Autor Zpráva
ni
Profil *
Mám dotaz.Duplikuji movie clip pomocí výrazu:
i +=1;
duplicateMovieClip("_root.m","m"+i, i);

který je spouštěn vždy při přechodu jiného movie clipu na další snímek. Tak že kopie toho movie clipu má název "m" +i. To i určuje pořadí té kopie...

Problém nastává ovšem ve chvíli, kdy potřebuji, aby v případě, že jedna z těch kopií po nárazu do druhé popojela kousek zpět, ale ta kopie do níž narazila žádnou akci neprovedla. Zkoušel jsem to vyřešit tím,že jsem vnořil do toho duplikovaného klipu 2 další klipy jeden na konec a druhý na začátek.Vzájemně se nedotýkaly. Pak jsem na ten na začátku dal podmínku typu: if(this.hitTest(klip na konci) a následně skripty na změnu polohy toho mateřského objektu.Ovšem to nechce fungovat. A tak nevím,jak napsat cestu k tomu klipu na konci. Ona totiž kolize těch dvou objektů může nastat jen v případě kolizí těch dvou duplikovaných hlavních klipů. Nevím,jestli při duplikaci hlavních klipů mění svůj název i klipy vnořené a také nevím,jak napsat cestu k nim,když jsou vlastně v kopii, která má název "m" +i, kde to i neni předem jasné... Dík za radu!
Hanz
Profil
ni
Cesta k vnořeným objektům se nemění.
ni
Profil *
Dík za odpověď,ale nejsem si jist, jak se mam v tom prvním vnořeném klipu odkazovat na ten druhý (v té podmínce hitTest). Normálně bych to napsal jako _root.m.ten druhý vnořený klip, ale tady nevim jak na to, protože nemůžu použít ani něco jako parent.ten druhý vnořený klip, protože dochází ke kolizi s kopií. Fakt nevim,co s tim...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0