...
Vit
Profil
Nevím jestli nekecám ale pokud jej duplikuješ pomoci smyčky tak ten hitTest definuj už v ní protože proměna i ma hodnotu čísla jen v te smyčce nebo si ten movie clip registruj jako objekt a pak dělej třídy toho objektu.
Ale podotýkam že jsem to nezkoušel. Hoořím jen z mých zkušenosti v programovani.
m
Profil *
Díky.Já to mám udělaný tak,že při přechodu jiného klipu na další snímek se duplikuje ten klip,o kterém mluvím.Není tam použita smyčka.Duplikuje se vždy jen o jednu kopii...Ovšem v případě té smyčky mi také není jasné,jak to v ní nadefinovat...
m
Profil *
Není ještě nějaká možnost,jak to nadefinovat přímo do podmínky na tom Klipu?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0